Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Czy sperma i plemniki są niezdrowe?

Zaktualizowano dnia 28 listopada 2023.

piksel transapentalny
PlemnikiWiele par nie zdaje sobie sprawy z zależności między liczbą plemników i ich ruchliwością (zdolnością do poruszania się) a przyszłością ich związku.

Jeśli chcesz począć dziecko, ale masz niską liczbę plemników i/lub ograniczoną ruchliwość, możesz znaleźć się w bardzo skomplikowanej sytuacji.

Dowiedz się więcej…

Niska liczba plemników: jaki ma wpływ na męską płodność?

Niska objętość spermy i niska ruchliwość (ruchliwość plemników) to dwie główne przyczyny niepłodności. To prawda, że do zapłodnienia komórki jajowej potrzebny jest tylko jeden plemnik. Szanse na to, że plemnik połączy się z komórką jajową są jednak bardzo małe, dlatego w nasieniu potrzebne są miliony plemników. Jeśli produkcja plemników jest niska, szanse na zapłodnienie partnerki są znacznie zmniejszone. Dzieje się tak również w przypadku niskiej ruchliwości, dysfunkcji wpływającej na ruchliwość plemników.

Twoje marzenie o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa, które będzie nosić twoje imię, jest ściśle związane z tymi dwoma elementami. Posiadanie dzieci to wspaniałe i cudowne doświadczenie. Jest to ostateczny etap życia małżeńskiego i piękny owoc waszej miłości. Z tego powodu, a także w celu uniknięcia jakichkolwiek przeszkód, należy już teraz zacząć martwić się o jakość swoich plemników i ich dobrą ruchliwość.

Jeśli cierpisz na jeden lub oba te problemy, SpecialHomme ma kilka praktycznych porad, które pomogą ci osiągnąć dobrą jakość nasienia i poprawić ruchliwość.

Co powinieneś zrobić, jeśli produkujesz mało spermy?

Przyznanie się do tego nie zawsze jest łatwe. Jeśli jednak podejdziesz do problemu z otwartym umysłem i zaakceptujesz ten fakt, jesteś na dobrej drodze do jego rozwiązania.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest skonsultowanie się z urologiem i poproszenie o badanie liczby plemników. Znajomość rzeczywistej liczby plemników może pomóc w lepszym zrozumieniu problemu, dzięki czemu będziesz miał jaśniejszy obraz tego, co należy zrobić.

Powinieneś także spróbować zmienić złe nawyki, które przyjmujesz na co dzień. Na przykład rzucenie palenia znacznie pomoże zwiększyć liczbę plemników. Powinieneś także ograniczyć spożycie alkoholu. Powinieneś także starać się jeść dużo bogatych w żelazo owoców morza i skorupiaków. Wreszcie, należy osiągnąć optymalną wagę i stracić zbędne kilogramy poprzez regularne ćwiczenia. Środki te mogą pomóc zwiększyć liczbę plemników w nasieniu.

Słaba ruchliwość i ruchliwość plemników, powiadasz?

Ruchliwość różni się od ruchliwości. Ruchliwość odnosi się do zdolności plemników do poruszania się (niektóre plemniki nie mają zdolności do poruszania się), podczas gdy ruchliwość odnosi się tylko do plemników, które są w stanie się poruszać i czy faktycznie się poruszają (być może wśród tych małych łobuzów są leniwi).

Przyznanie się do niskiej ruchliwości plemników utrudnia mężczyźnie poczęcie dziecka. Jednak przyczyny tej dysfunkcji, które są na ogół psychologiczne, można wyeliminować w dość prosty sposób. Jeśli jesteś pewien, że masz leniwe plemniki, powinieneś zacząć od zmniejszenia stresu, ucząc się kilku technik relaksacyjnych. Musisz także rzucić palenie, aby odmłodzić swoje plemniki.

Jeśli szukasz techniki do zastosowania w trybie pilnym i na miejscu, możesz wziąć zimny prysznic tuż przed seksem, co może tymczasowo poprawić ruchliwość plemników.

Wskazówki i porady, jeśli produkcja spermy jest niska

Jeśli chcesz zwiększyć produkcję spermy i poprawić jakość nasienia, zapraszamy do zapoznania się z tym przewodnikiem. Specjalny plik spermy. Zebraliśmy wszystkie wskazówki potrzebne do uzyskania lepszej jakości nasienia i zwiększenia szans na zostanie ojcem.


Udostępnij ten Artykuł!