Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Cellulit, brzydka choroba, która nią nie jest!

Zaktualizowano dnia 30 stycznia 2024.

transapent pixel
CellulitCellulit to ogólnoświatowe zjawisko, które dotyka od 85% do 90% kobiet w każdym wieku, a także niektórych mężczyzn (5%)! Chociaż MesDames zawsze uważały, że jest to trudna do leczenia choroba, nauka nie wydaje się z tym zgadzać. Według wielu ekspertów w tej dziedzinie, jest to raczej problem estetyczny, który osoby dotknięte chorobą aktywnie starają się wyeliminować, aby móc odsłonić swoje krągłości bez żadnych zahamowań.

Czy istnieje ostateczna metoda leczenia cellulitu? Jak rozwija się cellulit? A wszystkie te suplementy diety, kremy, plastry i żele… czy działają, czy są tylko wprowadzającym w błąd marketingiem? Polowanie na cellulit…

Cellulit… kiedy zniknie na dobre?

CellulitTwierdzenie, że cellulit zniknie na zawsze dzięki zabiegowi, jest twierdzeniem, które niewiele osób może poprzeć. Zwykle to “pozbawieni skrupułów” sprzedawcy antycellulitowi nie wahają się składać tego rodzaju obietnic w swoich materiałach reklamowych.

Ci poważniejsi twierdzą, że ich rozwiązania mają na celu złagodzenie, zmniejszenie, ograniczenie… konsekwencji cellulitu, który jest mocno zakotwiczony pod skórą. Wydaje nam się to bardzo uczciwym podejściem ze strony tych producentów, którzy nie ośmielają się budzić fałszywych nadziei. To prawda, że ich produkty są testowane naukowo i medycznie. Jednak szanse na działanie jednego z tych zabiegów zależą od szeregu parametrów, które postaramy się zidentyfikować w tym poście.

The cellulit : Jedna nazwa, wiele odmian.

Podczas gdy zdecydowana większość kobiet opisałaby swoją pomarańczową skórkę jako Cellulit, przez duże C, w rzeczywistości istnieją 3 rodzaje:

Cellulit tłuszczowy

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj cellulitu jest spowodowany głównie nadwagą i brakiem ruchu. Często występuje na brzuchu i biodrach. Można go rozpoznać po miękkim wyglądzie po uszczypnięciu skóry. Jest również bezbolesny.

Leczenie zalecane w przypadku tego rodzaju cellulitu to zazwyczaj dieta odchudzająca ukierunkowana na tłuszcz, z zastosowaniem kremów w domu lub w salonie kosmetycznym. Zalecana jest również minimalna aktywność fizyczna. Wiele suplementów diety opartych na guaranie, zielonej kawie itp. byłoby bardzo pomocne w spalaniu tłuszczu.

Cellulit wodny

Cellulit włóknistyZnany również jako cellulit obrzękowy, temu rodzajowi cellulitu towarzyszy znaczna retencja wody. Dana kobieta doświadcza uczucia ciężkich nóg, spuchniętych z powodu ilości zatrzymanej wody. Preferowanymi obszarami są kostki, łydki, uda i ramiona. Przyczyną są przede wszystkim problemy z krążeniem żylnym i limfatycznym, pogłębiane przez brak ruchu.

W leczeniu tego typu cellulitu zaleca się regularne drenaże limfatyczne. Mogą im towarzyszyć produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki.

Cellulit włóknisty

Jest to najpoważniejsza forma cellulitu, ponieważ jest najtwardsza i najbardziej bolesna w dotyku. Długotrwale umiejscowiony na udach, biodrach lub kolanach, jest trudny do usunięcia, ponieważ jest zasklepiony. Komórki tłuszczowe są “uwięzione” przez zwłóknienie (stwardnienie włókien kolagenowych), co sprawia, że stan ten jest trudny do wyleczenia.

W tym miejscu do gry wkracza opieka medyczna, czasami przy użyciu dość inwazyjnych metod.

Co powoduje cellulit?

Pomarańczowa skórka na cellulitOdpowiedź na to pytanie będzie niezwykle pomocna w zrozumieniu procesu leczenia cellulitu. Po pierwsze, musisz zidentyfikować jego rodzaj, o czym właśnie rozmawialiśmy. Teraz musisz mieć jasne pojęcie, dlaczego i jak!

Zanim przejdziemy dalej, musimy wyjaśnić kilka rzeczy:

 • Cellulit nie dotyka tylko kobiet: pewna część mężczyzn również jest nim dotknięta;
 • Nie dotyczy tylko osób otyłych lub ogólnie z nadwagą: nawet szczupłe, wysportowane młode kobiety mogą mieć pomarańczową skórkę;
 • Dotyczy wszystkich grup wiekowych: częste przypadki cellulitu pojawiają się wcześnie u dziewcząt w okresie dojrzewania.

Dziedziczne pochodzenie

Podobnie jak większość zaburzeń fizjologicznych, cellulit można czasem przypisać do puli ludzkich genów. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej predysponowane do cellulitu niż mężczyźni. Ponadto kobiety mają tendencję do posiadania większej ilości tkanki tłuszczowej niż mężczyźni.

Przyczyny hormonalne

Ponownie, drogie panie, macie swój udział w problemach hormonalnych. Wszyscy wiemy, że aktywność hormonalna kobiety jest bardziej “intensywna” niż jej partnera. Tak więc hormony te “szaleją” szczególnie u kobiet w okresie dojrzewania, w czasie ciąży (zwiększone wydzielanie estrogenu i progesteronu, które osłabiają naczynia krwionośne), a nawet w okresie menopauzy (kiedy tłuszcz migruje bardziej w kierunku brzucha).

Problemy z krążeniem

Z czasem komórki tłuszczowe uciskają naczynia limfatyczne i żyły, powodując zatrzymywanie wody w organizmie. Co więcej, niektóre warunki pracy i życia sprzyjają problemom z krążeniem. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, upały, obcisłe ubrania, wysokie obcasy itp. to czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Zdrowy styl życia

Ze względu na siedzący tryb życia, “normalne” warunki życia zostały zmienione, a to zostało połączone z rażącym brakiem aktywności fizycznej. Krótko mówiąc, źle się odżywiamy, w dowolny sposób i o dowolnej porze, prawie się nie ruszamy i źle śpimy.

Dodajmy do tego zjawisko stresu, który odgrywa ważną rolę w każdym aspekcie naszego życia. Ma on znaczący wpływ na masową produkcję adrenaliny i noradrenaliny, co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej i potęguje zjawisko zatrzymywania wody w organizmie.

Jakie są rozwiązania w leczeniu cellulitu?

Urządzenie do masażu cellulituOto niewyczerpujące podsumowanie (ponieważ nauka stale się rozwija!) różnych metod leczenia zidentyfikowanych do tej pory. Obejmują one od prawie darmowych do najdroższych, od stosunkowo łatwych do najbardziej inwazyjnych:

 • Zbilansowana dieta (reedukacja żywieniowa);
 • Diety odchudzające ukierunkowane na tłuszcz;
 • Kremy antycellulitowe;
 • plastry antycellulitowe;
 • Mezoterapia (wstrzykiwanie produktu pod skórę);
 • Liposukcja (odsysanie tłuszczu za pomocą rurek, w znieczuleniu ogólnym);
 • Laser;
 • Elektrolipoliza (metoda oparta na prądzie elektrycznym) ;
 • Ultradźwięki ;
 • Urządzenia antycellulitowe;
 • Masaż;
 • Sport.

i suplementy diety w tym wszystkim?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, uważaj na produkty, które obiecują Ci księżyc! Cellulit nie zniknie z dnia na dzień, ale można sobie z nim poradzić i leczyć go, a nawet znacznie zmniejszyć.

Jeśli nie zdecydujesz się na liposukcję (która znacznie zmniejsza ilość powstałego cellulitu, ale nie bez wycieczki do stołu bilardowego!), możesz zrewidować swoją dietę i aktywność fizyczną oraz skorzystać z pomocy sprawdzonych produktów antycellulitowych.

Proponujemy przyjrzeć się temu rozwiązaniu i wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

Na przykład:

Naked beauty, Jak pozbyć się cellulitu.
Bez cellulitu

“Cellulite Free” lub “Jak pozbyć się cellulitu” to unikalna metoda odchudzania, która pozwoli Ci pozbyć się cellulitu raz na zawsze w ciągu zaledwie kilku tygodni.
Zobacz analizę i opinie na temat Cellulite Free!

Aby zapoznać się z innymi rozwiązaniami, wystarczy wpisać słowo “cellulit” w pasku wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do wszystkich naszych artykułów na temat tego problemu i różnych produktów.

Powodzenia!


Udostępnij ten Artykuł!