Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Odchudzanie: ile będzie mnie kosztować?

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Utrata wagi - ile to będzie kosztować?Zdecydowałeś się schudnąć i wykorzystujesz wszystkie dostępne środki, aby osiągnąć swój cel (suplementy diety, specjalna żywność, siłownia itp.). Krótko mówiąc, zdecydowałeś się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby to osiągnąć.

Twoje intencje są dobre, ale uważaj: wszystko to wiąże się z kosztami i nie jest to nieznaczna część twojego budżetu.

Pomiędzy różnymi pigułkami, jedzeniem, sportem i tak dalej, twoja siła nabywcza prawdopodobnie zostanie “uderzona”.

Siłownia

Zapisanie się na siłownię może stanowić znaczny koszt. W zależności od miejsca zamieszkania i marki, cena abonamentu może różnić się nawet dwukrotnie. Co więcej, często rezygnujesz po drodze i nigdy więcej nie stawiasz stopy w jednym miejscu.

Poświęć trochę czasu na rozejrzenie się po siłowniach w pobliżu swojego domu (w przeciwnym razie nie pójdziesz) i porównaj ceny i opcje oferowane przez siłownię. Sprawdź, czy siłownia jest obsługiwana, gdy odwiedzasz ją po raz pierwszy.

Porównaj także oferowane zajęcia grupowe i harmonogramy. Krótko mówiąc, nie spiesz się.
Średnio powinieneś oczekiwać, że zapłacisz od 20 do 80 euro miesięcznie.

Tabletki odchudzające

Ile kosztuje utrata wagi?Któż z nas nie natknął się na reklamę zachwalającą zalety konkretnych tabletek odchudzających? Rynek odchudzania ma się wyjątkowo dobrze, podobnie jak tabletki odchudzające. Koszt również może być znaczny, zwłaszcza jeśli przyjmujesz je przez długi czas.

Podobnie jak w przypadku siłowni, nie spiesz się, aby je porównać, oczywiście pod względem kosztów, ale także zastosowanych składników i oczekiwanych efektów…. Jeszcze lepiej, jeśli możesz uzyskać poradę. Uważaj na obietnice sprzedaży!
Cena : 25 euro za najtańszy

Substytuty i inna specjalna żywność

Jeśli zdecydowałeś się przejść na specjalną dietę wymagającą specjalnej żywności, zapłacisz jeszcze więcej. A to może się bardzo szybko sumować, ponieważ te produkty są dość drogie.

Poszukaj w Internecie, jeśli nie możesz dostać ich taniej, ale spodziewaj się płacić dużo każdego miesiąca, zwłaszcza jeśli masz więcej niż 2 lub 3 kilogramy do stracenia.

Cena : Pomiędzy różnymi produktami, które będziesz musiał kupić do wszystkich posiłków i przekąsek, planuj wydawać co najmniej 100-200 euro miesięcznie.

Kremy wyszczuplające

Kiedy jesteś na diecie, potrzebujesz do niej kremu. Krem wyszczuplający, oczywiście, przeznaczony do usuwania tłuszczu i innych niedoskonałości wraz z planem diety. Istnieje wiele takich kremów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli naprawdę uważasz, że go potrzebujesz, wybierz go zgodnie z tym, co chcesz osiągnąć, jego ceną, składnikami…

Cena : Od 20 euro za najtańszy do ponad 50 euro.

Odzież wyszczuplająca

Najnowszą innowacją na rynku odchudzania jest odzież wyszczuplająca: spodenki bermudy, bielizna i rajstopy właśnie trafiły na półki sklepowe, wszystkie obiecując znaczną utratę centymetrów. Ogólnie rzecz biorąc, można ich używać wielokrotnie.

Cena : 35 za około 2 miesiące użytkowania

Sesje w salonie piękności

Zdecydowałeś się zapłacić za kilka sesji u kosmetyczki, aby wypróbować jedno z wielu urządzeń zaprojektowanych w celu utraty centymetrów. Wszystkie obiecują bardzo dobre wyniki w połączeniu z dietą.
Koszt jest często dość znaczny.

Cena : Wszystko zależy od zabiegu, ale spodziewaj się zapłacić średnio 50 € za 30-40 minutową sesję. Biorąc pod uwagę, że potrzeba około 10 sesji, aby zobaczyć wyniki, to w ciągu 3-miesięcznej diety: około 150/200 euro miesięcznie.


Udostępnij ten Artykuł!