Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Żywność tłumiąca głód: 10 najlepszych produktów

Zaktualizowano dnia 15 listopada 2023.

transapent piksel
Supresanty apetytuDlaczego warto stosować środki zmniejszające apetyt i dlaczego warto szukać naturalnych środków zmniejszających apetyt? Po prostu dlatego, że jeśli istnieje jeden czynnik, który może naprawdę utrudnić wysiłki związane z odchudzaniem, to jest to nieznośne uczucie głodu!

Gdy tylko zaczynasz tracić na wadze, twoje ciało zaczyna walczyć z redukcją zapasów tłuszczu, zwiększając uczucie głodu. Dzieje się to za pośrednictwem złożonego procesu obejmującego dwa główne hormony: Leptyna i grelinę.

Na szczęście natura ma dla nas również kilka miłych niespodzianek, takich jak naturalne środki zmniejszające apetyt. Jeśli wybierzesz odpowiednie naturalne produkty zmniejszające apetyt, będziesz w stanie kontrolować głód, który rujnuje Twój dzień podczas diety.

Oto nasz wybór 10 najskuteczniejszych środków zmniejszających apetyt.

Żywność zmniejszająca apetyt nr 10: Jabłka

Najbardziej znane z naturalnych środków zmniejszających apetyt, jabłka są niewyczerpanym źródłem dobroci.

Jedno jabłko dostarcza około 5 g błonnika, który wypełnia żołądek na długi czas. Co więcej, cukry znajdujące się w jabłkach nie mają wpływu na poziom cukru we krwi (stężenie węglowodanów we krwi), w przeciwieństwie do węglowodorów znajdujących się na przykład w ciastkach. Oznacza to, że po zjedzeniu jabłka organizm nie doświadczy szczytu glikemicznego.
jabłko - jeden z najlepszych pokarmów ograniczających głód

Pokarm zmniejszający apetyt nr 9: siemię lniane

Nasiona lnu stają się coraz bardziej popularne jako źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych. Zawierają one również sporą dawkę rozpuszczalnego błonnika, który jest bardzo przydatny w diecie.

Możesz posypać siemieniem lnianym swój jogurt lub fromage frais. Dostarczysz swojemu organizmowi dobrych, ciężkostrawnych tłuszczów i sporą dawkę białka.
siemię lniane - jeden z najbardziej znanych pokarmów zmniejszających apetyt

Żywność zmniejszająca apetyt nr 8: Kofeina

Kofeina jest praktycznie częścią życia każdego z nas. Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z właściwości hamujących apetyt kofeiny.

Ten stymulant jest najbardziej znany ze swojego energetyzującego działania. Któż z nas nie wypił filiżanki dobrej kawy, aby przetrwać poranne spotkanie lub noc poprawek! Spożywana w umiarkowanych dawkach, kofeina ma również tendencję do zmniejszania apetytu.

Kilka z testowanych przez nas suplementów diety zawiera kofeinę. Aby zapoznać się z nimi w całości, wystarczy wpisać słowo “kofeina” w naszym pasku wyszukiwania u góry tej strony.
kofeina-źródło-kofeina-nasiona, jeden z najbardziej znanych suplementów diety zmniejszających apetyt

Pokarm zmniejszający apetyt nr 7: Woda

Dobre nawodnienie jest kluczem do udanej diety.
Jest to również skuteczny sposób zapobiegania nagłemu głodowi i podjadaniu. Pamiętaj, że często mylimy głód z pragnieniem, zwłaszcza że gdy twoje ciało jest odwodnione, poczujesz się zmęczony i głodny. Jeśli jesteś naprawdę zmęczony, twoje ciało wydzieli hormon, który sprawi, że poczujesz się głodny.
woda - jeden z najczęstszych pokarmów tłumiących głód

Żywność tłumiąca głód nr 6: Hoodia

Hoodia to suplement, którego wiele osób używa do walki z głodem. Hoodia to roślina pochodząca z Afryki, która była używana od zarania dziejów przez myśliwych, którzy przebywali z dala od domu przez długi czas i potrzebowali naturalnego środka tłumiącego apetyt, aby pomóc im kontynuować wyprawę.

Jeśli chcesz go przyjmować, upewnij się, że kupujesz suplement, który zawiera prawdziwą hoodię.
hoodia - jeden z najskuteczniejszych środków zmniejszających łaknienie

Pokarm zmniejszający apetyt nr 5: Zupa warzywna z kurczakiem

Rozpoczęcie posiłku od tej zupy zmniejszy apetyt. Ciepłe płyny zazwyczaj zmniejszają uczucie głodu, a ponieważ zupa ta jest bardzo niskokaloryczna, można zjeść dużą porcję, aby wypełnić żołądek.

Zupa z kurczakiem i warzywami jest doskonałym sprzymierzeńcem diety, ponieważ niewielka ilość białka w kurczaku pomoże utrzymać głód na dystans, a warzywa sprawią, że natychmiast poczujesz się pełny.
zupa z kurczakiem i warzywami - łatwa w przygotowaniu zupa zmniejszająca apetyt

Żywność zmniejszająca apetyt nr 4: Wasabi

Jedzenie pikantnych potraw pomaga kontrolować apetyt. Następnym razem, gdy będziesz jadł sushi lub rybę, spróbuj dodać wasabi, aby poskromić apetyt.

Warto dodać, że wasabi pomaga zwalczać raka i ma działanie przeciwzapalne.
wasabi jest jednym z naturalnych pokarmów zmniejszających apetyt

Pokarm zmniejszający apetyt nr 3: Owsianka

Jeśli zaczniesz dzień od niesłodzonej owsianki, z pewnością przetrwasz poranek bez nagłych napadów głodu.

Owsianka zawiera więcej błonnika niż jakiekolwiek inne płatki zbożowe. Ma również bardzo niską zawartość cukru. Dla urozmaicenia smaku można dodać do niej cynamon lub syrop klonowy.
płatki owsiane - jeden z naturalnych pokarmów zmniejszających apetyt

Pokarm zmniejszający apetyt nr 2: łosoś

Łosoś doskonale hamuje apetyt, ponieważ zawiera dobre tłuszcze.

Pokarmy bogate w białko mają niemal natychmiastowy efekt sytości, ale to tłuszcz utrzymuje uczucie sytości przez cały dzień. Jedząc łososia, otrzymujesz to, co najlepsze.
łosoś - środek zmniejszający apetyt

Żywność nr 1 zmniejszająca apetyt: migdały

Wreszcie, migdały są doskonałym źródłem dobrych tłuszczów i są idealne jako przekąska między posiłkami, jeśli oczywiście jesz je z umiarem.

Należy pamiętać, że efekt tłumienia głodu przez migdały jest odczuwalny po co najmniej 30 minutach. Nie czekaj więc, aż poczujesz głód przed ich zjedzeniem!
migdały-jest-naturalnym-środkiem-zmniejszającym-głód

Suplementy na głód

Zanim skończymy, kilka słów o suplementach na apetyt. Jeśli myślisz o zażyciu pigułki, aby kontrolować swój apetyt, radzimy zapoznać się z naszymi testami i ankietami na temat najpopularniejszych środków zmniejszających apetyt na rynku. Jeśli nie możesz znaleźć testu dla leku, który zamierzasz przyjmować, nie wahaj się zasugerować go nam, a my przetestujemy go dla Ciebie.


Udostępnij ten Artykuł!