Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Dobre postanowienia, aby schudnąć w tym roku!

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Dobre postanowienia, aby schudnąćPostanowienia noworoczne… To nagłówek, który często pojawia się na stronach magazynów i innych gazet codziennych, gdy zbliża się 1 stycznia każdego roku! Wiem, zaraz mi powiesz, że jest już 2 stycznia i że pewnie zapomniałem o postanowieniach, które podjąłem wczoraj! Cóż, nie zapomniałem…

Jeśli Ty też jesteś osobą, która robi postanowienia noworoczne, to mam nadzieję, że Ci się uda. Ale jak dotrzymać swoich “dobrych” postanowień? Jak uniknąć złych postanowień? Jakie postanowienia dotyczące utraty wagi i odchudzania powinnam podjąć? Postanowiłam (i postanowiłam!) porozmawiać dziś z Tobą o dobrych postanowieniach na Nowy Rok.

Postanowienia noworoczne na nowy rok, czy są konieczne?

Według WikiPedia zwyczaj w cywilizacji zachodniej, który polega na podjęciu jednego lub więcej zobowiązań wobec siebie w celu poprawy swojego zachowania, nawyków lub stylu życia w nadchodzącym roku, wraz z nadejściem nowego roku 1 stycznia.

Okazjonalny charakter tego zwyczaju oznacza, że większość ludzi czuje się zobowiązana do czekania z jego realizacją do tej pory roku. Wielu badaczy socjologicznych uważa, że postanowienia noworoczne nie muszą być związane z Nowym Rokiem. Nawiasem mówiąc, ja również całkowicie się z nimi zgadzam. Zmiana nawyków czy stylu życia może nastąpić o każdej porze roku: trzeba tylko w to wierzyć i o to walczyć.

Na szczycie listy dobrych postanowieńschudnąć…

Dobre postanowienia dotyczące odchudzaniaWydaje się, że utrata wagi jest jednym z postanowień, które pojawia się każdego roku. Według oficjalnej strony internetowej rządu USA, utrata wagi jest częścią listy długo oczekiwanych celów poprawy samopoczucia fizycznego, która obejmuje już między innymi: zdrowe odżywianie, rzucenie palenia, picie mniejszej ilości alkoholu, powrót do formy itp. Inne ulepszenia, które znajdują się później na tej samej liście, dotyczą dobrego samopoczucia psychicznego, finansów i zaangażowania społecznego.

Oprócz pobłażania sobie w okresie świątecznym, złe nawyki żywieniowe, na które codziennie narażamy nasze ciała, spowodują nadwagę, która wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i estetykę ciała. Każdego roku 1 stycznia rozpoczyna się wyścig w odchudzaniu, którego ostatecznym terminem jest pierwszy dzień lata. Prawie każdy chce schudnąć szybko i cudownie! Ale często to się nie udaje…

Sukces w realizacji dobrych postanowieńjest trudne… ale nie niemożliwe!

Według badań przeprowadzonych w Journal of Clinical Psychology na Uniwersytecie w Scranton, tylko część z 8% osób z powodzeniem dotrzymuje swoich postanowień. Reszta dzieli się na tych, którzy co roku nie dotrzymują swoich postanowień i tych, którym czasami się to udaje.

Możesz być jednym z tych 8%, jeśli zrobisz to dobrze! Wiele osób, pomimo dobrych chęci i dostępnych środków, nie osiąga swoich celów. Jeśli chcesz mieć szansę na sukces, musisz :

  • robić swoje postanowienia, kiedy czujesz się na to gotowy. Zapomnij o końcu roku, kiedy robisz to z odruchu naśladownictwa lub mody!
  • wyznaczać realistyczne cele. Nie ma presji na podnoszenie poprzeczki, ponieważ nie musisz nikomu niczego udowadniać: wszystko zależy od Ciebie!
  • wykorzystuj swoje wcześniejsze sukcesy, nieważne jak małe. To będzie twoje własne paliwo do osiągnięcia i utrzymania prędkości przelotowej!
  • Zidentyfikuj prokrastynację jako najgorszego wroga swoich postanowień. To, co musisz zrobić, zrobisz i to we właściwym czasie!
  • Wreszcie, upublicznij swoje postanowienia z kimś bliskim, kto będzie zarówno twoim powiernikiem, jak i świadkiem, niezależnie od tego, czy odniesiesz sukces, czy porażkę!

Niektóre dobre postanowienia aby schudnąć w tym roku…

Notatnik dobrych postanowieńUtrata wagi… to nie lada wyczyn. To część procesu zmian, który nie jest łatwy do zaakceptowania. Nie jest łatwo zmienić swoje nawyki. Z biegiem czasu nasze ciało i umysł zinternalizowały wiele mechanizmów, które są teraz głęboko zakorzenione w głębi nas samych. Nawyki te wynikają z długiego procesu uczenia się opartego na nagrodach (wzmocnienie pozytywne i negatywne). Proces ten jest przechowywany w najbardziej podstawowym układzie nerwowym i jego zmiana wymaga naprawdę dogłębnej pracy.

Aby ci pomóc, oto krótka lista dobrych postanowień odchudzających, które mogą pomóc ci wykorzystać wszystkie szanse na osiągnięcie niektórych celów w Nowym Roku:

Nie pomijaj śniadania z żadnego powodu!

Jeśli zaczniesz dzień od właściwych pokarmów i w odpowiednich ilościach, twoje ciało nie będzie magazynować tłuszczu w oczekiwaniu na inne pominięte posiłki! Nie zapominaj, że nasze ciała są inteligentne i zrobią wszystko, aby przetrwać.

Zmniejsz swoje porcje za wszelką cenę!

Aby to zrobić, zmień naczynia na mniejsze talerze: to sztuczka, która działa! Tak długo, jak jemy dużo, tyjemy. Możesz także zwielokrotnić swoje przekąski, dzieląc dzienne posiłki na małe porcje, które organizm może szybko metabolizować. Wreszcie, unikaj jedzenia po godzinie 19:00. Po tym czasie metabolizm zwalnia, a szanse na “spalenie” dodatkowych ilości jedzenia są bardzo małe!

Postaw na naturalny błonnik!

Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę diety. Białka i inne witaminy znajdują się nie tylko w mięsie, kanapkach i słodyczach. Natura skrywa wiele innych źródeł, które są równie korzystne, więc szukaj ich!

Nie pozbawiaj się ich w 100%!

Tak, masz prawo do jednego “oszukanego” posiłku w tygodniu. Głodzenie się tak naprawdę nie rozwiązuje problemu z wagą, ponieważ aberracja spowodowana deprywacją może mieć szkodliwy wpływ na proces odchudzania. Zasada 80%-20% oznacza, że dana osoba może pozwolić sobie na nieco więcej niż 20%, jeśli osiągnęła już 80% swoich celów związanych z odchudzaniem. Mały kieliszek wina w weekend nie zrujnuje wszystkiego! Umiar…

Szczęśliwego Nowego Roku! I dobrych postanowień dotyczących utraty wagi!


Udostępnij ten Artykuł!