Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Udany detoks: co robić, a czego nie!

Zaktualizowano dnia 9 stycznia 2024.

transapent pixel
Skuteczna kuracja detoksykacyjnaDetoks… brzmi znajomo? To już prawie koniec jednego roku i początek nowego! Podczas gdy wielu z was jest zajętych przygotowaniami do uroczystości rodzinnych, podliczaniem rachunków za cały rok lub… niektórzy (a zwłaszcza niektóre!) są zaangażowani w zupełnie inną działalność: podejmowanie postanowień!

To doskonała okazja do podsumowania i przyjrzenia się swojej kondycji fizycznej. Kończymy rok z ciałem, które niekoniecznie nam się podoba i które chcielibyśmy poprawić. Próbowaliśmy wszystkiego lub prawie wszystkiego, aby zrzucić niechciane kilogramy, usunąć ślady cellulitu, spłaszczyć buntowniczy brzuszek. Wydaje się, że nic nie działa! Więc co nie działa? Wydaje się, że każda kuracja odchudzająca musi być dobrze przygotowana, poprzez przygotowanie naszego organizmu do zmiany! Detoks to idealny sposób na przywrócenie ciału dobrego zdrowia przed rozpoczęciem transformacji.

Detoks: fanaberia czy konieczność?

detoks - kuracja - szkieletKuracja detoksykacyjna polega na dokładnym oczyszczeniu układu pokarmowego, zwłaszcza jelita grubego. Wraz z wiekiem spożywamy tony żywności, która jest następnie przekształcana przez nasz organizm w celu wydobycia korzyści i wydalenia produktów odpadowych. Niestety, nie wszystkie odpady opuszczają ciało, a czasami ich nagromadzenie na wewnętrznych ściankach naszych jelit może powodować dyskomfort, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy.

W rezultacie posiadanie brzucha stało się powszechne, a wiele osób nie postrzega go jako wyniku nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało powinno być postrzegane jako pojazd, który musi być dobrze utrzymany, naoliwiony i oczyszczony – krótko mówiąc, utrzymany w jak najlepszym zdrowiu. Tłuszcz nagromadzony w różnych częściach ciała zazwyczaj odzwierciedla słaby metabolizm, który został spowolniony i zmieniony przez pewne problemy, które można rozwiązać za pomocą kuracji detoksykacyjnej.

Czy to moda? Powiedziałbym, że TAK, jeśli osoba, która to robi, naprawdę tego nie potrzebuje! Kuracja detoksykacyjna jest więcej niż konieczna dla każdego, kto chce “zresetować” swoje ciało.

Celem kuracji detoksykacyjnej nigdy nie jest utrata wagi! Głównym celem kuracji detoksykacyjnej jest zachęcenie do eliminacji toksyn z organizmu, abyś mógł odzyskać energię i witalność.

Kiedy potrzebujesz kuracji detoksykującej?

Czujesz się zmęczony i obolały? Masz zły nastrój, a nawet depresję? Bolą cię stawy? Jesteś po prostu chory! Mówimy tutaj o rodzaju choroby, którą złapaliśmy w wyniku naszego siedzącego trybu życia: dużo pracujemy, śpimy mało i źle, i jesteśmy cały czas zestresowani.

Nasi przodkowie jedli żywność organiczną: warzywa, owoce, rośliny, korzenie, mięso w jego naturalnym stanie… i zawsze byli w ruchu, polując, uprawiając, zbierając, a nawet walcząc! Nasza dzisiejsza żywność jest przetworzona. Pszenica, ryż i cukier są teraz rafinowane i straciły swoje najważniejsze składniki aktywne. Mięso jest faszerowane antybiotykami i sterydami i jest genetycznie modyfikowane. Napoje zawierają substancje chemiczne (barwniki, dodatki, konserwanty itp.), które niekoniecznie są przyjazne dla naszego organizmu!

Toksyny są wszędzie i są już w naszych ciałach: pozbądźmy się ich!

Kuracja detoksykacyjna może trwać od 1 do 3 tygodni. Zalecamy zaplanowanie jej przynajmniej raz w roku. Obiecujące wyniki odnotowano u osób, które przeprowadzają 2 kuracje rocznie.

Skuteczny detoks: jak go przeprowadzić?

Nie w byle jaki sposób! Wiele osób popełnia błąd, stosując kuracje detoksykacyjne o niebezpiecznych skutkach. Nie chodzi o to, aby pozbawiać się jedzenia i atakować swoje ciało produktami, które zasługują na miano detergentów!

Większość obecnie dostępnych kuracji detoksykacyjnych jest ukierunkowana na wątrobę lub okrężnicę. Wszyscy wiemy, że te dwie części ciała są narażone na wiele zanieczyszczeń z powodu całej żywności, którą spożywamy od lat. Jednak wielu specjalistów uważa, że celowanie tylko w te dwa obszary stanowi zagrożenie dla ogólnego stanu zdrowia. Musimy myśleć o ciele jako całości, dlatego nie powinniśmy wahać się korzystać z pomocy specjalistów: dietetyków, naturopatów, fitoterapeutów itp.

Trudno jest znaleźć typowy przepis na detoks, który działa. Myślę, że najbardziej logiczną rzeczą byłoby jak najściślejsze przestrzeganie zdrowych podstaw kuracji.
cytrynowa kuracja detoksykująca

Wskazówki dotyczące udanej kuracji detoksykacyjnej

Poniżej postaram się wymienić najciekawsze wskazówki, które znalazłem na najpoważniejszych stronach i forach poświęconych zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zgodnie z ustaleniami, nie ma magicznych przepisów!

Woda

Nie ma potrzeby ciągle o tym mówić: dobrze nawodnione ciało to ciało w dobrej kondycji. Również w tym przypadku opinie są różne! Podczas gdy niektórzy specjaliści zalecają picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, inni twierdzą, że wystarczy zwykła szklanka wody co 3-4 godziny. Należy również wziąć pod uwagę zawartość wody w innych produktach spożywczych. W każdym razie wolę powiedzieć, że nie należy zapominać o gaszeniu pragnienia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba!

Woda i cytryna

Wszyscy wydają się zgadzać, że szklanka letniej wody z połową wyciśniętej cytryny rano to dobry początek dnia detoksu. Cytryny, wbrew temu, co mogłoby się wydawać ze względu na ich kwaśny smak, są w rzeczywistości pokarmami alkalizującymi. Oznacza to, że przywracają poziom pH organizmu, co pomaga obniżyć poziom kwasowości w organizmie.

Zachcianki są w porządku…

…ale nie w przypadku słodyczy! Wybieraj owoce zamiast innych niezdrowych produktów. Jabłko wydaje się być najciekawszym owocem do schrupania, gdy poczujesz głód, i łatwo je ukryć w swoich rzeczach. Banan jest dobrym źródłem zdrowego cukru, a także potasu i magnezu. Należy jednak ograniczyć swoje zachcianki do minimum, aby nie stały się one złym nawykiem, ponieważ nawet jeśli jedzenie jest zdrowe, nie wolno z nim przesadzać. Celem jest ustabilizowanie poziomu cukru we krwi, a nie objadanie się!
cure-detox-legumes

Warzywa jako dania główne

Zielona sałatka to świetny sposób na rozpoczęcie obiadu lub kolacji. Zawiera ona enzymy przydatne w trawieniu, których organizm poszukuje we własnych zasobach. Jeśli możesz zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na witaminy i enzymy ze źródeł zewnętrznych, zawsze będzie lepiej. Szczególnie warzywa liściaste znane są z wysokiej zawartości witamin, minerałów i chlorofilu.

Unikaj tych produktów za wszelką cenę…

Słodycze i inne słodkości: zawierają sztuczne słodziki i inne sztuczne barwniki, które są prawdziwym bólem głowy dla naszej wątroby, która musi je przetwarzać i filtrować.

Margaryna i żywność przygotowana z uwodornionych tłuszczów lub tłuszczów trans: te toksyczne, nienaturalne pokarmy szkodzą organom detoksykacyjnym organizmu i wymagają ogromnych ilości energii do strawienia.

Sztucznie hodowane czerwone mięso: to mięso jest zmienione przez różne antybiotyki i inne zabiegi chemiczne. Wybieraj chude organiczne mięso, drób lub dzikie ryby w małych ilościach.

Ćwicz, zawsze ćwicz…

Upewnij się, że wykonujesz minimalną ilość ćwiczeń w ciągu dnia. Co najmniej dwadzieścia minut energicznej aktywności aktywuje krążenie krwi, poprawia przepływ limfy i zwiększa energię. Twój układ limfatyczny jest jak system czyszczenia ulic w twoim ciele: nieustannie wymiata toksyny i wypłukuje je ze wszystkich tkanek. System ten opiera się głównie na ćwiczeniach i głębokim oddychaniu. Ćwiczenia pozwolą ci się również spocić: nie muszę ci przypominać, jak ważne jest to.

Dowiedz się jak przygotować dobre przepisy dietetyczne.

Czy ulegasz pokusie?

Jak zapewne zdałeś sobie sprawę, kuracja detoksykacyjna nie jest nauką o rakietach! Tak długo, jak rozumiesz, co to jest i starasz się robić tylko to, co jest potrzebne, taka aktualizacja ciała może być tylko korzystna. Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to automatyczne rozwiązanie do utraty wagi. Kuracja detoksykacyjna pomoże przygotować organizm do przyszłego procesu odchudzania.

Odwiedź naszą listę testów produktów detox cure.


Udostępnij ten Artykuł!