Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Utrata wagi przez sen: TAK, to możliwe!

Zaktualizowano dnia 8 listopada 2023.

transapent pixel
Utrata wagi podczas snuUtrata wagi podczas snu… czy to możliwe? Co to za pytanie? Cóż, są dwie odpowiedzi: krótka i nieco dłuższa! Aby skrócić długą historię, powiemy NIE, sen nie powoduje utraty wagi… Ale aby wyjaśnić to właściwie, powiemy TAK: możesz schudnąć podczas snu, ale nie w sposób, jaki możesz sobie wyobrazić. Sen od dawna intrygował badaczy, którzy zawsze próbowali ustalić powiązania między tym stanem bezczynności a innymi aspektami ludzkiej biologii. Dziś interesuje nas związek między snem a utratą wagi. Wygląda na to, że można stracić kilogramy po prostu śpiąc.

Aby dowiedzieć się, jak naprawdę można schudnąć przez sen, zapraszam do uważnego przeczytania poniższego tekstu, ponieważ najwyraźniej to działa!

Utrata wagi przez sen, w końcu mamy wyjaśnienie…

Wprowadzenie do odchudzania przez senUtrata wagi podczas snu to temat, który od dawna jest przedmiotem dyskusji w kręgach odchudzających, a także w notatnikach badawczych wielu naukowców. W rzeczywistości sen zawsze przyciągał zainteresowanie akademickie na wielu poziomach. Długie i czasami niekończące się badania ujawniły wiele zaskakujących rzeczy na temat tej czynności, którą wykonujemy automatycznie każdego dnia.

Zanim przejdę dalej, chciałbym wyjaśnić TAK, o którym wspomniałem wcześniej! Aby to osiągnąć, będziemy musieli myśleć o śnie w kategoriach jakości i ilości. Mówiąc prościej, aby schudnąć, musisz lepiej spać. Pomoże Ci to zachować szczupłą sylwetkę, ale z pewnością sprawi, że przybierzesz na wadze, jeśli będziesz spać SŁABO. Dlatego na TesteurPilules.com wolimy nie mówić, że sen sprawia, że jesteś szczupły, ale że możesz schudnąć, śpiąc lepiej!

Co nauka ma do powiedzenia na temat snu?

Cóż, zawsze mówi nam wiele! Wydaje się, że nauka o śnie wciąż nie odkryła wszystkich jego tajemnic, a naukowcy wciąż badają Świątynię Snu! Wciąż próbujemy zdefiniować dokładną rolę tej aktywności, ale wydaje się, że ma ona więcej niż jedną. Uważa się, że sen odgrywa ważną rolę w

  • Stymulacji wydzielania hormonów;
  • Dojrzewaniu układu mózgowego;
  • Odbudowie i naprawie komórek;
  • Konsolidacji funkcji uczenia się i pamięci;
  • Zwiększaniu czujności;
  • Poprawa nastroju.

Utrata wagi poprzez sen - cykl snu
“Normalny” sen powinien składać się z 4 do 6 następujących po sobie “cykli”, z których każdy trwa od 90 do 120 minut. Cykl snu dzieli się na 2 fazy: fazę znaną jako “sen wolnofalowy” i drugą fazę znaną jako “sen REM”. Ta ostatnia nazywana jest “paradoksalną”, ponieważ charakteryzuje się aktywnością ciała bardzo podobną do tej na jawie. Występuje nieregularny rytm oddychania i bicia serca, a także wahania ogólnej temperatury ciała. Faza ta charakteryzuje się również szybkimi ruchami gałek ocznych i atonią mięśni.

Nie będę dalej zagłębiał się w naukowe wyjaśnienia, ale zostawię cię z tym interesującym linkiem, aby dowiedzieć się więcej o śnie: Wpis o śnie na Wikipedii.

Jak działa odchudzanie przez sen?

Odchudzanie przez sen to świątynia snuNawiasem mówiąc, chodzi o hormony. Naprzemienność dnia i nocy, czuwania i snu, z konieczności prowadzi do naprzemiennej aktywności niektórych hormonów, które odgrywają bardzo ważną rolę w regulowaniu tej aktywności.

Na przykład, kiedy śpimy, nasze ciała produkują leptynę, hormon, który sprawia, że czujemy się syci i odgrywa aktywną rolę w metabolizmie tłuszczów. Tak więc to podczas naszych nocy snu odbywa się większość pracy związanej z odchudzaniem. Ciało odpoczywa, aby naprawić i zregenerować mięśnie, ale także wykorzystuje ten czas na rozbicie nadmiaru tłuszczu.

Co więcej, gdy nie śpimy, nasze ciało wydziela inny hormon: grelinę. Hormon ten, z drugiej strony, wywołuje uczucie głodu, a konkretnie wzmaga nasz apetyt na wszystko, co tłuste i słodkie. Jest to normalne, ponieważ organizm szuka siły, a przede wszystkim energii. Można więc sobie wyobrazić, co się dzieje, gdy śpimy mniej!

Cóż, po prostu wydzielana jest zbyt mała ilość leptyny i zbyt duża ilość greliny. W rezultacie sięgamy po tłuste i słodkie potrawy, aby zrekompensować zmęczenie spowodowane brakiem snu. Brak snu uniemożliwia naszemu organizmowi prawidłowe spalanie tłuszczu! W rzeczywistości nie chodzi o utratę wagi przez sen, ale raczej o przybranie na wadze przez zły sen!

Utrata wagi przez sen: mały przewodnik po śnie!

Maska do spaniaJeśli chcesz zrewidować swoje nawyki związane ze snem, aby zaoszczędzić sobie dodatkowych kilogramów, a przede wszystkim pomóc swojemu ciału się ich pozbyć, oto kilka wskazówek. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby utrzymać wagę i naprawdę schudnąć przez sen:

Przywróć swój prawdziwy wewnętrzny zegar

Jeśli przegapiłeś nocny sen, nie ma sensu spać w ciągu dnia, nawet przy zamkniętych oknach. Dzieje się tak, ponieważ nasz sen od dawna jest powiązany z ruchami wszechświata i prawdziwą przemianą nocy i dnia. Światła słonecznego i półmroku nie da się zastąpić sztucznym oświetleniem i zasłonami. Nasz sen został z czasem znacznie zmieniony i gdybyśmy mogli go przywrócić, wszystko bez wątpienia wróciłoby do normy.

Aby to zrobić, należy częściej wychodzić zza ścian, aby wystawić ciało na działanie światła dziennego. Obecność lub brak światła słonecznego jest dobrym sygnałem, który organizm internalizuje.

Jedz dobrze i inteligentnie

Dieta również odgrywa ważną rolę w jakości snu. Zasadniczo wszyscy (lub prawie wszyscy) zgadzają się, że należy przestać jeść dość wcześnie wieczorem. Dzięki temu organizm nie będzie musiał tracić czasu na przetwarzanie pokarmu, gdy powinien odpoczywać. Jedzenie mniej i wcześnie wieczorem przygotuje Cię do lepszego odchudzania podczas snu.

Zalecane są pokarmy, które promują produkcję serotoniny (hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne). Należą do nich tryptofan, aminokwas występujący w makaronie, a także chuda jagnięcina, kurczak i indyk.

Po godzinie 15:00 należy również unikać pobudzających pokarmów, takich jak kofeina (kawa i herbata), cola, napoje energetyczne i czekolada. Ma to duży wpływ na jakość snu.

Więcej ruchu, aby lepiej spać!

Chodź po schodach zamiast korzystać z windy lub schodów ruchomych. W ten sposób zapewnisz sobie odrobinę ruchu, na który nie możesz sobie pozwolić. Rozważ także wysiadanie o jedną lub dwie stacje wcześniej niż zwykle. Da ci to więcej czasu na spacer na świeżym powietrzu, a przede wszystkim w świetle słonecznym.

Wreszcie, jeśli możesz przeznaczyć znaczną część weekendu na wycieczki na świeżym powietrzu, zrób to. A jeśli masz w domu psa, masz szczęście: zapewni ci mnóstwo ćwiczeń!

Mniej technologii, mniej ekranów…

Jeśli naprawdę chcesz dobrze się wyspać i schudnąć przez sen, musisz przekształcić swoją sypialnię w prawdziwą świątynię snu. Osobiście nigdy nie umieściłem ekranu telewizora w tej sypialni! Ponadto, jeśli możesz zostawić swój smartfon na zewnątrz, to świetnie! Skanowanie małego ekranu oczami i palcem w łóżku tylko pogorszy sytuację.

Ale technologia może być również naszym przyjacielem! Oświetlenie, które można zaprogramować tak, aby stopniowo ściemniało się w nocy i stopniowo włączało rano, z pewnością pomoże ci dobrze spać. Lepiej też obudzić się światłem niż alarmem!

Przepis babci!

Herbaty ziołowe na odchudzanie podczas snu. Waleriana, rumianek, passiflora, kwiat lipy, melisa, kwiat pomarańczy i wiele innych roślin to prawdziwi sprzymierzeńcy snu. Zanim wpadniesz w objęcia Morfeusza, możesz cieszyć się nimi, czytając krótki fragment z książki przy łóżku.

Czy naprawdę można schudnąć śpiąc?

Tak, możesz! Jeśli uda ci się dobrze wyspać, być może nie będziesz musiał nawet kiwnąć palcem w ciągu dnia, aby schudnąć. Po zresetowaniu wewnętrznego zegara i zrehabilitowaniu metabolizmu organizm sam zadba o siebie i poradzi sobie ze złymi tłuszczami, których już uniknąłeś, zmieniając swoje nawyki żywieniowe. To powiedziawszy, dobranoc!


Udostępnij ten Artykuł!