Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Przekierowane leki odchudzające : Uważaj na swoje zdrowie!

Zaktualizowano dnia 8 listopada 2023.

transapent pixel
Sprzeniewierzanie-Używanie-MedykamentówNadużywanie leków w celu utraty wagi jest z pewnością najgorszym pomysłem, jaki ktokolwiek może mieć!

Widziałem ludzi, którzy stosowali samoleczenie z różnych powodów. Ale najbardziej szokuje mnie to, że niektórzy ludzie posuwają się jeszcze dalej w nadużywaniu leków pierwotnie przepisanych na inne choroby.

Dziś powracamy do tematu samoleczenia, aby upewnić się, że ostrzeżenie jest nadal aktualne.

Leki odbiegające od ich pierwotnego zastosowania: dlaczego i jak!

Leki nadużywane w celu utraty wagiMówiąc o “lekach odchudzających”, mamy na myśli konkretną kategorię leków, których pośrednie lub wtórne efekty są uważane za promujące utratę wagi w taki czy inny sposób. W rzeczywistości niektóre rodzaje leków przyciągnęły zainteresowanie niektórych lekarzy, którzy zauważyli znaczące skutki uboczne w postaci utraty wagi. Niestety, informacje te zostały przekazane innym pozbawionym skrupułów osobom, które dostrzegły lukratywną stronę tego biznesu.

Niezależnie od jakiejkolwiek deontologii lub etyki, niektórzy przedstawiciele zawodów medycznych zaczęli zalecać stosowanie niektórych leków w celu utraty wagi. Ryzyko jest ogromne i nie trzeba nikomu przypominać o znaczeniu nadzoru medycznego przy podawaniu jakiegokolwiek leku, zwłaszcza gdy jest to lek nadużywany w celu utraty wagi!

Baclofen, lek nadużywany w celu utraty wagi

baklofen na odchudzanieBaklofen to lek, który został pierwotnie opracowany w latach 70. w celu leczenia stwardnienia rozsianego. Po pewnym czasie okazał się skuteczny w walce z uzależnieniem od alkoholu. W rzeczywistości lek ten był w stanie ograniczyć wielki “apetyt” na picie, a wiele osób było w stanie wykorzystać ten mechanizm działania. Jednak wiele osób wkrótce zaczęło wierzyć, że tak jak lek ten promował pewną obojętność wobec picia, tak samo będzie promował obojętność wobec jedzenia! Nie było na to żadnego naukowego dowodu, a jednak…

Francuska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) musiała wydać ostrzeżenie dotyczące tego leku. Dostępne pod poniższym linkiem.

Epitomax, kolejny nadużywany lek na odchudzanie

box-epitomaxOto kolejny lek, który powinien być sprzedawany wyłącznie na receptę, a który trafia na rynki równoległe. Lek ten jest początkowo przepisywany osobom cierpiącym na schorzenia neurologiczne, takie jak epilepsja i migrena.

Tym razem Francuska Agencja Bezpieczeństwa Produktów Zdrowotnych (AFSSAPS) ostrzega przed niewłaściwym stosowaniem leku Epitomax. Epitomax zawiera Tompiramat który działa na mózg poprzez regulację impulsów nerwowych między neuronami, aby zapobiec ich przeciążeniu, zapobiegając w ten sposób napadom padaczkowym lub migrenowym.

Revia, lek psychotropowy nadużywany w celu utraty wagi

tabletki-reviaRevia nie jest lekiem odchudzającym. Jego międzynarodowa niezastrzeżona nazwa (INN) to naltrekson. Jest przepisywany w przypadkach uzależnienia od alkoholu, w taki sam sposób jak baklofen. Działa bezpośrednio na układ nerwowy i dlatego wymaga leczenia psychologicznego. Chlorowodorek naltreksonu zawarty w leku Revia powoduje uczucie wstrętu do niektórych pokarmów, dlatego niektórzy ludzie używają go do zwalczania kompulsywnego jedzenia. Zmniejszony apetyt to jeden z długiej listy skutków ubocznych, o których można przeczytać w naszym artykule na temat Revii.

Lista leków nadużywanych w celu utraty wagi zapowiada się na długą. Ale nie będziemy tutaj omawiać ich wszystkich. Pozostawiamy ci zapoznanie się z naszymi innymi artykułami, wymienionymi na końcu tego postu.

Jeśli znasz inny lek, który był nadużywany w celu utraty wagi…

Nie wahaj się zareagować tutaj i zgłoś każdy lek, który podejrzewasz o nadużywanie. Pozwoli to nam, wraz z Tobą i wszystkimi innymi czytelnikami tej strony, mieć oko na wszelkie podobne praktyki, które są szkodliwe dla zdrowia.


Udostępnij ten Artykuł!