Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Przedwczesny wytrysk od A do Z

Zaktualizowano dnia 17 maja 2024.

femme-probleme-litJeśli jest jakiś problem, o którym mężczyzna nigdy nie chce rozmawiać publicznie, nawet jako para, to jest to przedwczesny wytrysk.

Jest to dość powszechny problem, który może mieć kilka przyczyn. Dotyka większości mężczyzn w każdym wieku i w każdym stanie fizycznym na pewnym etapie ich życia.

Ale co to właściwie jest? Jak to się dzieje? Jak z tym żyć? Co można z tym zrobić? Jakie rozwiązania są dostępne na rynku i jak mogę je zdobyć? SpecialHomme jest tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o tym problemie.

Tabu przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk dotyka wielu mężczyzn. To prawda, że liczby są różne, ale szacuje się, że jeden mężczyzna na 3 jest ofiarą tego zaburzenia.

pokonać wytrysk-dwaMoże to być bardzo stresujące. Nie tylko dla mężczyzny, którego to dotyczy, ale także dla partnerki w związku.

Chociaż cierpienie może być nie do zniesienia, bardzo niewielu mężczyzn i par konsultuje się w tej sprawie ze specjalistą.

Dzieje się tak, ponieważ przedwczesny wytrysk jest uważany za temat tabu (podobnie jak w przypadku wszystkich zaburzeń seksualnych), co uniemożliwia parom rozmowę na ten temat między sobą, a przede wszystkim z lekarzem. Niestety, może to tylko przedłużyć cierpienie, ponieważ istnieje wiele podejść i rozwiązań pozwalających odzyskać kontrolę nad wytryskiem.

Dokładne przyczyny przedwczesnego wytrysku nie zostały ostatecznie ustalone. Starsze teorie mówią o zaburzeniach psychicznych lub zakładają, że przedwczesny wytrysk jest wynikiem pewnych zachowań (takich jak wczesne lub traumatyczne doświadczenia seksualne).

Obecnie uważa się, że przedwczesny wytrysk jest spowodowany brakiem równowagi niektórych neuroprzekaźników w układzie nerwowym, które biorą udział w wyzwalaniu orgazmu.

Przedwczesny wytrysk lub przedwczesna ejakulacja

Nie ma wspólnego środka na przedwczesny wytrysk. Wiele osób mówi o przedwczesnym wytrysku, gdy mężczyzna nie może kontrolować momentu wytrysku i gdy orgazm jest wyzwalany wcześniej niż jest to pożądane.

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że przedwczesny wytrysk występuje przed lub w ciągu dwóch minut od penetracji!

Większość definicji przedwczesnego wytrysku uwzględnia trzy kluczowe aspekty:

 • krótki czas pomiędzy penetracją a wytryskiem ;
 • utrata kontroli nad wytryskiem;
 • uczucie dyskomfortu odczuwane przez daną osobę lub jej partnerkę.

U mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk, wytrysk występuje 3 razy na 4 przed samym momentem penetracji. Przedwczesny wytrysk po penetracji występuje, gdy czas między penetracją a wytryskiem jest bardzo krótki, a w każdym razie zbyt krótki dla mężczyzny i jego partnerki.

Mężczyźni, którzy nie są dotknięci tym zaburzeniem, potrzebują średnio 5 minut, aby osiągnąć orgazm. W przypadku mężczyzn dotkniętych przedwczesnym wytryskiem, w większości przypadków osiągnięcie orgazmu zajmuje mniej niż dwie minuty. W skrajnych przypadkach samo myślenie lub wyobrażanie sobie aktu seksualnego wystarcza do wytrysku.

Przedwczesny wytrysk: czy dotyczy również kobiet?

W niektórych definicjach przedwczesnego wytrysku bierze się pod uwagę satysfakcję kobiety. Na przykład przedwczesny wytrysk występuje, gdy mężczyzna nie jest w stanie kontrolować swojego wytrysku, przez co stosunek seksualny jest niesatysfakcjonujący dla obojga partnerów.

Przedwczesny wytrysk może być wrodzony (pierwotny) lub nabyty (wtórny). Postać pierwotna występuje bardzo szybko, dotykając około 25% mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem i może utrzymywać się do końca życia w 70% przypadków. Postać wtórna występuje po okresie normalnych stosunków seksualnych. Często wiąże się z zaburzeniami erekcji. Może być również wynikiem spadku pożądania seksualnego (libido).

Przedwczesny wytrysk: można go leczyć

Chociaż przedwczesny wytrysk nie jest jednym z tych problemów zdrowotnych, które powodują ból fizyczny, może jednak powodować znaczne cierpienie psychiczne.

Leczenie przedwczesnego wytrysku obejmuje szereg różnych podejść, od metod psychoterapeutycznych po leczenie farmakologiczne, a także kilka technik manualnych w celu kontrolowania podniecenia i wytrysku.

Wielu mężczyznom udaje się kontrolować wytrysk za pomocą jednej z tych metod. Metody te są jednak konieczne tylko wtedy, gdy mężczyzna naprawdę cierpi na przedwczesny wytrysk. Z czysto medycznego punktu widzenia w większości przypadków leczenie nie jest konieczne.

Leczenie wytrysku

Krótko mówiąc, przedwczesny wytrysk to zaburzenie seksualne, które istnieje. I od momentu, gdy stanowi delikatną sytuację, w której mężczyzna cierpi psychicznie, ponieważ jego życie seksualne jest upośledzone, konieczne jest niezwłoczne uporanie się z nim!

Jak każda inna dysfunkcja, przedwczesny wytrysk można leczyć. Musisz tylko być dobrze poinformowany na ten temat, aby móc wybrać najlepsze metody.

Dlatego w tym artykule najpierw przedstawimy pełne wyjaśnienie, czym jest to zaburzenie seksualne, a następnie listę wypróbowanych i przetestowanych rozwiązań.

Jeśli uważasz, że cierpisz na przedwczesny wytrysk i zdecydowałeś się coś z tym zrobić, trafiłeś we właściwe miejsce.

Czy wiesz jak dochodzi do wytrysku? Co powinieneś mieć i robić, aby osiągnąć dobry wytrysk?

Dowiedzmy się razem!

Jak dochodzi do wytrysku?

Mechanizm - erekcjaCzy dochodzi do wytrysku? Co za pytanie! Oczywiście, że masz wytrysk… Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad mechanizmem wytrysku? Jak udaje Ci się wyprodukować tak dużo spermy tak szybko i jak udaje Ci się “wystrzelić” ją w ten sposób z czubka penisa?

Niektórzy mężczyźni mają wytrysk dość daleko, a inni bardzo blisko. Niektórzy mężczyźni mają dużo nasienia, podczas gdy inni mają go znacznie mniej.

Co dokładnie dzieje się podczas wytrysku? Jak działa mechanizm wytrysku? I dlaczego istnieje tak wiele różnic między mężczyznami?

Anatomia penisa

Zanim zaczniemy mówić o mechanizmie wytrysku, ważne jest, aby spojrzeć na temat jako całość, abyśmy mogli w pełni zrozumieć mechanizm wytrysku. Zanim zaczniemy, pamiętajmy, że penis zawiera :

 • Dwie jamy zwane ciałami jamistymi, rozmieszczone wzdłuż narządu i zawierające labirynt naczyń krwionośnych w postaci przestrzeni jamistych (jak gąbka).
 • Ciało gąbczaste znajduje się również wzdłuż penisa, ale na dole.
 • Cewka moczowa lub przewód moczowy i nasienny, który biegnie wzdłuż dolnej części ciał jamistych.
 • Tkanka erekcyjna, która otacza cewkę moczową, dwie główne tętnice i kilka żył, a także nerwy.
 • Główka (żołądź), która znajduje się na końcu tułowia (głównego cylindra penisa) Meatus, czyli otwór na końcu główki, przez który odprowadzany jest mocz i sperma.

Jak dochodzi do erekcji?

Kiedy naczynia krwionośne ciał jamistych rozluźniają się i rozszerzają, krew przepływa przez tętnice mięśni jamistych, aby je wypełnić. Krew jest następnie uwięziona pod wysokim ciśnieniem, tworząc erekcję.

Erekcja rozpoczyna się od stymulacji sensorycznej i psychicznej. Podczas podniecenia seksualnego sygnały nerwowe zaczynają stymulować penisa. Impulsy z mózgu i lokalnych nerwów rozszerzają mięśnie ciał jamistych, umożliwiając krążenie krwi i wypełnienie otwartych przestrzeni.

Krew wytwarza ciśnienie w ciałach jamistych, co pomaga stwardnieć penisowi i osiągnąć erekcję. Tunica albuginea (błona otaczająca ciała jamiste) pomaga zatrzymać krew w ciałach jamistych, a tym samym utrzymać erekcję. Erekcja ustaje, gdy mięśnie penisa zatrzymują przepływ krwi do kanałów krwionośnych i pozwalają na uwolnienie krwi zmagazynowanej w mięśniach.

anatomia penisa

Mechanizm wytrysku: wyjaśnienia

Stymulacja seksualna i tarcie dostarczają impulsów i informacji, które z kolei są dostarczane do rdzenia kręgowego i mózgu. Wytrysk jest odruchem kontrolowanym przez centralny układ nerwowy. Jest on wyzwalany, gdy akt seksualny osiągnie krytyczny poziom podniecenia.

Wytrysk składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie nasieniowody (przewody, które przechowują i transportują plemniki z jąder) kurczą się i wyciskają plemniki w kierunku podstawy penisa i prostaty. Stamtąd pęcherzyki nasienne uwalniają wydzielinę produkującą plemniki. W drugiej fazie mięśnie u podstawy penisa kurczą się co 0,8 sekundy i wypychają nasienie z penisa w maksymalnie pięciu ruchach wydalających nasienie.

Plemniki i wytrysk

Cechy zdrowych plemników można podsumować w trzech słowach: ilość, jakość i ruchliwość (lub bardziej bezpośrednio “ruchliwość”).

Ilość plemników odnosi się oczywiście do… ilości (!), podczas gdy jakość odnosi się do fizycznego wyglądu plemników. Ruchliwość, z drugiej strony, odnosi się do ruchu plemników. Zdrowa sperma jest dobrym wskaźnikiem dobrego zdrowia układu rozrodczego mężczyzny, co zwiększa szanse na posiadanie potomstwa. Możesz udać się do klinik lub laboratoriów zajmujących się płodnością, aby zbadać i przeanalizować swoją spermę, aby dowiedzieć się, czy Twoje plemniki są zdrowe.

Jeśli chodzi o liczbę plemników, lekarze powiedzą ci, że mężczyzna powinien mieć co najmniej 20 milionów plemników na mililitr na wytrysk. Zdrowy układ rozrodczy może produkować do 40 milionów plemników na wytrysk. W wynikach testu niektóre terminy mogą odnosić się do “nieprawidłowej” liczby plemników, takich jak “oligospermia”, co oznacza, że liczba plemników jest mniejsza niż 20 milionów na mililitr. Z kolei “polizoospermia” oznacza, że na wytrysk przypada zbyt wiele plemników.

Jakość spermy

Oprócz ilości i jakości, ruchliwość jest również ważną cechą plemników, ponieważ określa, czy plemniki mogą poruszać się samodzielnie, aby dotrzeć do komórki jajowej.

Plemniki dostają się do ciała kobiety w swego rodzaju “fali”, która popycha je w kierunku komórki jajowej. To jest właśnie mechanizm wytrysku! Następnie plemnik musi nauczyć się samodzielnie znaleźć drogę do komórki jajowej.

Jeśli testy zawierają terminy takie jak “asthenozoospermia”, oznacza to, że plemniki nie są tak ruchliwe, jak powinny. Z drugiej strony termin “nekrozoospermia” oznacza, że plemniki w ogóle nie są w stanie się poruszać.

Na tym etapie, jeśli wykonaliśmy naszą pracę prawidłowo, powinieneś mieć znacznie lepsze zrozumienie mechanizmu wytrysku.

Wiedząc to wszystko, łatwo zrozumieć, dlaczego należy zwracać szczególną uwagę na jakość spermy. Jest to oczywiste, ponieważ jakość spermy dostarcza informacji o ogólnym stanie zdrowia seksualnego.

Przedwczesna seksualność jest oczywiście synonimem zmartwienia! Jakie są więc przyczyny tego zjawiska?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

mężczyźni, którzy są zdenerwowani w łóżkuPrzedwczesny wytrysk może mieć różne przyczyny, które nie zostały jeszcze wystarczająco zdefiniowane. Oprócz przyczyn psychologicznych, badacze wskazują również na przyczyny neurofizjologiczne, czyli takie, które leżą w przekazywaniu sygnałów między komórkami nerwowymi.

Oto przegląd różnych czynników, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku.

Szybki wytrysk: przyczyny fizjologiczne

Kilka neuroprzekaźników w mózgu wpływa na wytrysk. Neuroprzekaźnikiem zaangażowanym w wyzwalanie wytrysku jest serotonina. Przy zwiększonym poziomie serotoniny w mózgu, czas wymagany do wytrysku może zostać wydłużony.

lekarz z bronią krzyżowąMówiąc prościej, naukowcy podejrzewają, że istnieją fizjologiczne powody dla sposobu działania mózgu, ale penis jest najwyraźniej nienaruszony. Oznacza to, że możesz mieć zdrowego penisa, z idealną erekcją i bez widocznych deformacji… i nadal być “szczęśliwym ze spustu”! Nie martw się, to można leczyć!

Z drugiej strony, problemy zdrowotne, takie jak infekcje dróg moczowych i cukrzyca mogą również powodować przedwczesny wytrysk. Skutki uboczne różnych leków, takich jak niektóre środki przeciwbólowe, również wpływają na zdolność kontrolowania wytrysku. U niektórych pacjentów dotkniętych przedwczesnym wytryskiem występuje jednocześnie impotencja (zaburzenia erekcji). W takich przypadkach leczenie jest ustalane przede wszystkim dla zaburzeń erekcji.

Różne czynniki mogą również przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku. Należą do nich na przykład zaburzenia erekcji, które mogą występować jako niezależne zaburzenie seksualne lub być powiązane z przedwczesnym wytryskiem.

Przedwczesny wytrysk: przyczyny behawioralne

Innym czynnikiem ryzyka przedwczesnego wytrysku jest brak doświadczenia seksualnego. W rzeczywistości jest to najczęstszy z nich! Wiemy, że nie wszyscy mężczyźni podchodzą do swojej seksualności we właściwy sposób. Brak edukacji seksualnej, wspierany przez wcześniejsze nieudane doświadczenia, przyczynia się do krótkich, szybko zakończonych spotkań seksualnych.

To, co chcemy tutaj powiedzieć, to upewnienie się, że masz jasne pojęcie o swojej seksualności: kiedy zrozumiesz, co wywołuje wytrysk, nieuchronnie będziesz wiedział, jak poprawić sytuację.

Liczba i częstotliwość spotkań seksualnych również wpływają na zdolność mężczyzny do kontrolowania się w momencie wytrysku. Seksuolodzy uważają, że nieregularne stosunki płciowe mogą prowadzić do przedwczesnego wytrysku. Podobnie jak w przypadku sportowców, wydajność jest utrzymywana tak długo, jak długo regularnie trenujesz i bierzesz udział w okazjonalnych zawodach.

Przyczyny psychologiczne

Czerwone łóżkoNie tylko fizjologia mężczyzny może powodować problemy seksualne: psychologia również może odgrywać pewną rolę. Oto krótkie podsumowanie różnych możliwych psychologicznych przyczyn przedwczesnego wytrysku:

 • Możliwe problemy seksualne w dzieciństwie;
 • Wcześniejsze traumatyczne doświadczenia seksualne;
 • Brak edukacji seksualnej (ze strony rodziny i przyjaciół lub samodzielnie);
 • (Przesadne) skupienie się na sprawności seksualnej;
 • Nierealistyczne wyobrażenia na temat seksualności (ogólnie podkreślane przez przemysł pornograficzny i tabuizowaną naturę seksualności, która generuje wiele miejskich legend);
 • niewyjaśniony strach przed porażką.

Przedwczesny wytrysk może być również powiązany z zaburzeniami lękowymi. Jednak żaden związek nie został jednoznacznie ustalony. Nie udowodniono naukowo, czy zaburzenia lękowe są konsekwencją czy przyczyną przedwczesnego wytrysku.

Niezależnie od przypadku, strach przed przedwczesnym wytryskiem może znacząco wpłynąć na akt seksualny pary.

Czy przedwczesny wytrysk można leczyć?

zmartwiony mężczyznaNiezależnie od tego, czy jego przyczyny są fizjologiczne, behawioralne czy psychologiczne, przedwczesny wytrysk pozostaje całkowicie uleczalnym zaburzeniem. Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów ludzkich zaburzeń, punktem wyjścia do leczenia jest zrozumienie mechanizmu wyzwalającego.

Czy rodzimy się z przedwczesnym wytryskiem, czy łapiemy go później? Jeśli nie, jakie są objawy tej dysfunkcji?

Objawy przedwczesnego wytrysku

Zanim zaczniesz myśleć o leczeniu przedwczesnego wytrysku, powinieneś najpierw upewnić się, że naprawdę na niego cierpisz!

Kłopotliwa para w łóżku

To sukces diagnozy determinuje wszystko, co nastąpi później. Innymi słowy, błędna diagnoza może kosztować wiele pieniędzy, czasu, a przede wszystkim zdrowia! Zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, jest cennym zasobem, który należy chronić.

Jakie są zatem objawy przedwczesnego wytrysku? Kiedy mężczyzna może uznać się za przedwczesny wytrysk? SpecialHomme może pomóc ci przeanalizować twoją sytuację.

Zwykle mężczyźni, którzy nie są dotknięci zaburzeniem przedwczesnego wytrysku, potrzebują średnio od 4 do 5 minut, aby osiągnąć orgazm, a tym samym osiągnąć pierwszy wytrysk. Z drugiej strony, w przypadku osób dotkniętych przedwczesnym wytryskiem, czas pomiędzy penetracją a wytryskiem jest zazwyczaj krótszy niż 1 lub 2 minuty. Ale nie bądźmy zbyt pochopni! Możesz być całkowicie normalny, nawet o tym nie wiedząc!

Czy rodzisz się z przedwczesnym wytryskiem, czy się nim stajesz?

Nauka zidentyfikowała dwa rodzaje przedwczesnego wytrysku. Pierwotny i wtórny.

Wyjaśnienie:

Pierwszy typ dotyczy każdego mężczyzny, który zawsze miał zbyt szybki wytrysk. Oznacza to, że praktycznie się z tym urodził i zawsze był przedwczesnym wytryskiem, od pierwszego spotkania seksualnego. Ten rodzaj wytrysku jest jednak łatwiejszy do wyleczenia, ponieważ zazwyczaj jest wynikiem braku nauki.

Wtórny przedwczesny wytrysk, z drugiej strony, dotyczy mężczyzn, którzy mieli normalne życie seksualne, ale nagle zaczęli doświadczać tego problemu. Jego leczenie jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku pierwotnego przedwczesnego wytrysku.

Jakie są objawy?

Głównym objawem przedwczesnego wytrysku jest niezdolność do opóźnienia wytrysku o więcej niż jedną lub dwie minuty po penetracji. Problem ten może wystąpić podczas każdej aktywności seksualnej, nawet podczas masturbacji lub fellatio.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych objawów przedwczesnego wytrysku:

 • Wytrysk następuje w momencie penetracji lub bardzo szybko po niej (w czasie krótszym niż jedna lub dwie minuty);
 • Mężczyzna nie jest w stanie kontrolować momentu wytrysku;
 • Najważniejszym objawem jest jednak niezadowolenie i frustracja partnerki, gdy osiągasz orgazm na długo przed jej dojściem.

Te objawy przedwczesnego wytrysku muszą powtarzać się przez dość długi czas, zanim będzie można stwierdzić, że cierpi się na przedwczesny wytrysk.

Stopy pary w łóżkuPrzedwczesny wytrysk jest problemem tylko wtedy, gdy jedno z partnerów odczuwa niezadowolenie. Rzeczywiście, wytrysk może nastąpić po 2 lub 3 minutach, a nawet krócej, ale jeśli oboje partnerzy czują się usatysfakcjonowani, problem nie występuje.

Przedwczesny wytrysk jest więc względny! Występuje tylko wtedy, gdy wytrysk następuje bez możliwości kontrolowania się do momentu, aż partnerka dojdzie.

Dlaczego warto skonsultować się z lekarzem w przypadku przedwczesnego wytrysku?

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli masz wytrysk wcześniej niż chcesz podczas większości kontaktów seksualnych. To normalne, że mężczyźni czują się zakłopotani, gdy mówią o problemach związanych ze zdrowiem seksualnym, ale nie wahaj się porozmawiać ze specjalistą, który jest przeszkolony, aby cię wysłuchać. Przedwczesny wytrysk jest powszechnym i uleczalnym problemem.

Niektórym mężczyznom zwykła rozmowa z lekarzem może pomóc złagodzić obawy związane z przedwczesnym wytryskiem. Na przykład, uspokajające może być usłyszenie, że sporadyczny przedwczesny wytrysk jest normalny i że średni czas między rozpoczęciem stosunku a wytryskiem wynosi około pięciu minut.

skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć rozwiązanie problemu przedwczesnego wytrysku

Po konsultacji z lekarzem można zalecić szereg metod leczenia. Dostępne są metody psychoterapeutyczne, techniki manualne lub leczenie farmakologiczne w celu zwalczania przedwczesnego wytrysku. Każdy mężczyzna może zastosować metodę, która mu odpowiada, w zależności od rodzaju przedwczesnego wytrysku, na który cierpi (pierwotny lub wtórny), czy ma inne zaburzenia seksualne (w tym przypadku zaburzenia erekcji) i ogólnie interakcji z partnerką w parze.

Jakie są właściwe pytania, które należy zadać lekarzowi po zdiagnozowaniu przedwczesnego wytrysku? Czy będziesz wiedział, jak sobie z tym poradzić?

Jak diagnozuje się przedwczesny wytrysk?

Chociaż mężczyźni poważnie cierpią z powodu przedwczesnego wytrysku, niewielu z nich próbuje znaleźć i zastosować leczenie. Jako specjaliści w tej dziedzinie, lekarze są w stanie postawić prawidłową diagnozę, określić źródło problemu i zalecić odpowiednie leczenie. To powiedziawszy, jeśli uważasz, że możesz być dotknięty tym zaburzeniem, należy rozważyć diagnozę przedwczesnego wytrysku.

Skonsultuj się z lekarzem w celu postawienia diagnozy

Zadając konkretne pytania dotyczące doświadczeń seksualnych pacjenta (częstotliwość, kontekst, historia itp.), lekarz może określić, czy sam lęk przed przedwczesnym wytryskiem może być uważany za możliwą przyczynę. W przeciwnym razie, jeśli problem przedwczesnego wytrysku dotyczy pacjenta w bardziej “poważny” sposób, lekarz pierwszego kontaktu będzie w stanie skierować go, w razie potrzeby, do seksuologa lub nawet urologa, w zależności od przypadku.

Ogólnie rzecz biorąc, lekarze odnoszą się do przedwczesnego wytrysku tylko wtedy, gdy występuje on mniej niż dwie minuty po penetracji i para cierpi z jego powodu. Jednak zdiagnozowanie przedwczesnego wytrysku może być czasami bardzo trudne, ponieważ pożądanie może się różnić w zależności od mężczyzny. Podczas gdy Ty możesz uważać, że 5 minut stosunku seksualnego jest dla Ciebie wystarczające, inni mężczyźni mówią o satysfakcjonującym stosunku dopiero po 15 minutach.

Diagnozowanie problemu z wytryskiem

Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy cierpisz na przedwczesny wytrysk, rozważ wizytę u lekarza. Oto kilka objawów, które mogą powiedzieć Ci, czy rzeczywiście cierpisz na to zaburzenie:

 • Twoja partnerka ciągle narzeka, że dochodzisz zbyt szybko.
 • Jeśli za każdym razem wytrysk następuje w czasie krótszym niż dwie minuty, prawdopodobnie cierpisz na przedwczesny wytrysk.
 • Kontrola wytrysku: Niezależnie od czasu trwania, jeśli zauważysz, że tracisz kontrolę nad wytryskiem, powinieneś być zaniepokojony.

Przygotowanie do wizyty w celu zdiagnozowania przedwczesnego wytrysku

Ponieważ wizyta może być krótka i często trzeba odpowiedzieć na wiele pytań, warto być dobrze przygotowanym.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się przed wizytą u lekarza.

Wykonaj poniższe kroki, aby przygotować się do wizyty:

 • Dowiedz się z wyprzedzeniem, co musisz zrobić. Dzień przed wizytą nie zapomnij zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić (lub nie) wcześniej. Na przykład, lekarz może poprosić o powstrzymanie się od jedzenia w celu przeprowadzenia badania krwi;
 • Zanotuj wszelkie zauważone objawy, w tym te, które mogą wydawać się niezwiązane z przedwczesnym wytryskiem;
 • Zanotuj wszelkie kluczowe informacje osobiste, takie jak poważne stresy lub niedawne zmiany w Twoim życiu;
 • Sporządź listę wszystkich leków, witamin, środków zaradczych i suplementów ziołowych, które obecnie przyjmujesz. Może to być źródłem problemu;
 • Poproś swojego partnera, aby Ci towarzyszył. Jego obecność jest bardzo ważna, ponieważ ten stan najlepiej leczyć we dwoje;
 • Zapisz pytania, które chcesz zadać lekarzowi. Z pewnością masz ich kilka i nie powinieneś przegapić okazji, by zadać je specjaliście!

Właściwe pytania, które należy zadać lekarzowi na temat wytrysku

Czas spędzony z lekarzem jest ograniczony, a przede wszystkim bardzo cenny! Jeśli nie chcesz, aby rachunek był wysoki, przygotuj listę pytań, aby jak najlepiej wykorzystać wizytę. Oto kilka podstawowych pytań, które należy zadać lekarzowi w związku z zaburzeniem przedwczesnego wytrysku:

 • Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna moich problemów z wytryskiem?
 • Czy oprócz najbardziej prawdopodobnej przyczyny istnieją inne możliwe przyczyny?
 • Jakie rodzaje badań mogę wykonać?
 • Czy mój problem jest tymczasowy czy przewlekły?
 • Jakie jest najlepsze leczenie?
 • Jakie są alternatywy dla proponowanego leczenia?
 • Mam inne problemy zdrowotne. Jak mogę sobie z nimi poradzić w tym samym czasie?
 • Czy muszę udać się do specjalisty?
 • Ile to kosztuje?
 • Czy moje ubezpieczenie społeczne pokrywa koszty wizyty u tego specjalisty?
 • Czy istnieje generyczna alternatywa dla przepisywanego leku?
 • Czy macie jakieś broszury lub inne materiały, z którymi mogę zapoznać się w domu?
 • Jakie strony internetowe można polecić?

Oprócz tych wszystkich pytań, nie wahaj się zadawać dodatkowych pytań podczas wizyty.

zakochana paraSpokojnie! To tylko rozmowa z lekarzem w celu ewentualnego zdiagnozowania przedwczesnego wytrysku. Musicie przezwyciężyć swoje zakłopotanie i porozmawiać o swoim problemie jako para, aby spróbować zrozumieć jego przyczynę, ponieważ i tak istnieje na to leczenie.

Po zidentyfikowaniu problemu i jego przyczyn, nadszedł czas, aby przejść do rzeczy…

Niektóre metody leczenia przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk niekoniecznie wymaga leczenia, ponieważ nie jest uważany za chorobę: jest to raczej zaburzenie seksualne, które można leczyć. Jeśli jednak cierpienie jest duże i znaczące, leczenie może być przydatne i zdecydowanie zalecane.

W celu opóźnienia przedwczesnego wytrysku można zastosować szereg dobrze znanych metod. Obejmują one terapie psychoterapeutyczne, ćwiczenia fizyczne i określone leki.

Psychoterapeutyczne metody opóźniania wytrysku

Leczenie psychoterapeutyczne przedwczesnego wytrysku obejmuje następujące techniki:

 • Terapia seksualna;
 • Terapia behawioralna;
 • Terapia par lub terapia rodzinna.

terapeuta seksualny paraZaleca się, aby partnerka była zaangażowana w leczenie. Jest to istotny szczegół, ponieważ problem przedwczesnego wytrysku wpływa na życie obojga partnerów.

Ogólnie rzecz biorąc, psychoterapia jest bardzo ważną opcją zmniejszania stresu i niepokoju. Jest to dobre narzędzie do przerwania błędnego koła problemu.

Leczenie polega na zmniejszeniu presji, jaką mężczyźni odczuwają w związku ze swoją sprawnością seksualną oraz na zmianie wzorców myślenia i zachowania. Innymi słowy, dzięki psychoterapii mężczyzna niejako godzi się z samym sobą, by móc iść naprzód.

Ręczne spowalnianie wytrysku

Techniki były od dawna wypróbowywane i testowane przez mężczyzn na przestrzeni dziejów. Niektórzy odkryli na przykład, że masturbacja z określoną częstotliwością lub tuż przed stosunkiem pozwoliła im zyskać kilka cennych minut przed osiągnięciem drugiego orgazmu. W rzeczywistości jest to sposób na “pozbycie się” pierwszego wytrysku, który zwykle jest przedwczesny.

Inni mężczyźni zwrócili się ku pewnym technikom, które nadal wymagają regularnego treningu, takim jak metoda Stop-and-Go i technika ściskania. Są to ćwiczenia, które pomagają mężczyznom nauczyć się przewidywać i kontrolować moment wytrysku. Nie jest łatwo powstrzymać uczucie orgazmu narastające w kierunku żołędzi, ale staje się to możliwe dzięki praktyce, a przede wszystkim wytrwałości!

Metoda Stop-and-Go

Dzięki metodzie Stop-and-Go mężczyzna może nauczyć się kontrolować swoje podniecenie i opóźniać wytrysk.

Aby to zrobić, mężczyzna masturbuje się normalnie, ale musi zatrzymać się tuż przed punktem bez powrotu (nie jest to łatwe, prawda?), aż podniecenie minie.

Następnie ponownie zaczyna się masturbować. Technikę tę należy powtarzać tak długo, aż mężczyzna będzie w stanie jak najlepiej kontrolować moment wytrysku.

Stop-and-go można również ćwiczyć podczas stosunku, ale aby uniknąć zawstydzenia partnerki, najlepiej ćwiczyć samemu.

Metoda ściskania

Metoda Squeeze jest w rzeczywistości logiczną kontynuacją ćwiczenia Stop-and-Go i również służy opóźnieniu momentu wytrysku.

Z jednej strony mężczyzna przerywa akt seksualny tuż przed orgazmem, przewiduje dokładny moment przypadkowego wytrysku i jest w stanie go później kontrolować.

Po drugie, wywiera nacisk na żołądź kciukiem, palcem wskazującym i środkowym.

Celem jest zablokowanie przepływu krwi do penisa i przerwanie mechanizmu wytrysku, a tym samym opóźnienie go.

Leki opóźniające wytrysk

Gdy psychoterapia i techniki manualne nie wystarczają do walki z przedwczesnym wytryskiem, przydatne może okazać się leczenie farmakologiczne.

kwiat konjac

Serotonina


Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) wpływają na neuroprzekaźniki w mózgu mężczyzny. Lekarze przepisują je głównie w celu leczenia przypadków depresji, ale mogą one również opóźniać pobudzenie, a tym samym moment wytrysku.

Leki te nie są jednak przeznaczone głównie do leczenia przedwczesnego wytrysku. Jednak ze względu na ich skuteczność są one czasami stosowane.

Od kilku lat na rynku dostępne są leki specjalnie zatwierdzone do leczenia przedwczesnego wytrysku.

Leki te powinny być przyjmowane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Nie powinny być przyjmowane codziennie. Niestety, firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów tego rodzaju leczenia.

EnlastIstnieją również specjalne kremy i żele zawierające miejscowy środek znieczulający. Są one czasami stosowane w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Przed stosunkiem mężczyzna nakłada krem lub żel na żołądź, która staje się mniej wrażliwa. Jednak oprócz opóźniania wytrysku, środki te mogą również zmniejszać podniecenie partnerki. Dlatego zaleca się stosowanie prezerwatyw w połączeniu z tymi formatami.

Leczenie farmakologiczne może opóźnić wytrysk, ale przyczyny przedwczesnego wytrysku nie są systematycznie usuwane przez te leki. Leki zazwyczaj łagodzą jedynie objawy.

Z drugiej strony, w przypadku pierwotnego przedwczesnego wytrysku, leki działają bezpośrednio na źródło zaburzenia i dlatego mogą skutecznie wyleczyć problem.

Pod koniec tej prezentacji dokonamy przeglądu różnych podejść znanych i stosowanych w leczeniu zaburzenia przedwczesnego wytrysku. Teraz już wiesz (oprócz tego, co z pewnością już wiedziałeś), że przedwczesny wytrysk jest całkowicie uleczalny i że jest bardziej skuteczny, gdy zaangażujesz się i uwierzysz w niego jak… żelazo!


Udostępnij ten Artykuł!