Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Więcej plemników, lepsza płodność

Zaktualizowano dnia 28 listopada 2023.

Sperma sama w sobieCzym jest sperma? Pytanie, które na początku wydaje się dość proste… Ale jeśli chodzi o definicję spermy, nie jest to takie proste. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, jak produkować więcej plemników, musisz najpierw wiedzieć, czym jest ta magiczna substancja. Ta substancja wytwarzana przez człowieka podczas aktywności seksualnej jest źródłem życia.

Kto z nas nie pamięta pierwszego wytrysku? Oszołomienie, zaskoczenie, strach, śmiech… wszystkie doznania, które może odczuwać mężczyzna podczas pierwszego wytrysku.

Czym więc jest nasienie? Jak możemy produkować go więcej? I wiele więcej!

Dzisiaj przedstawimy ci ten płyn, który intrygował mężczyzn na przestrzeni dziejów.

Jak działa sperma?

Nasienie to płyn biologiczny, który wydostaje się z penisa przez ujście cewki moczowej po stymulacji seksualnej, która zwykle prowadzi do orgazmu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, płyn ten zawiera więcej niż tylko plemniki. Plemniki żyją i poruszają się w spermie dzięki innym składnikom: witaminom (C i B12), cynkowi, cukrowi, wapniowi, fosforowi, magnezowi, potasowi, hormonom (takim jak testosteron) i innym ważnym składnikom. Składniki te mają na celu zapewnienie plemnikom dobrego środowiska do życia i poruszania się.

Wiele osób uważa, że plemniki są stale przechowywane w jądrach: wyobrażają sobie, że są to małe woreczki wypełnione plemnikami przez cały czas! Niektórzy uważają nawet, że jeśli mężczyzna ma duże jądra, to produkuje więcej plemników! Otóż nie! Jądra zawierają tylko część składników spermy.

Płyn nasienny, który przenosi plemniki, pochodzi z wydzielin prostaty, pęcherzyków nasiennych i gruczołu Cowpera.

Struktura plemnika

Plemnik posiadający wici lub “ogonek” można określić jako jednokomórkowy. Wici poruszają się w falisty sposób, napędzając plemnik w kierunku komórki jajowej. Plemniki z wici są również znane jako plemniki ruchliwe. (Nieruchliwy plemnik, który nie posiada wici, nazywany jest spermatydą).

Plemnik może zawierać chromosom X i stworzyć istotę żeńską (dziewczynkę) po zapłodnieniu komórki jajowej. Jeśli komórka jajowa zawiera chromosom Y, zapłodnienie spowoduje rozwój istoty męskiej (chłopca). Chcielibyśmy powiedzieć więcej o chromosomach X i Y, ale obawiamy się, że zamieniamy ten artykuł w lekcję przyrody!

Plemnik ma główkę o długości od 3 do 5 um i wici o długości około 50 um. Ma niewiele cytoplazmy, ale główka lub przód plemnika zawiera wysoki poziom DNA. Po wytrysku plemniki, jako że są zasadowe, nie pozwalają tym małym stworzeniom na całkowitą mobilność. Dopiero gdy dotrą do żeńskiego układu rozrodczego, dzięki kwaśnemu pH pochwy, mogą cieszyć się większą mobilnością.

Więc widzisz? Nie wystarczy po prostu mieć więcej plemników: ta sperma musi zawierać całkowicie zdrowe plemniki, aby była użyteczna. Przy okazji, jaki jest sens spermy?

Jaki jest sens spermy?

To dobre pytanie! Nie chodzi tylko o to, by ładnie wyglądać pod koniec spotkania seksualnego! Jej pierwotnym celem nie jest też połknięcie jej po wytrysku w twarz! Jego głównym celem jest płodzenie dzieci!

Ten płyn, który jest transportowany do ciała i wytryskiwany na dnie pochwy, jest przeznaczony przede wszystkim do zapłodnienia komórki jajowej czekającej spokojnie w głębi macicy kobiety. Płodnych lub bezpłodnych mężczyzn można zdefiniować jako takich, w zależności od stanu zdrowia nasienia i plemników. Aby dowiedzieć się więcej o jakości spermy, czytaj dalej na stronie Jakość spermy.

Teraz, gdy wiemy już, czym jest sperma i do czego służy, powinniśmy dowiedzieć się, jak jest produkowana.

Oto jak produkowane są plemniki

Produkcja spermy jest integralną częścią męskiego cyklu rozrodczego. Które narządy są odpowiedzialne za jej produkcję? W jaki sposób są one produkowane? Wszystkie te pytania prowadzą nas do sedna męskiej funkcji rozrodczej, aby zrozumieć, w jaki sposób produkowane są plemniki.

Wróćmy do samego początku procesu tworzenia tej substancji tak cennej dla ciągłości naszego gatunku na Ziemi.

Pochodzenie plemników

Sperma jest płynem biologicznym, który jest wytwarzany przez różne narządy od embrionalnego etapu życia mężczyzny aż do osiągnięcia dojrzałości płciowej, a następnie osiąga dojrzałość między 13 a 30 rokiem życia. Jednak w żadnym wypadku produkcja ta nie jest możliwa bez genitaliów. W przypadku mężczyzn są to jądra.

Jądro jest narządem należącym do męskiego układu rozrodczego. Jest podstawą produkcji spermy, pełniąc dwa rodzaje funkcji:

  • Produkcja spermy: funkcje hormonalne;
  • Funkcja hormonalna: produkcja hormonów, takich jak testosteron.

Jako para, jądra stają się gonadami i odgrywają synergiczną rolę w produkcji spermy.

Jeśli same jądra pełnią dwa rodzaje funkcji: produkcję hormonów i produkcję plemników, to w jaki sposób produkowane są plemniki?

plemniki pod mikroskopem

Plemniki są produkowane, przechowywane i dostarczane przez męski układ rozrodczy. Męski układ rozrodczy składa się z jąder, cewki moczowej, gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych i penisa.

Jądra zawierają struktury zwane kanalikami nasiennymi, które są strefami produkującymi plemniki. Produkują one nie mniej niż 12 miliardów plemników miesięcznie. Najądrze znajduje się powyżej kanalików nasiennych. Niedojrzałe plemniki migrują z kanalików nasiennych i są przechowywane aż do osiągnięcia dojrzałości.

Przed stosunkiem seksualnym penis wypełnia się krwią i dochodzi do erekcji. Przy wystarczającej stymulacji rozpoczyna się proces wytrysku. Dojrzałe plemniki przemieszczają się z najądrza przez nasieniowód.

Nasieniowód to wąski, umięśniony przewód o długości około 10 centymetrów. Skurcz mięśni gładkich napędza plemniki do przodu. Docierają one do żołędzi, najszerszej części nasieniowodów, a następnie przechodzą do przewodów wytryskowych.

W przewodach wytryskowych wydzielina z pęcherzyków nasiennych miesza się z plemnikami. Płyn nasienny zawiera cukier fruktozowy, który jest łączony z plemnikami jako rodzaj paliwa.

Następnie są one łączone lub wyposażane w zasady, które pomagają im przeciwdziałać naturalnie kwaśnemu środowisku pochwy i macicy, aby dać plemnikom większą szansę na przetrwanie.

Produkcja plemników: mechanizmy

Plemniki są produkowane w męskim jądrze. Jądro jest wypełnione maleńkimi, zwiniętymi kanalikami (kanalikami nasiennymi), przez które mogą przemieszczać się plemniki.

Każdy kanalik nasienny wyścielony jest komórkami odżywiającymi plemniki (komórkami Sertoliego) i komórkami macierzystymi plemników (spermatogoniami).

Na zewnątrz kanalika i pomiędzy kanalikami znajdują się komórki produkujące testosteron (komórki Leydiga), których produkt jest niezbędny do regulacji produkcji plemników. Hormony wytwarzane przez komórki Leydiga stymulują produkcję plemników poprzez oddziaływanie na komórki doprowadzające, które z kolei regulują produkcję plemników.

Produkcja większej ilości plemników: między ilością a jakością

Spermatogonialne komórki macierzyste zaczynają dzielić się w regularnych odstępach czasu i kontynuują podziały przez całe życie mężczyzny.

Spermatogonia ma dwa cele: wytworzenie większej liczby komórek zarodkowych w celu podtrzymania procesu oraz wykorzystanie komórek do wytworzenia dojrzałych plemników. Tym razem komórki rozrodcze przechodzą mitozę (powielanie DNA) i mejozę (rekombinację DNA) na wczesnych etapach produkcji plemników.

To dlatego mężczyznom nie brakuje plemników, a dzieci niekoniecznie przypominają swoich rodziców.

Funkcje plemnika

Plemnik zaczyna jako typowa okrągła komórka, a kończy z wysoce wyspecjalizowanymi funkcjami do zapłodnienia komórki jajowej. Nadmiar cytoplazmy jest usuwany w celu zmniejszenia oporu. Jądro komórki zawierające chromosomy plemnika jest ciasno upakowane i umieszczone w główce wydłużonego plemnika.

Większość nadmiarowych organelli jest usuwana wraz z cytoplazmą, ale energia komórki (mitochondria) jest umieszczona tuż za główką, jak silniki za rakietą. Struktury komórkowe są przetwarzane w celu utworzenia pokrywy akrosomu, wiązki enzymów wypełnionych z przodu główki plemnika, które pomagają penetrować sąsiednie komórki jaja.

Inne struktury komórkowe (centriole) są również poddawane recyklingowi w celu utworzenia ogona plemnika, który służy do napędzania i kierowania.

Cele plemnika

Nowo wyprodukowany plemnik niekoniecznie jest dobrym pływakiem i nie ma jeszcze dużej mocy zapładniającej. Cechy te nabywa, gdy przechodzi przez najądrza, ciasno zwinięty przewód nasienny w górnej części jądra.

Do błony plemnika dodawane są określone białka, a inne są usuwane, w wyniku czego powstaje komórka, która jest wysoce wyspecjalizowana w pływaniu i wyposażona w zapładniającą komórkę jajową. Następne zapłodnienie powinno być tym jedynym! Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki.

Czy ma znaczenie, ile plemników jest produkowanych podczas jednego stosunku płciowego? Czy musisz produkować obfitość? Jeśli nie, to jak to zrobić?

Dlaczego i jak można produkować więcej plemników?

Probówka do badania spermyJeśli myślisz o poprawie zarówno jakości, jak i ilości produkowanej spermy, oto lista kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Istnieją czynniki poza kontrolą mężczyzny, które wpływają na jakość ejakulatu, takie jak wiek i genetyka. Jeśli jednak stosujesz się do zaleceń lekarza i prowadzisz zdrowy tryb życia, istnieją działania, które możesz podjąć, aby zwiększyć objętość i jakość spermy.

Mężczyźni, którzy koncentrują się wyłącznie na ilości produkowanej spermy, powinni zwrócić większą uwagę na to, jak produkować dużo spermy wysokiej jakości.

Oto kilka zaleceń od pracowników służby zdrowia na temat tego, jak uzyskać dużą ilość spermy i poprawić jej skuteczność.

Cofnij się, aby skoczyć do przodu

Bez względu na to, jak bardzo jesteś podekscytowany, ważne jest, aby kontrolować swoje libido (popęd seksualny), choćby przez kilka dni. Jeśli chcesz produkować więcej spermy i poprawić jej jakość, musisz powstrzymać się od seksu przez co najmniej 3 dni.

To nie koniec świata, a wierz lub nie, ale przynosi to efekty!

Utrzymuj penisa w chłodzie

Niektórzy zalecają zimne prysznice. Ale ogólną ideą jest trzymanie się z dala od środowisk o wysokiej temperaturze. Jeśli chcesz zwiększyć objętość swojej spermy, dobrze byłoby trzymać się z dala od saun, jacuzzi i spa.

Nie powiedzieliśmy, że będzie to łatwe.

W rzeczywistości, w przeciwieństwie do tego, w co wierzy wiele osób, wysokie temperatury nie zachęcają do aktywności seksualnej – wręcz przeciwnie! Stopniowo niszczy plemniki w organizmie.

Uważaj na swoją wagę

Badania wykazały, że liczba plemników spada, gdy dana osoba ma nadwagę. Nie jest to jednak prawda absolutna; zdecydowanie zaleca się utrzymywanie wagi proporcjonalnej do wzrostu, abyś mógł osiągać lepsze wyniki w łóżku! Dobre zdrowie = jakość spermy w ilości.

Akupunktura

Zacznij od znalezienia zarejestrowanego praktyka medycyny alternatywnej lub eksperta od akupunktury. Będzie on wiedział, co robić. Eksperci medycyny alternatywnej nieustannie wychwalają zalety akupunktury w zwiększaniu liczby plemników u mężczyzn.

Zwróć uwagę na swoją dietę

Chcesz mieć dużo plemników? Spożywaj pokarmy bogate w witaminę E (orzechy, oleje), witaminę C (owoce cytrusowe, papryka, pomidory), kwas foliowy, cynk (produkty mleczne, mięso, owoce morza) i nie zapominaj o pokarmach bogatych w przeciwutleniacze.

Seler zawiera androsteron i jest znany z tego, że poprawia libido. Ostrygi zawierają dopaminę, cynk i kwasy tłuszczowe omega-3, które zwiększają produkcję spermy. Pestki dyni, sardynki i orzechy włoskie są również bogate w kwasy omega-3.

Napełnij się orzechami

Według badań przeprowadzonych na grupie mężczyzn cieszących się dobrym zdrowiem seksualnym, orzechy zwiększają ruchliwość plemników,

Należy dążyć do spożywania co najmniej 75 gramów dziennie przez trzy miesiące. Jest to wniosek z badania przeprowadzonego przez UCLA. Jedyną radą, jakiej możemy ci udzielić, jest upewnienie się, że nie masz alergii na orzechy!

Aby uzyskać silny wytrysk, należy pamiętać o następujących kwestiach…

Unikaj fast foodów i żywności bogatej w kofeinę i rtęć. Unikaj napojów alkoholowych. Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoje życie we wszystkich tych obszarach, będziesz musiał dokonać poświęceń, aby osiągnąć swój cel.

Podsumowując, istnieje kilka sposobów na poprawę jakości i siły nasienia. Najważniejsze z nich to zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i spożycie niektórych witamin i minerałów, takich jak cynk, żelazo oraz witaminy B, C i E.

Powinieneś także trzymać się z dala od napojów alkoholowych, papierosów i wszelkich innych używek. Te nałogi mogą mieć bardzo negatywny wpływ na produkcję zdrowych plemników.

Wielu lekarzy zaleca również unikanie zbyt gorących kąpieli i łaźni parowych. Wysoka temperatura może zabić plemniki i uniemożliwić im produkcję dużej ilości spermy.

Produkcja większej ilości plemników wydaje się możliwa! Jakie są właściwe rozwiązania?

Rozwiązania zapewniające większy wytrysk i więcej plemników

Jak właśnie zauważyliśmy, zdrowa, zbilansowana dieta, szczególnie bogata w pokarmy zwiększające produkcję spermy, z pewnością pomoże.

Ponieważ jednak normalny system żywieniowy nie zawsze gwarantuje najlepsze spożycie, warto rozważyć wypróbowanie kilku suplementów diety, które mogą działać lepiej.

Ponadto, aby zwiększyć nasienie i płodność, oferujemy wybór najlepszych w 100% naturalnych rozwiązań przetestowanych przez zespół SpécialHomme.

Nie wahaj się skonsultować z nimi, aby zwiększyć produkcję spermy i uzupełnić tę niezbędną dla męskości substancję.

Najlepsze rozwiązania dla większej ilości plemników :

 Tabletki na objętość

 Semenax


Udostępnij ten Artykuł!