Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Philippe A.

Jak wybrać suplement diety dla kulturystów?

Zaktualizowano dnia 26 października 2023.

transapent pixel
Wybór produktów kulturystycznychWybór suplementu diety dla kulturystów nie jest łatwym zadaniem.

Pomiędzy producentem, rodzajem produktu, marką, składem… Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę!

Biorąc to wszystko pod uwagę, łatwo jest popełnić błędy przy wyborze interesującego nas produktu lub produktów.

Oto kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, aby uniknąć pułapek…

Wybór odpowiedniego suplementu diety dla kulturystów

Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów kulturystycznych. Mogą one być niebezpieczne, jeśli zostaną nieprawidłowo zmieszane.

Rzeczywiście, kuszące jest korzystanie z różnych rodzajów suplementów (kompleks podstawowy, kompleks przeciwutleniaczy, kompleks witaminowo-mineralny) ale jeśli proporcje są nieodpowiednie lub nadmierne, mieszanka może zaszkodzić..

Nawet jeśli te suplementy są bardziej skuteczne zmieszane niż osobno, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i zalecanymi proporcjami.

Wypróbuj je pojedynczo, a jeśli spodoba ci się efekt jednego produktu, ostrożnie dodaj inny, aby zobaczyć, jak zachowują się razem.

Ostrożnie wybieraj też dostawcę.

Wiele osób postrzega rynek suplementów kulturystycznych jako soczystą niszę do zarabiania pieniędzy. Na przykład, zawsze znajdziesz suplementy kulturystyczne w “supermarketach” sprzedawane ze zniżką, które w najlepszym przypadku są niczym więcej niż zwykłym koncentratem witaminowym.

Pamiętaj, że nic nie przebije znanego producenta, najlepiej z siedzibą w kraju europejskim, ponieważ to właśnie w Europie tworzone i produkowane są najlepsze produkty, w szczególności dzięki dość surowym przepisom, których celem jest umożliwienie spożywania wysokiej jakości produktów budujących mięśnie w całkowicie bezpieczny sposób.

Cechy dobrego produktu spożywczego dla kulturystów

Suplementy dla kulturystówWybieraj produkty zawierające najlepsze naturalne składniki: nie ma nic lepszego niż naturalne, prawda?

Zaleca się spożywanie suplementów zawierających witaminy D, C i E, aby czuć się w najlepszej formie.

Warto też zwrócić uwagę na sole mineralne. Minerały w suplementach diety są bardzo ważne..

Magnez jest ważnym pierwiastkiem w suplemencie diety. Należy uważać, aby nie spożywać chlorku magnezu, ponieważ stanowi on rodzaj nadmiaru soli, co jak wiadomo nie jest zalecane z dietetycznego punktu widzenia.

Należy również pamiętać, że najlepsze produkty to te, które uruchamiają naturalny proces, a nie zapewniają bezpośrednie działanie, które organizm może zaakceptować lub nie.

W każdym razie, niezależnie od wyboru, należy pamiętać, że kapsułka to nie posiłek. Przyjmowanie suplementów diety nie oznacza, że nie należy przestrzegać zdrowej diety dostosowanej do sesji treningowych.

Jeśli myślisz, że suplement diety na budowę masy mięśniowej może zastąpić obiad lub kolację, to bardzo się mylisz. Aby te suplementy diety przyniosły pożądany efekt, konieczne jest prowadzenie najlepszego możliwego stylu życia i odżywianie się w sposób dostosowany do podejmowanych wysiłków i oczekiwanych rezultatów.

Suplementy budujące mięśnie mogą składać się z tak zwanych produktów aktywnych, a jeśli spożywasz je przypadkowo, zły suplement diety może przynieść odwrotny skutek i stać się przeciwwskazany. Co więcej, zdecydowanie zaleca się konsultację z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek problemy medyczne (problemy z układem oddechowym lub morfologicznym).

A co najważniejsze: przed zakupem warto posłuchać, co ludzie mówią o danym produkcie. Warto wziąć pod uwagę opinie użytkowników (zwłaszcza profesjonalistów), ponieważ mogą one wskazać właściwy kierunek.

Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na kontrowersyjne lub zakazane suplementy w celu szybkiego uzyskania masy mięśniowej (co zdecydowanie odradzam!), przynajmniej zasięgnij porady lekarza przed spożyciem tego rodzaju suplementów diety, ponieważ są one niebezpieczne. Nie bez powodu są one kontrowersyjne lub zakazane!


Udostępnij ten Artykuł!