Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Leki odchudzające na receptę – rozwiązanie?

Zaktualizowano dnia 13 kwietnia 2024.

transapent pixel
leki na odchudzanie?Jeśli masz prawdziwe problemy zdrowotne związane z wagą, a różne diety i programy nie przyniosły rezultatów, to leki odchudzające na receptę mogą być opcją do rozważenia. Musisz jednak zrozumieć, że te suplementy nigdy nie zwolnią cię z konieczności uważania na to, co jesz i rozpoczęcia trochę się ruszać.

Ale zanim do tego dojdziesz, nasz artykuł zachęca do sprawdzenia, czy potrzebujesz leków odchudzających na receptę, czy możesz je przyjmować i wreszcie, czy naprawdę mogą one pomóc w rozwiązaniu problemów z wagą. Odpowiedzi na te pytania mogą Cię zaskoczyć.

Czy jesteś kandydatem do przyjmowania leków odchudzających na receptę?

Leki odchudzające są zazwyczaj zarezerwowane dla osób, którym nie udało się schudnąć za pomocą diety i sportu i które mają problemy zdrowotne z powodu swojej wagi. Nie są one odpowiednie dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów ze względów estetycznych.

Lekarz może rozważyć możliwość zastosowania leków odchudzających, jeśli nie udało Ci się schudnąć za pomocą diety i sportu oraz jeśli dotyczy Cię którekolwiek z poniższych kryteriów:

  • Twój wskaźnik masy ciała jest większy niż 30 ;
  • Twój wskaźnik BMI przekracza 27 i masz poważny problem zdrowotny związany z otyłością, taki jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi.

Przed przepisaniem leku odchudzającego, który można bezpiecznie przyjmować, lekarz weźmie pod uwagę całą historię medyczną i chirurgiczną, możliwe skutki uboczne i wszelkie interakcje z lekami.

Czy produkty odchudzające na receptę są najskuteczniejsze?

leki odchudzająceW połączeniu z niskokaloryczną dietą i regularnymi ćwiczeniami, leki odchudzające na receptę mogą doprowadzić do utraty do 10% całkowitej masy ciała w ciągu roku. Jest to zazwyczaj cel wyznaczony przez lekarza. Dieta i styl życia warunkują i uzupełniają działanie leków odchudzających.

Utrata 10% całkowitej masy ciała może nie brzmieć zbyt atrakcyjnie, ale nawet ta “niewielka” utrata może poprawić stan zdrowia:

  • Obniża ciśnienie krwi ;
  • Obniża poziom lipidów we krwi;
  • Obniża poziom cukru we krwi;
  • Zwiększa wrażliwość na insulinę.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że te leki mogą nie działać dla wszystkich. A ponieważ są one dość silne, istnieje ryzyko odzyskania części utraconej wagi po zaprzestaniu ich przyjmowania.

Bądź więc ostrożny! Przed zażyciem leków odchudzających należy pamiętać, że :
Niektóre leki odchudzające na receptę są “zatwierdzone” przez oficjalne władze, w szczególności przez słynną FDA (Food and Drug Administration w Stanach Zjednoczonych). Ale zapominają ci powiedzieć, że są zatwierdzone do określonego użytku, zwykle krótkoterminowego.

W przypadku benzfetamina i fendimetrazynymaksymalny zalecany czas stosowania wynosi 12 tygodni. Te leki odchudzające są klasyfikowane jako substancje kontrolowane, ponieważ mogą być wykorzystywane do innych celów. A ze względu na możliwe skutki uboczne nie są zalecane, jeśli masz powikłania sercowe, wysokie ciśnienie krwi lub nadczynność tarczycy.

Cząsteczka Orlistat, obecna w słynnym Xenical (i w zmniejszonej formie w Alli) została zatwierdzona do długotrwałego stosowania. Jednak po pewnym czasie zaobserwowano osobne przypadki uszkodzenia wątroby u osób przyjmujących Xenical.

Jeśli powiedziano ci, że związek przyczynowo-skutkowy nie został ostatecznie ustalony, zapytaj, dlaczego producenci Alli i Xenical są obecnie zobowiązani do podania na ulotce dołączonej do opakowania, że należy zachować ostrożność i zgłaszać objawy wskazujące na uszkodzenie wątroby, takie jak swędzenie, żółte oczy i skóra, brązowy mocz itp.

Produkty odchudzające na receptę zawierające Lorcaserin wywołały wiele kontrowersji, gdy zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek, ponieważ działają w taki sam sposób jak fenfluramina, która została zakazana na rynku, ponieważ spowodowała uszkodzenie zastawek serca u osób, które ją przyjmowały. Chociaż nie ma dowodów na to, że Lorcaserin ma bezpośredni wpływ na zastawki serca, stwierdzono, że zwiększa częstość akcji serca.

KRÓTKO MÓWIĄC, NALEŻY ZACHOWAĆ CZUJNOŚĆ!

Jaka jest różnica między produktami odchudzającymi na receptę i bez recepty?

Leki na receptęNie bez powodu niektóre z nich są dostępne bez recepty, a inne wymagają ścisłego nadzoru lekarskiego.

Produkty odchudzające bez recepty są na ogół ziołowe i nie stanowią większego ryzyka. Mówimy ogólnie, ponieważ nigdy nie jesteś bezpieczny przed niebezpiecznymi substancjami i oszustwami, jeśli nie jesteś ostrożny w tym, co kupujesz.

Z drugiej strony, leki odchudzające na receptę są substancjami chemicznymi specjalnie zaprojektowanymi do działania na powiązane receptory w komórkach. W rezultacie ryzyko jest wyższe, dlatego nadzór medyczny jest absolutnie niezbędny.

Można by pomyśleć, że będą one bardziej skuteczne, ale tak nie jest! Leki odchudzające na receptę są przeznaczone dla osób, którym nie udało się schudnąć na diecie, ale nie są one w żaden sposób lepsze od dostępnych bez recepty suplementów odchudzających, które są bezpieczniejsze i oferują znacznie więcej opcji i możliwości.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zażyciem leków odchudzających na receptę

Jeśli kryteria, o których wspomnieliśmy na początku artykułu, odnoszą się do ciebie, powinieneś omówić z lekarzem możliwe korzyści i prawdopodobne zagrożenia, które mogą wynikać z przyjmowania tych leków odchudzających.

Koszt jest również ważną zmienną do rozważenia. Firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów leków odchudzających, a długi cykl leczenia może być kosztowny.

Uważamy, że nie jest to decyzja, którą należy podejmować od razu. Powinieneś rozważyć wszystkie opcje przed przyjęciem leków odchudzających na receptę.

Spróbuj samodzielnie zdiagnozować swój problem, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć:

  • Dlaczego nie chudniesz na diecie? Czy jesz tłusto? Na początek wypróbuj naturalny pochłaniacz tłuszczu.
  • Czy jesz dużo? Dlaczego nie wypróbować bezpiecznego i niedrogiego środka zmniejszającego apetyt?
  • Nie możesz się ruszać? Może potrzebujesz roślinnego spalacza tłuszczu…

Poświęć trochę czasu na zdobycie informacji, a skoro już jesteś na naszej stronie, dlaczego nie zacząć właśnie tutaj i zapoznać się z wszystkie nasze testy i analizy produktów odchudzających, niezależnie od tego, czy chodzi o środki wychwytujące tłuszcz, spalacze tłuszczu czy środki zmniejszające apetyt…


Udostępnij ten Artykuł!