Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana René Ronse

Oszukańcze tabletki: Rozpoznawanie i unikanie oszustw

Zaktualizowano dnia 21 października 2023.

transapent pixel
Vol-CarteOszukańcze pigułki zawsze istniały, a od czasu pojawienia się tabletek odchudzających wielu konsumentów padło ofiarą pozbawionych skrupułów sprzedawców, którzy wykorzystali sukces kilku innowacyjnych produktów, aby sprzedawać swoje tanie towary i oszukać tysiące ludzi zdesperowanych, by schudnąć.

Demaskowanie tych oszustów jest jednym z powodów, dla których powstała ta strona: aby zapobiec nabraniu się na te fałszywe tabletki odchudzające i pokazać suplementy diety na odchudzanie, które są bezpieczne i naprawdę działają.

Producenci oszukańczych tabletek stworzyli różne systemy, niektóre z nich bardzo przekonujące, aby dać ci wrażenie, że sprzedają ci produkt wysokiej jakości.

Na szczęście przez cały czas, gdy obserwowaliśmy i badaliśmy ich działalność, nauczyliśmy się rozpoznawać ich oszustwa, wymieniliśmy je i przedstawiliśmy naszym czytelnikom, aby wiedzieli, kiedy ktoś zamierza sprzedać im fałszywą pigułkę lub wielokrotnie wykorzystać dane ich karty bankowej.

Jak rozpoznać oszukańcze pigułki?

Przyjrzyjmy się niektórym nieuczciwym technikom stosowanym przez producentów oszukańczych tabletek, aby przekonać Cię, że ich pigułki są skuteczne lub po prostu skłonić Cię do podania im swoich danych bankowych, i wymieńmy wskazówki, które powinny wzbudzić Twoje podejrzenia…

Zwracając uwagę na te punkty, które szczegółowo wyjaśnimy, mamy nadzieję, że będziesz w stanie uniknąć nabrania się na te oszukańcze tabletki odchudzające i ich sprzedawców.

  • Bezpłatna oferta próbna / bezpłatna próbka;
  • Fałszywe strony z testami tabletek odchudzających;
  • Fałszywe referencje/zdjęcia osób, które spektakularnie schudły;
  • Oszustwo “widziane w telewizji”;
  • Niezrozumiały żargon naukowy;
  • Brak informacji o producencie (kontakt, adres, numer telefonu itp.) …

Darmowy trial

Klasyka gatunku. Każdy powinien zapamiętać następującą sytuację:Dans la vie rien n'est gratuit
Natrafiasz na stronę promującą produkt odchudzający. Strona jest bardzo ładna. Wygląda profesjonalnie, ze zdjęciami i reklamami, które odnoszą się do uznanych i szanowanych witryn.

Producenci oszukańczych pigułek obdarzają cię zaufaniem, przedstawiając referencje zadowolonych osób, zarówno znanych, jak i nieznanych, a następnie oferują ci możliwość przetestowania produktu bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań z twojej strony.

Klikasz przycisk i natychmiast zostajesz przekierowany na stronę informującą, że wszystko, co musisz zapłacić, to opłata za dostawę (w końcu nie zapłacą za ciebie za przesyłkę!).

Biorąc pod uwagę ogólnie śmieszną wysokość opłat za dostawę, myślisz, że to ma sens i zaczynasz wprowadzać dane swojej karty kredytowej lub konta bankowego…
Dopiero wtedy odkrywasz, że sprzedawca obciążył Cię pełną ceną produktu, a co gorsza… że zgodziłeś się, aby ta opłata była powtarzana okresowo, zwykle co miesiąc.

Następnie odkrywasz, że zapomniałeś przeczytać ogólne warunki sprzedaży (OWS), aby skorzystać z “darmowej oferty” (nikt nie kazał ci tego robić, a co więcej, często są dziesiątki paragrafów, napisanych drobnym drukiem, aby zniechęcić cię do przeczytania całości).

Prawdziwy koszmar!

Twój bank nie może nic zrobić (lub działa za późno), a sprzedawca nie odpowiada na twoje telefony ani e-maile (jeśli masz ich dane kontaktowe).

Nie daj się nabrać na oszustwa z pigułkami!

WNIOSEK: Jeśli sprzedawca dałby tobie i tysiącom innych osób darmową wersję próbną swoich produktów, w ciągu jednego dnia wypadłby z rynku. To logiczne!

NIGDY NIE “KORZYSTAJ” z tych darmowych ofert, unikaj ich jak zarazy! Testy i inne bezpłatne próbki mają na celu kradzież pieniędzy i zawsze ukrywają oszukańcze pigułki.

Aktualizacja 30 kwietnia 2019: W końcu bankierzy zaczynają reagować! Oto oficjalne oświadczenie MasterCard dotyczące bezpłatnych ofert próbnych.

Oficjalne oświadczenie Mastercard dotyczące zmiany zasad:

Zmiana zasad będzie wymagać od sprzedawców uzyskania zgody posiadacza karty na koniec okresu próbnego, zanim zaczną pobierać opłaty. Aby pomóc posiadaczom kart w podjęciu tej decyzji, zostaną oni poproszeni – e-mailem lub SMS-em – o podanie kwoty transakcji, daty płatności, nazwy sprzedawcy wraz z wyraźnymi instrukcjami, jak’ anulować okres próbny.

Fałszywe porównywarki tabletek

faux comparatifs de pilules minceur
Wyszukując w Google recenzję produktu, który Cię interesuje, klikając reklamę lub link na stronie, możesz natknąć się na fałszywą stronę, która wygląda jak prawdziwa porównywarka tabletek odchudzających.

W Internecie istnieje wiele poważnych witryn porównujących produkty odchudzające i inne. Czasami świadczą one poważne usługi konsumentom, którzy chcą dowiedzieć się więcej przed zakupem. Strony te podają oceny porównywanych produktów, aby dać ci wyobrażenie o ich cechach.

Problem polega na tym, że na jedną poważną stronę przypadają setki fałszywych stron, które nie robią nic innego, jak tylko oszukują ludzi szukających rozwiązania swojego problemu. Witryny te nie oferują żadnej pomocy ani porady i koncentrują się na jedynej rzeczy, która ich interesuje: sprzedaży produktu i wyciągnięciu od użytkownika pieniędzy.

Te fałszywe witryny są prawdziwym problemem dla każdego konsumenta szukającego uczciwej porady na temat produktu, który chce kupić.

Nie zdajesz sobie sprawy, że wiele z tych stron zostało założonych przez samych producentów oszukańczych tabletek, na temat których wydają opinie.
Czy według ciebie powiedzą coś złego o produkcie, który sprzedają i chcą, abyś kupił?

Oczywiście, że NIE.

Za tymi fałszywymi witrynami stoją ci sami ludzie, którzy wytwarzają produkty niskiej jakości, podrobione lub po prostu nieskuteczne. Zawsze upewniają się, że promują produkt, który sprzedają, przedstawiając go jako ROZWIĄZANIE problemów z wagą.

Takie praktyki są zabronione i niemoralne, ale niestety powszechne.

Aby rozpoznać tych oszustów, należy obserwować, jak faworyzują oni produkt lub produkty, które wytwarzają i systematycznie podważają inne porównywane produkty (nawet jeśli te ostatnie są uznawane gdzie indziej za skuteczne).

Właściciele tych witryn nigdzie nie wspominają, że są właścicielami danego produktu lub że otrzymują pieniądze od producenta, co jest niezgodne z prawem i rażącym brakiem przejrzystości.

Aby zapobiec powiązaniu ich z producentem, prawie nigdy nie wyświetlają swoich danych kontaktowych na swoich stronach. Jest to jeszcze jedna wskazówka do ich rozpoznania i unikania.

Dlatego NIGDY NIE KUPUJ tabletek odchudzających z tych fałszywych witryn testowych i porównawczych, w przeciwnym razie padniesz ofiarą oszustwa związanego z pigułkami.

Fałszywe referencje i fotomontaże

Avis des utilisateurs des produits pour maigrir
Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod oszukiwania konsumentów w Internecie i jedna z najtrudniejszych do wykrycia.

Przedstawiane są referencje klientów, którzy są zadowoleni z wyników uzyskanych dzięki określonej pigułce odchudzającej.

Te referencje to historie, zdjęcia lub filmy… wszystkie sfabrykowane.

W przypadku referencji tekstowych praktycznie niemożliwe jest ustalenie, czy są to prawdziwe recenzje konsumentów, czy teksty napisane przez właścicieli witryn.

Ale nie martw się, jesteśmy dość twardzi. Często znajdujemy podobieństwa stylistyczne, które w 100% udowadniają, że te referencje zostały napisane przez tę samą osobę (powtarzające się zdania, zwroty frazeologiczne, podobne nazwiska świadków itp.)

Posuwają się nawet o krok dalej, jeśli chodzi o zdjęcia osób, które twierdzą, że schudły. Podziwiam tupet tych ludzi!
modele-de-faux-temoignages-caracteristique-des-pilules-arnaques

Na jednej z tych wątpliwych stron ten mężczyzna jest Niemcem, nazywa się Stefan i schudł 18 kg. W innym wariancie tej samej strony nazywa się Esteban i schudł 17,5 kg.

modele-de-faux-temoignages-des-pilules-arnaques

Tym razem jest to pani Kate, Katie, Katlijn, Barbara, która schudła od 10 do 16 kg.

Innym bardzo popularnym trikiem jest trik “PRZED/ PO”.

Przedstawia się zdjęcie raczej “pulchnej” osoby, oznaczone jako “Przed” i rzekomo nowsze zdjęcie tej samej osoby, ale tym razem szczuplejszej i oczywiście po użyciu magicznej pigułki, o której mowa.
modele-de-photo-avant-et-apres-affichees-par-les-pilules-arnaques

Sztuczka polega na odwróceniu kolejności chronologicznej tych zdjęć: w rzeczywistości, w przeciwieństwie do tego, co mówią słowa na dwóch zdjęciach, kobieta była szczupła “przed” i przybrała na wadze “po”.

Istnieje wiele innych oszustw związanych z tabletkami odchudzającymi opartymi na fałszywych referencjach (zdjęcia edytowane komputerowo, aktorzy opłacani za “spontaniczne” zeznania w filmach na YouTube itp.), ale będziemy je śledzić i systematycznie ostrzegać, gdy zostanie opracowana nowa metoda.
modele-de-photo-montage-caractéristique-des-pilules-arnaques

Ta pani była w stanie schudnąć na miejscu dzięki manipulacji komputerowej (Photoshop)!

Bądź więc bardzo OSTROŻNY z fałszywymi referencjami i opiniami na temat tabletek odchudzających!

Oszustwo “Widziane w telewizji”

presentatrice-de-tele-faisant-la-pub-pour-des-pilules-arnaques

Prawdopodobnie natknąłeś się na tego typu strony, na których pokazywane są zdjęcia znanego prezentera telewizyjnego, który wydaje się ujawniać istnienie cudownej pigułki odchudzającej.

Najbardziej wykorzystywanymi celebrytami we Francji są bez wątpienia Melissa Theuriau, dziennikarka i prezenterka kanałów telewizyjnych LCI i M6 oraz żona nie mniej znanego aktora Jamela Debbouze. Profil celebryty zależy od kraju, więc nazwisko i wizerunek Oprah Winfrey, znanej amerykańskiej prezenterki, są często wykorzystywane bez jej wiedzy w fałszywych reklamach skierowanych do amerykańskich konsumentów.

Oczywiście ci dwaj celebryci nie mają nic wspólnego z tabletkami sprzedawanymi na tych stronach, ale wielu konsumentów uwierzy im i pomyśli, że “JEŚLI TO JEST W TV, TO MUSI BYĆ SKUTECZNE”.

Strony te będą następnie oferować dany produkt, albo jako EKSKLUZYWNĄ BEZPŁATNĄ PRÓBKĘ, albo z bardziej niż kuszącą zniżką.

Oczywiście, zanim odkryjesz oszustwo, prawdopodobnie będzie już za późno. Zmarnujesz swój czas i sporą część pieniędzy, a z pewnością nie zyskasz ani grama tłuszczu.

Istnieją oczywiście poważne marki, które podkreślają na swoich stronach internetowych fakt, że taka a taka gwiazda używa ich produktu, a czasami wymieniają nazwiska tych gwiazd lub wyświetlają ich zdjęcia lub filmy.

PAMIĘTAJ: Prezenter telewizyjny nie będzie mówił o produkcie w wiadomościach lub w innym miejscu, ponieważ byłaby to darmowa reklama dla konkretnej marki, nawet jeśli jej produkt jest dobry i skuteczny. Z drugiej strony, chętnie o nim powiedzą, jeśli jest to produkt niebezpieczny, który wyrządza szkody!

Tak więc za każdym razem, gdy zobaczysz stronę z tego rodzaju “najświeższymi wiadomościami” lub wzmianką “SEEN ON TV”, pamiętaj, że jest to prawdopodobnie jedna z wielu oszukańczych pigułek dostępnych bezpłatnie na rynku. Nie oznacza to jednak, że niektóre produkty nie są skuteczne, bezpieczne i nie będą pokazywane w telewizji, a to właśnie na tym zamieszaniu grają oszuści!

Niezrozumiały naukowy bełkot

To jedno z najnowszych odkryć oszustów stojących za fałszywymi tabletkami odchudzającymi.

Natknęliśmy się na wiele stron, które próbują pozycjonować się jako strony “naukowe”, gdzie tak zwani specjaliści wyjaśniają korzyści płynące z produktu odchudzającego w niezrozumiały sposób.

Witryny te są często ilustrowane zdjęciami lekarzy i badaczy laboratoryjnych, aby sprawić wrażenie, że osoby wypowiadające się są również lekarzami i badaczami laboratoryjnymi.

NIC TO!

Wielu z nich to pisarze wynajęci na tę okazję, aby karmić cię pseudonaukowym żargonem i sprawiać wrażenie, że wiedzą, o czym mówią.

Namierzyliśmy jednego z takich specjalistów i nie było dla nas zaskoczeniem, że ten fałszywy lekarz oferuje swoje usługi pisarskie na stronie internetowej poświęconej poszukiwaniu pracy. Chwali się tam, że może pisać artykuły na tematy naukowe na żądanie.
les-faux-avis-medicaux-signe-des-pilules-arnaques

Nie ufaj więc zbytnio tym stronom, które próbują omamić cię skomplikowaną ofertą pełną naukowych terminów, których nie rozumiesz.

Brak informacji o producencie

Wreszcie, jeśli strona internetowa pigułki odchudzającej nie wyświetla wyraźnie swoich danych kontaktowych, powinno to być dla ciebie czerwoną flagą. Jeśli nie możesz łatwo znaleźć adresu na pierwszej stronie lub na stronie kontaktowej, nie przejmuj się!

Dlaczego nie ujawniają swoich danych?

Aby utrudnić ci skontaktowanie się z nimi. Wszystko po to, abyś nie przeszkadzał im, gdy cieszą się wakacjami (opłaconymi z Twoich pieniędzy), abyś nie skontaktował się z nimi, aby poprosić o zwrot pieniędzy i skorzystać z gwarancji, którą Ci obiecali, i wreszcie, aby uniknąć ewentualnego postępowania sądowego.

Zauważyliśmy również istnienie wielu witryn oszustów, które wyświetlają adresy poważnych producentów, którzy po prostu dostarczają zamówione produkty i nie ponoszą odpowiedzialności za oszustwo związane z kartą kredytową, którego doświadczyłeś na stronie oszusta.

W każdym razie, W PRZYPADKU BRAKU KOORDYNATÓW na stronie, która sprzedaje tabletki odchudzające i ogólnie każdy produkt, radzimy nie rozwodzić się nad tym zbytnio.

Wnioski dotyczące oszustw związanych z tabletkami odchudzającymi

Celem naszej strony jest ujawnianie tego rodzaju oszustw i zapobieganie ponoszeniu ich konsekwencji.

To właśnie staramy się zrobić, przedstawiając ci listę zatwierdzonych i godnych zaufania tabletek produkowanych i sprzedawanych przez firmy, które przeszły nasze rygorystyczne testy i które nigdy nie stosują technik opisanych powyżej.


Udostępnij ten Artykuł!