Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Bezpłatna wersja próbna oszustwa: Odzyskaj swoje pieniądze

Zaktualizowano dnia 23 października 2023.

transapent pixel
Oszustwo związane z darmowym okresem próbnymSetki czytelników skontaktowało się z nami, aby poskarżyć się na oszustwo związane z darmowym okresem próbnym tabletek odchudzających. Większość konsumentów padła ofiarą wątpliwych i podstępnych taktyk. Niektórzy nadal tracą do 100 euro miesięcznie, co dla niektórych osób stanowi znaczny deficyt finansowy.

Najczęstszym sposobem oszukiwania konsumentów jest zachęcanie ich do zapisania się na “bezpłatną wersję próbną” tabletek odchudzających, ukrywając w mikroznakach, że jest to automatycznie odnawiana subskrypcja. Aby to osiągnąć, oszuści nie zawahają się użyć wypróbowanych i przetestowanych taktyk, aby stworzyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

A w chwili słabości z twojej strony uderzają bezpośrednio. I zanim się zorientujesz, już nauczyłeś się niezapomnianej lekcji: pozory mylą!

Jak więc chronić się przed oszustami? A jeśli szkoda została już wyrządzona, co możesz zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze?

Oszustwo związane z darmowym okresem próbnym: Jak mogę odzyskać pieniądze?

ZASADA #1: NIGDY NIE ZAPISUJ SIĘ NA BEZPŁATNĄ PRÓBĘ tabletki odchudzającej ani żadnego innego produktu!

W ten sposób raz na zawsze unikniesz bycia oszukanym.

99,9% darmowych testów tabletek odchudzających to oszustwa, więc nie daj się skusić ich twierdzeniom.
Czy naprawdę myślisz, że ci ludzie zaoferują ci swój produkt za kilka euro z dobroci serca? Absolutnie nie, po prostu powiedz sobie, że to dobrze zorganizowane oszustwo i że wyjdziesz tylko na tym przegrany!

Ale już zostałem oszukany, CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?

1. Nie czuj się winny

Ci ludzie to wysoko wykwalifikowani profesjonaliści, którzy wdrożyli niezwykle podstępne i lukratywne strategie oparte na oszustwie darmowego okresu próbnego, co zapewnia im miliony euro każdego tygodnia. Padłeś więc ofiarą wyrafinowanego oszustwa, które dotknęło już miliony zwykłych ludzi takich jak ty.

Nie obwiniaj się i nie bierz tego do siebie. Postaraj się odłożyć emocje na bok i pomyśl o podjęciu działań. Jasne, łatwo powiedzieć, a bardzo trudno zrobić, ale to pierwszy krok do odzyskania pieniędzy.

2. Zbierz informacje

info oszustwo darmowy trial
Postaraj się zebrać wszystkie informacje, jakie możesz znaleźć. Weź notatnik i zapisz wszystko, co wiesz do tej pory:

 • Nazwa firmy, adres i numer telefonu;
 • Strona internetowa firmy;
 • Regulamin, który możesz znaleźć;
 • Gdzie widziałeś reklamę (jeśli pamiętasz);
 • Daty dostawy;
 • Daty wystawienia faktury;
 • Pełne dane karty kredytowej/rachunku bankowego;
 • Wszystko inne, co przyjdzie Ci do głowy.

Zachowaj wszystkie te informacje pod ręką. Nie zapomnij zapisać dat wszystkich wykonanych połączeń telefonicznych i wysłanych listów/wiadomości e-mail. Będziesz ich potrzebować, aby wydostać się z tego oszustwa związanego z bezpłatnym okresem próbnym.

3. Skontaktuj się z firmą

Teraz, gdy już wiesz, że zapisałeś się do automatycznego cyklicznego rozliczania, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z firmą i wyjaśnienie sytuacji. Brzmi łatwo, ale tak nie jest! Robią wszystko, co w ich mocy, aby anulowanie subskrypcji było prawie niemożliwe, ponieważ w ten sposób zarabiają pieniądze!

Jeśli jest to firma brytyjska (która jest krajem pochodzenia wielu tabletek odchudzających), wyświetli się numer brytyjski. Należy jednak pamiętać, że większość tych firm współpracuje z centrami telefonicznymi zlokalizowanymi gdzie indziej. Prawdopodobnie będą one miały siedzibę w Utah w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się większość oszustw związanych z pigułkami odchudzającymi.

Zrób sobie kawę i trzymaj telefon, aż uda ci się połączyć z kimś po drugiej stronie. Bądź ostrożny, mogą się rozłączyć, pozostawić cię w zawieszeniu przez długi czas lub przekazać cię komuś innemu, który przekaże cię komuś innemu i tak dalej! To jest miejsce, w którym musisz się trzymać. Nie zniechęcaj się i spróbuj ponownie. Przy odrobinie szczęścia odpowiedź otrzymasz jeszcze tego samego dnia.

Po nawiązaniu kontaktu z daną osobą pamiętaj, aby zachować spokój. Pamiętaj, że to świat biznesu i wykrzykiwanie swojej nienawiści i wściekłości nie przyniesie ci nic dobrego. Mów autorytatywnie i stanowczo i nie trać z oczu swojego celu: anulowania całej procedury i odzyskania pieniędzy.

Po prostu przedstaw fakty: zostałeś poproszony o zarejestrowanie się w bezpłatnym okresie próbnym i chcesz natychmiast zrezygnować. Nie zapominaj, że osoba, z którą rozmawiasz, jest tylko agentem w call center, który jest tam tylko po to, aby zarabiać na życie, odbierając połączenia takie jak twoje. Bądź uprzejmy i stanowczy, a następnie wyjaśnij sytuację.

W większości przypadków ci agenci nie mają uprawnień do rozwiązania problemu i powiedzą ci, że “zajmą się tym w odpowiednim dziale”. Nalegaj, a powinieneś otrzymać odpowiedź. Te centra telefoniczne są również opłacane w zależności od liczby zwrotów, których udaje im się uniknąć, więc w ich interesie jest zniechęcenie cię do żądania zwrotu pieniędzy. Wszystko po to, aby powiedzieć, że musisz nalegać i upierać się, dopóki nie dostaniesz tego, czego chcesz.

4. Anulowanie oszustwa związanego z bezpłatnym okresem próbnym w USA

federal-trade-commission-fight-free-trial-scam
Jeśli jest to numer amerykański, to są oni zobowiązani do przestrzegania bardzo surowych zasad regulowanych przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Oto kilka scenariuszy, które mogą mieć zastosowanie:

 • Otrzymałeś ofertę, klikając reklamę na fałszywej stronie internetowej;
 • Witryna twierdziła, że okres próbny jest całkowicie bezpłatny;
 • Witryna sugerowała, że okres próbny jest całkowicie bezpłatny;
 • Użytkownik został poproszony o podanie danych karty kredytowej przed wyświetleniem regulaminu;
 • Warunki nie są wyświetlane bezpośrednio nad przyciskiem “wyślij/zaakceptuj/kontynuuj”.

FTC bardzo poważnie traktuje kwestię bezpłatnych wersji próbnych. Jeśli firma zostanie wykryta przez FTC, będzie to dla niej zbyt kosztowne. Zrobią więc wszystko, by pozostać niezauważonym.

Możesz wykorzystać tę przewagę, jeśli nie możesz uzyskać odpowiedzi od danej firmy. Wspomnij, że natychmiast skontaktujesz się z FTC, jeśli Twoja prośba nie zostanie rozpatrzona. Nie zapominaj, że dotyczy to tylko firm z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Zapoznaj się z przewodnikiem FTC: (Źródło: Federalna Komisja Handlu. “Darmowe” oferty próbne? ).

W większości przypadków umowa dotycząca bezpłatnego okresu próbnego zostanie anulowana, a użytkownik otrzyma zwrot pieniędzy, z których został oszukany. Zgodnie z prawem umowa może zostać anulowana w taki czy inny sposób, ale odzyskanie pieniędzy nie jest już takie oczywiste.

5. Anulowanie oszustwa związanego z bezpłatnym okresem próbnym w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii OFT (Office of Fair Trading) jest odpowiedzialny za tropienie oszustw.

Jeśli kupujesz coś online w Wielkiej Brytanii, sprzedawca jest prawnie zobowiązany do wcześniejszego podania pewnych informacji. Jeśli którakolwiek z tych informacji nie została podana, umowa jest niezgodna z prawem:

 • Nazwa i adres dostawcy (numer skrytki pocztowej nie wystarczy) ;
 • Opis głównych cech produktu;
 • Cena wraz z podatkiem VAT;
 • Koszty dostawy;
 • Sposób fakturowania i dostawy;
 • Istnienie prawa do odstąpienia od umowy;
 • Minimalny czas trwania umowy;
 • konieczność zwrotu produktu w przypadku odstąpienia od umowy;
 • Warunki odstąpienia od umowy;
 • Adres geograficzny do wysłania reklamacji.

Informacje te muszą być przedstawione w jasny i zrozumiały sposób oraz potwierdzone na piśmie. Regulamin na stronie internetowej nie jest wystarczający.

Oznacza to, że musisz mieć dokument zawierający te informacje, którym może być wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Jeśli więc po zamówieniu bezpłatnego okresu próbnego nie otrzymałeś wiadomości e-mail z potwierdzeniem zawierającej wszystkie te informacje, umowa jest prawdopodobnie nieważna.

Używanie skrytki pocztowej jest NIELEGALNE i unieważnia umowę. Muszą mieć ważny adres fizyczny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie OFT ( Źródło : Office of Fair Trading.)

6. Odzyskaj pieniądze za pośrednictwem banku

free-trial-scam-finish-your-bank-card
Jeśli podjąłeś odpowiednie kroki z firmą, a oni nadal odmawiają zwrotu pieniędzy (co jest mało prawdopodobne), następnym krokiem jest skontaktowanie się z bankiem lub firmą obsługującą karty kredytowe.

Musisz im wyjaśnić, że pieniądze zostały nieuczciwie pobrane z Twojego konta. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy masz pewność, że firma naruszyła przepisy FTC lub OFT wspomniane powyżej.

Możesz powiedzieć, że jest to oszukańcza procedura tylko wtedy, gdy całkowicie przestrzegali zasad, a ty zapisałeś się na oszustwo związane z bezpłatnym okresem próbnym z powodu nieostrożności. W takim przypadku możesz anulować umowę, ale nie będziesz w stanie odzyskać pieniędzy, które już wypłaciłeś.

W każdym przypadku masz prawo anulować wypłatę pieniędzy za pośrednictwem swojego banku lub dostawcy karty kredytowej, wskazując, że zatrzymałeś pozwolenie na wypłatę pieniędzy ze swojego konta.

Twój bank lub dostawca karty kredytowej MUSI wstrzymać płatności. Nie mają oni prawa prosić o dokonanie ustaleń z firmą otrzymującą płatności.

Ale uważaj, nadal będziesz odpowiedzialny za zapłacenie kwoty, którą jesteś winien, jeśli nie anulowałeś umowy.

Jeszcze raz, zachowaj spokój i miej swój cel na widoku. Bank musi działać w twoim najlepszym interesie, więc nie daj się zmylić.

7. Wyciągnij wnioski z oszustwa związanego z darmowym okresem próbnym!

Mam nadzieję, że udało ci się wyjść z tej sytuacji z minimalnymi stratami.

Pamiętaj, że 99,99% darmowych wersji próbnych to oszustwa, ci ludzie manipulują ludźmi, aby zarabiać pieniądze. Nie mają żadnych moralnych ograniczeń i nie czują się winni, więc nie pozwól, by cię to przygnębiło i walcz o odzyskanie pieniędzy!

Nie należy też mylić tabletek odchudzających z darmowymi wersjami próbnymi. Istnieje wiele szanowanych firm oferujących dobre produkty, które wyróżniają się na tle oszustw i bzdur zalewających rynek. To jeden z powodów, dla których stworzyliśmy tę stronę. Dzięki naszym testom, artykułom i ankietom staramy się zaoferować obiektywne porady, które pomogą ci wybrać suplement odchudzający odpowiedni dla ciebie, bez bycia oszukanym w jakikolwiek sposób. Zalecamy zapoznanie się z listą zatwierdzonych tabletek, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Jeśli uda nam się uchronić choć jedną osobę przed wpadnięciem w pułapkę oszustwa związanego z darmowym okresem próbnym lub pomóc jednej osobie odzyskać pieniądze, to już będzie coś niezwykłego. Nie wahaj się opublikować linku do tej strony na forach, stronach na Facebooku i Twitterze, aby ostrzec innych. To nasz wspólny wysiłek pomoże raz na zawsze położyć kres oszustwom związanym z darmowymi wersjami próbnymi.

OSTRZEŻENIE: Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej. Nie jesteśmy prawnikami uprawnionymi do udzielania porad prawnych. Jesteśmy rzecznikami konsumentów i oferujemy nasze opinie z perspektywy konsumenta. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, co przeczytałeś, przed podjęciem działań skonsultuj się z prawnikiem w celu uzyskania porady prawnej.


Udostępnij ten Artykuł!