Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Sylvie Martin

Jak utrzymać regularną rutynę ćwiczeń z dobrym planem treningowym?

Zaktualizowano dnia 13 kwietnia 2024.

transapent pixel
Kobieta na siłowniDlaczego plan treningowy dotyczący aktywnego stylu życia jest niezbędny do utrzymania i osiągnięcia sukcesu w programie odchudzania?

Sukces w życiu to nie tylko dobra kariera zawodowa czy stabilność finansowa. To także sukces mentalny, behawioralny i fizyczny.

Aby odnieść sukces, musisz stymulować swój umysł, ponieważ kwestionowanie złych nawyków nie jest łatwym zadaniem. Utrzymanie stabilnej i zdrowej bazy fizycznej wymaga siły woli. Odważ się więc na zmiany!

Ale jak to osiągnąć?

Postępując zgodnie z prostym, ustrukturyzowanym planem treningowym.

Dziś przedstawiam mój 6-etapowy plan, dzięki któremu zmiana stylu życia zakończy się sukcesem. W każdym razie jest to dobry początek, który może zainspirować Cię do późniejszego opracowania własnego planu treningowego.

1. Rozpocznij swój plan treningowy od Dobrze Uformowany Wynik (WFO)

well-formed-outcome-step-1-training-planWedług twórców NLP, ludzie sukcesu zawdzięczają swój sukces celom wyznaczonym za pomocą WFO.

Ci ludzie sukcesu biorą pod uwagę “zanim zaczną” wszystkie warunki celu i wyniki, które mają zostać osiągnięte. Ludzie, którym się nie powiodło, na ogół nie biorą niczego pod uwagę, po prostu zaczynają.

Struktura myślowa osoby odnoszącej sukcesy jest znana jako Dobrze Uformowany Wynik.

Trudno jest osiągnąć swój cel, jeśli w ogóle nie wiesz, co to jest. Musisz więc zacząć od zdefiniowania dokładnego celu swojego planu treningowego.

Zachęcam do spędzenia kilku minut w Internecie, aby zapoznać się z różnymi WFO.

Wybierz prosty WFO do naśladowania. Jest to pierwszy krok na drodze do wdrożenia planu treningowego.

Możesz wykorzystać ten proces projektowania wyników do sprecyzowania własnych życzeń. W ten sposób będą one bardziej osiągalne i zorientowane na działanie.

Innymi słowy, wybierz rozsądny i osiągalny plan treningowy, który odpowiada Twoim możliwościom.

2. Opracuj tygodniowy harmonogram

jedz-jedzenie-z-ujemnymi-kaloriami-każdego-dnia
Co powiesz na poświęcenie kilku minut na zaplanowanie swojego harmonogramu treningowego?

Przed telewizorem, zrelaksowany, wyjmij ołówek i narysuj mały kalendarz. Następnie spróbuj wybrać dwa lub trzy dni ćwiczeń na nadchodzący tydzień.

Nie masz ołówka lub kartki papieru? Nic nie szkodzi, możesz użyć smartfona i jednej z wielu aplikacji do robienia notatek.

Kalendarz ten będzie dobrym sposobem na utrzymanie odpowiedzialności i motywacji.

Pomysł jest prosty.

Wybierz czas w nadchodzącym tygodniu, kiedy będziesz wolny. Postaraj się wybrać dni, które z łatwością dopasujesz do swojego codziennego harmonogramu i zadań. Następnie zaplanuj czas ćwiczeń w swoim planie treningowym.

Zapisanie tych przedziałów czasowych w kalendarzu zwiększy twoją motywację. Ułatwi to również wdrożenie dobrego tygodniowego planu treningowego.

Powinieneś mieć jasność co do tego, co musisz zrobić i ustalić dzień i godzinę, aby to zrobić.

3. Skup się na konkretnych ćwiczeniach

ćwiczenia cardioIstnieje ogromna liczba programów ćwiczeń, ale moja rada brzmi: nie daj się przytłoczyć.

Musisz zacząć odkrywać różne ćwiczenia dla siebie.

Zacznij od zapoznania się z podstawowe rutynowe ćwiczenia. Przeszukaj sieć, używając haseł takich jak “trening dla początkujących”.

Dostosuj wyniki wyszukiwania do swojego poziomu doświadczenia w ćwiczeniach i możliwości fizycznych. I pamiętaj, że twój plan treningowy nie powinien przekraczać jednej godziny.

Krótko mówiąc, staraj się wybierać ćwiczenia, które możesz kontynuować. Nie stawiaj sobie wyzwań, szukając ćwiczeń, które są skomplikowane lub wymagają wysokiego poziomu sprawności fizycznej.

4. Przygotuj napój na trening

napój do treninguPrzygotowanie napoju treningowego jest ogólnie zaniedbywanym zaleceniem.

Ćwiczenia są fizjologicznym czynnikiem stresogennym. Aby modulować ten stres i regulować poziom cukru we krwi podczas ćwiczeń, należy rozważyć przygotowanie “specjalnego koktajlu treningowego”.

Jak można to zrobić?

Wprowadzając do swojego planu treningowego napój zawierający głównie węglowodany i białka.

Według ekspertów, gdy spożywasz węglowodany z białkiem, będziesz w stanie oszczędzać glikogen mięśniowy.

Przygotuje to organizm do szybszej regeneracji po sesji treningowej.

5. Zabierz swój osobisty sprzęt

aby-zrealizować-plan-treningowy-zabierz-swoje-osobiste-wyposażenieZabranie ze sobą rzeczy osobistych pozwoli ci poczuć się jak w domu. Poczujesz się bardziej zaznajomiony z miejscem, w którym się znajdujesz.

Na przykład, czy lubisz słuchać ulubionej muzyki podczas treningu?

Jeśli tak, zabierz ze sobą przenośne urządzenie muzyczne. Muzyka zapewnia intensywność, motywację i koncentrację.

Pomyśl również o zakupie mini notatnika, w którym możesz zapisać swój osobisty plan treningowy i ćwiczenia, które sobie wyznaczyłeś.

Nie zapominaj, że możesz zmieniać te ćwiczenia w dowolnym momencie w miarę postępów.

Ogólną zasadą jest robienie sześćdziesięciosekundowych przerw między ćwiczeniami.

Warto więc mieć pod ręką stoper. I oczywiście nie zapomnij o ręczniku!

6. Zakończ swój plan treningowy zbilansowanym posiłkiem

Dobra robota, trzymałeś się swojego planu treningowego. Wykonałeś wszystkie zestawy ćwiczeń i wypiłeś koktajl treningowy, ale teraz musisz naładować baterie.

Zbilansowany posiłek odżywi komórki, mięśnie i mózg.

Zbilansowany posiłek
Przy wyborze posiłku radzę pamiętać o trzech podstawowych elementach: węglowodanach, białkach i tłuszczach.

Postaraj się umieścić wszystkie trzy elementy na talerzu po treningu, koncentrując się bardziej na spożyciu węglowodanów i białek.

Jeśli chcesz szybciej się zregenerować, zmniejszyć apetyt i przyspieszyć metabolizm, musisz opracować tę rutynę jako część swojego planu treningowego.

Ostatnie słowo…

Jeśli chcesz dokonać niewielkich, ale skutecznych zmian w swoim stylu życia, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, zdecydowanie zalecam przyjęcie jasnego i prostego planu treningowego.

Wyobraź sobie następujący proces: pisemny plan treningowy, dokładny harmonogram, osobisty sprzęt, koktajl treningowy i posiłek potreningowy.

Wyobraź sobie, że finalizujesz ten program i realizujesz go do końca. Wyobraź sobie, jak się poczujesz, gdy ukończysz trening bez poddawania się!

Już widzę uśmiech na Twojej twarzy. Na co więc czekasz?


Udostępnij ten Artykuł!