Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Luksopunktura, schudnij ze światłem!

Zaktualizowano dnia 6 listopada 2023.

transapent pixel
LuxopunkturaCzy słyszałeś o LUXOPUNKTURZE?
Cóż, jeśli chcesz trwale schudnąć, ten artykuł może Cię zainteresować.

Luksopunktura jest jedną z terapii refleksoterapii, podobnie jak akupunktura, która jest bardziej znana, lub masaż czaszkowy.
Wciąż mało znana we Francji, ta delikatna, nieinwazyjna metoda jest stosowana w celu rzucenia palenia, złagodzenia stresu i – co jest tematem naszego artykułu – trwałego odchudzania!

Przyjrzyjmy się bliżej luksopunkturze, tej bardzo obiecującej nowej metodzie odchudzania.

Definicja i pochodzenie luksopunktury

kobieta leczona luksopunkturąDosłownie termin luksopunktura odnosi się do “zastosowanie światła do punktów refleksyjnych”..

Luksopunktura, która jest klasyfikowana jako medycyna alternatywna, działa delikatnie na punkty refleksyjne ciała. Punkty te odpowiadają funkcji produkcji hormonów w układzie hormonalnym.
Luxopunktura jest podobna do akupunktury, ponieważ obejmuje aktywację punktów refleksyjnych znajdujących się na ścieżce meridianów, kanałów energetycznych, które regulują funkcje narządów, a także ogólny stan naszego ciała.

Ma zatem swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej, która od tysięcy lat słynie z łagodnego, holistycznego podejścia do jednostki.
Można powiedzieć, że luksopunktura jest zmodernizowaną wersją akupunktury z szeregiem specyficznych cech:

 • Wykorzystuje wiązkę podczerwieni (a nie igły, jak akupunktura);
 • Każdy punkt odruchowy jest stymulowany w izolacji przez 20 do 40 sekund;
 • Działanie wiązki podczerwieni jest ograniczone do kilku milimetrów kwadratowych. Jest zatem bardziej prawdopodobne, że dotrze do leczonego obszaru niż bardzo cienka igła do akupunktury.

Luksopunktura kontra akupunktura
Luksopunktura działa na równowagę hormonalną, która często leży u podstaw wielu zaburzeń, takich jak zaburzenia snu, stres lub zaburzenia odżywiania.

Równowaga hormonalna w sercu naszych zachowań żywieniowych

Nasza równowaga psychiczna i fizyczna w dużym stopniu zależy od naszego układu hormonalnego. Układ ten produkuje 3 niezbędne hormony: endorfinę, serotoninę i dopaminę.

Zaburzenia w produkcji tych hormonów są bardzo często przyczyną zaburzeń odżywiania, kompulsji i przyrostu masy ciała.

Jaką rolę odgrywają te 3 hormony w naszych zachowaniach żywieniowych?

1. Endorfina :
Jest wydzielana, gdy pojawia się intensywny bodziec, przyjemny lub nieprzyjemny, taki jak silny stres, intensywna aktywność sportowa lub ból fizyczny.
Endorfina ma znaczące właściwości przeciwbólowe i zapewnia dobre samopoczucie. Jest to hormon powszechnie określany jako “hormon szczęścia”. Wiadomo, że spożywanie cukrów, tłuszczów lub czekolady przyczynia się do produkcji endorfin.
2. Serotonina:
Serotonina jest zaangażowana w wiele mechanizmów, a 95% z niej jest produkowane w jelitach. Bierze udział w funkcjach termoregulacyjnych, a także reguluje zachowania żywieniowe i apetyt.
Niedobór serotoniny prowadzi do wzrostu apetytu, wraz ze wzrostem spożycia żywności, które przekracza fizjologiczne potrzeby organizmu, powodując przyrost masy ciała.

Badania wykazały, że spożywanie cukru lub czekolady zwiększa poziom serotoniny w organizmie. W przypadku stresu wyjaśnia to przymus spożywania tego rodzaju żywności i powstawanie uzależnienia od jedzenia.
3. Dopamina :
Neuroprzekaźnik z kategorii katecholamin, dopamina, podobnie jak serotonina, bierze udział w modulowaniu spożycia pokarmu, reakcji organizmu na aktywność fizyczną i ogólnego nastroju. Dopamina reguluje również poziom serotoniny i endorfin.
Niedobór dopaminy wywołuje kompulsje lub niepohamowany apetyt na słodkie lub tłuste potrawy, aby zwiększyć poziom serotoniny i endorfin i przywrócić dobre samopoczucie.
równowaga hormonalna - podstawowa zasada luksopunktury
To trio hormonów odgrywa istotną rolę w zwalczaniu stresu, który jest głównym czynnikiem przybierania na wadze. Brak równowagi hormonalnej może zatem prowadzić do zaburzeń odżywiania, z zachciankami, przejadaniem się i kompulsjami.

Luksopunktura działa łagodnie na równowagę hormonalną i ponownie harmonizuje zachowania żywieniowe poprzez przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego.

Luksopunktura – jak to działa?

Metoda ta jest wykonywana przy użyciu urządzenia medycznego, które generuje promieniowanie podczerwone, stymulując bardzo specyficzne obszary skóry lub punkty refleksyjne.

JEJ CEL: doprowadzenie do głębokiej i trwałej zmiany w sposobie odżywiania, osiągnięcie zdrowej wagi w tempie około 3 do 4 kg miesięcznie, a następnie jej ustabilizowanie i utrzymanie.

Przebieg sesji luksopunktury

Zabieg luksopunktury zawsze rozpoczyna się od spersonalizowanej oceny specyficznej dla każdego klienta.
Na tej podstawie lekarz określa liczbę wymaganych sesji, w zależności od celu, który ma zostać osiągnięty.

W ramach protokołu odchudzania sesje odbywają się raz w tygodniu. Mają one kilka celów:

 • Regulacja apetytu;
 • Tłumienie apetytu na jedzenie (podjadanie, słodkie lub tłuste potrawy itp.);
 • Ponowne odkrycie sytości;
 • Zmniejszenie uczucia głodu.

Podczas zabiegu pacjent siedzi na stole zabiegowym. Po oczyszczeniu końcówki z silikonu medycznego chusteczką antyseptyczną, lekarz stymuluje około trzydziestu punktów odruchowych ukierunkowanych na układ hormonalny, trawienny i/lub limfatyczny.
urządzenie do luksopunktury
Sesja luksopunktury trwa około 30 minut.

Podczas tej pierwszej fazy leczenia, druga sesja jest przeprowadzana średnio trzy dni po pierwszej, a następnie raz w tygodniu.

Ponieważ luksopunktura jest metodą globalną, lekarz oferuje również pełną obserwację dla każdej osoby, aby pomóc jej osiągnąć cel utraty wagi.

Spersonalizowana kontrola luksopunktury: do czego służy?

Ocena przeprowadzana przez lekarza na początku każdego zabiegu ma na celu określenie profilu każdego pacjenta, aby umożliwić spersonalizowaną obserwację.
Zostanie ona wykorzystana nie tylko do określenia liczby sesji potrzebnych do osiągnięcia pożądanej utraty wagi, ale także umożliwi zalecenie precyzyjnych porad dietetycznych, zgodnie z nawykami żywieniowymi i upodobaniami każdej osoby.

Zabieg luksopunktury jest połączony z przewodnikiem dietetycznym, który zawiera wiele porad na temat tego, jak przywrócić równowagę diety i nauczyć się radzić sobie z wszelkimi odchyleniami. Opisuje on różne fazy, których należy przestrzegać, i opiera się na prostej diecie, bez suplementów diety. Sugerowane spożycie kalorii wynosi 1600 kcal dziennie podczas fazy odchudzania. Następnie następuje faza stabilizacji.

Niniejszy przewodnik jest niezbędną, ale niewystarczającą podstawą, ponieważ relacja z lekarzem pozostaje kluczowa, biorąc pod uwagę, że to lekarz decyduje i określa program diety dostosowany do każdej osoby zgodnie z jej profilem.

Przewodnik jest podzielony na różne fazy zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby wszystkich leczonych profili:

 • Faza detoksykacji trwająca około 9 dni, z zupą i napojem detoksykacyjnym;
 • Faza znana jako Dni Hiper-Białkowe, z niskotłuszczowymi produktami mlecznymi, chudym mięsem, rybami, jajkami itp;
 • Faza eliminacji produktów bogatych w skrobię;
 • oraz faza znana jako dni “urozmaiconej żywności”.

Efekty i rezultaty luksopunktury

Od 23 -3sesji sesji pacjent zaczyna zauważać zmniejszenie apetytu, zmniejszenie lub nawet całkowity zanik kompulsji oraz zmniejszony apetyt na tłuste i słodkie pokarmy. Obserwuje się również wyraźną poprawę snu i tranzytu, a także zmniejszenie niepokoju i retencji płynów.

Badanie przeprowadzone w 2007 roku na 291 osobach wykazało 95,6% satysfakcji z odnotowanej utraty wagi, która wahała się od 2 do 36 kg, w zależności od ustalonych celów.
wykres-utrata-wagi-luksopunktura

Czas trwania efektów leczenia luksopunkturą w czasie :

Uzyskane wyniki wykazały, że efekty luksopunktury utrzymywały się średnio przez 6 miesięcy.
Zdecydowana większość leczonych pacjentów utrzymała zdrową wagę przez cały ten okres.
Znaczna liczba osób zdołała również ustabilizować swoją wagę przez kilka lat dzięki regularnemu długoterminowemu monitorowaniu.

W przypadku nawrotu objawów zaleca się leczenie kontrolne w tempie 3 sesji w odstępie jednego tygodnia, co około 6 miesięcy, przez 3 do 4 lat, w zależności od przypadku.

Luxopunktura: ile to kosztuje?

Nie ma z góry określonego standardu ceny sesji luksopunktury.
Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od regionu lub kraju.
Średnio we Francji cena sesji luksopunktury może wahać się między 40 a 60 euro.
Należy przewidzieć od 3 do 20 sesji, w zależności od celów związanych z utratą wagi.

Przewodnik dietetyczny związany z tą metodą kosztuje 15€.

Ryzyko i skutki uboczne luksopunktury

Luksopunktura jest całkowicie bezbolesna i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Ze względów ostrożności nie zaleca się jej jednak kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na poważne choroby lub epilepsję, a także osobom poddawanym specjalistycznemu leczeniu.

Opinie użytkowników luksopunktury

Opinie osób, które próbowały schudnąć za pomocą luksopunktury są zgodne: ta metoda jest bardzo skuteczna!

Kilka komentarzy od pacjentów:

KORZYŚCI Luxopuncture :

 • Najwyższe morale ;
 • Bardzo łatwe ;
 • Brak głodu i frustracji;
 • Znacząca utrata wagi;
 • Znacząca utrata centymetrów (biodra, talia…);
 • Brak pokus;
 • Szybkie uczucie sytości;
 • Brak uczucia bycia na diecie;
 • Poprawia sen i nastrój.

Istnieje również jednomyślna zgoda, jeśli chodzi o WADY tej metody:

 • Wysoki koszt poważnego odchudzania;
 • Czas trwania kuracji, który wydłuża się w zależności od liczby kilogramów do zrzucenia.

Podsumowując, to sprawia, że chcesz iść prosto do praktyka luksopunktury!

Ta metoda wydaje się mieć aprobatę wszystkich: nieinwazyjna, delikatna, skuteczna i długotrwała – wszystko, co kochamy!


Udostępnij ten Artykuł!