Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Krem wyszczuplający: Co musisz wiedzieć

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
krem wyszczuplającyCo sądzisz o stosowaniu kremu wyszczuplającego i utracie 3 cm w talii w ciągu 4 tygodni?

Czy kremy reklamowane w telewizji i Internecie są naprawdę skuteczne?

Czy naprawdę mają magiczną moc sprawiania, że chudniesz bez ruszania palcem lub zmiany nawyków żywieniowych?

Czy zwykła aplikacja kremu wystarczy?

Czy krem wyszczuplający może zrobić różnicę?

Zadaliśmy to pytanie ekspertom i firmom kosmetycznym, i niespodzianka, wygląda na to, że aby schudnąć – nawet przy użyciu najskuteczniejszego kremu wyszczuplającego na świecie – nie musisz owijać w bawełnę: nadal będziesz musiał kontrolować swoje nawyki żywieniowe i trochę się poruszać.

Utrata 10 kilogramów bez najmniejszego wysiłku i bez kontrolowania tych nagłych zachcianek na ciastka o 11 rano i pizzę o 20 wieczorem to marzenie każdego. Ale na razie to tylko marzenie. Nie ma drogi na skróty i bez względu na to, kogo zapytasz, każdy powie ci, że musisz zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć i utrzymywać odpowiednie nawodnienie.

Diety celebrytów i najpopularniejsze programy, takie jak Weight Watchers i inne, są dobre do utraty niewielkiej wagi, ale także do odzyskania utraconej wagi i więcej, gdy tylko przestaną. Bardzo restrykcyjne i drakońskie diety, takie jak zupa kapuściana, są po prostu niemożliwe do przestrzegania i grożą niebezpiecznymi niedoborami. I wreszcie, znasz członkostwo w siłowni, które zjada dwa weekendy, zanim wyląduje na dnie szuflady z postanowieniem powrotu tak szybko, jak to możliwe.

Po przejściu przez tak wiele niepowodzeń i desperackim poszukiwaniu rozwiązania, łatwo jest dać się nabrać na reklamy obiecujące szybką i łatwą utratę wagi. Reklamy wychwalają zalety produktów, które wydają się idealne dla osób z uporczywymi kilogramami, szczególnie w okolicach brzucha, talii i bioder.

Krem wyszczuplający wyjaśniony przez ekspertów

Pomysł utraty wagi po prostu poprzez stosowanie kremu wyszczuplającego przez 4 tygodnie spodobałby się prawie każdemu. Pozostaje jednak pytanie: czy te kremy naprawdę działają? Czy są bezpieczne dla zdrowia? Jak należy je stosować? Czy trzeba mniej jeść i więcej się ruszać, aby osiągnąć rezultaty? Zgadujemy, że masz nadzieję, że nasi eksperci odpowiedzą “nie” na to ostatnie pytanie.

Niestety, eksperci i firmy kosmetyczne zgadzają się, że aby schudnąć za pomocą kremu wyszczuplającego, należy zmienić styl życia. Jeden z dyrektorów L’Oréal, twórcy kremu wyszczuplającego Biotherm-Celluli, wyraźnie powiedział nam, że produkty te mogą spełnić swoje obietnice tylko wtedy, gdy są stosowane w połączeniu z określoną dietą i regularnym programem ćwiczeń. W szczególności wyjaśnił, że cząsteczki zawarte w kremach mają wpływ na cellulit i komórki tłuszczowe, ale nie mogą działać samodzielnie.

Według oficjalnych komunikatów prasowych marki, krem wyszczuplający Nivea My silhouette ma robić to samo. Twierdzą oni, że kremy wyszczuplające stosowane w połączeniu ze zdrową dietą i sportem mogą przynieść efekt wyszczuplenia do 3 cm w docelowych obszarach. Krem wyszczuplający Nivea ma formułę na bazie roślin, w tym białej herbaty, która powinna poprawić metabolizm tłuszczów i zmniejszyć ich magazynowanie.

Oriflame oferuje również gamę kremów wyszczuplających ze specjalnymi kapsułkami na cellulit. Jeden z dyrektorów marketingu marki powiedział nam, że regularny masaż przez 14 kolejnych nocy może spowodować utratę 2 cm w okolicy talii. Efekt ten tłumaczy się obecnością ekstraktów z zielonej herbaty i groszku, które poprawiają krążenie i hamują magazynowanie tłuszczu we krwi. Twierdzenia te są dyskusyjne, ale z drugiej strony nawet producenci podkreślają, że ich kremy nie przyniosą żadnego efektu bez diety i ćwiczeń.

Sekret kremów wyszczuplających

butelka-krem-wyszczuplającyJeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te informacje, uzasadnione staje się pytanie: czy zaobserwowany efekt – jeśli taki istnieje – jest wynikiem działania kremu wyszczuplającego czy diety/sportu?

Nie możemy być pewni jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale bliższe przyjrzenie się formułom stosowanym w kremach wyszczuplających szybko ujawnia, że nie są one szczególnie silne.

Ważny jest również sposób aplikacji kremu wyszczuplającego. Podczas gdy formuły kremów mogą być skuteczne, sam masaż jest absolutnie przydatny. Masaż poprawia krążenie limfatyczne, co pomaga spalać tłuszcz i blokować powstawanie cellulitu. Tak więc wyniki, które osiągają niektórzy użytkownicy, można przypisać bardziej efektowi masażu.

Krótko mówiąc, te kremy nie działają same w sobie.

Nasza opinia na temat kremów wyszczuplających

Podsumowując, powiedzmy sobie jasno: krem wyszczuplający nie jest cudownym produktem. Nie sprawi, że schudniesz bez robienia czegokolwiek i nie da ci szybkich rezultatów.

Aby zobaczyć wyniki, musisz nie tylko rozpocząć dietę i ćwiczenia, ale także prawidłowo masować. Po tym nie możesz być pewien, czy wynik będzie przypisany kremowi wyszczuplającemu, czy diecie i wysiłkom.

Co więcej, biorąc pod uwagę formuły dostępne obecnie na rynku, krem wyszczuplający nie jest wartościowym ani wyjątkowym środkiem wspomagającym odchudzanie. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka znacznie skuteczniejszych alternatyw.


Udostępnij ten Artykuł!