Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

5 mitów na temat tabletek odchudzających

Zaktualizowano dnia 13 kwietnia 2024.

transapent pixel
Mit czy rzeczywistośćJeśli chodzi o tabletki na odchudzanie, zawsze usłyszysz wiele “legend”, innymi słowy opowieści o ludziach, którzy schudli w określony sposób.

Czasami te historie są nawet całkowicie naciągane. Zawsze należy pamiętać, że rynek odchudzania jest niezwykle dochodowy, a niektórzy pozbawieni skrupułów ludzie będą gotowi obiecać ci wszystko, co najlepsze, aby skłonić cię do zakupu ich produktów.

Programy kulinarne nigdy nie były tak popularne jak dziś, a jednocześnie nigdy nie było tak wielu osób z nadwagą. Codziennie jesteśmy zalewani obrazami jedzenia, a dla niektórych osób jedynym sposobem radzenia sobie z tą wszechobecną pokusą jest jedzenie. W rezultacie odsetek osób otyłych w populacji rośnie.

Jednocześnie liczba osób chcących schudnąć rośnie każdego dnia, a rynek odchudzania oferuje szeroką gamę produktów, których nie należy lekceważyć. Niektóre z nich po prostu nie spełniają swoich obietnic, podczas gdy inne idą dalej i mogą być wręcz niebezpieczne.

Oto 5 najbardziej uporczywych mitów na temat tabletek odchudzających.

Mit nr 1 : Utrata wagi w zaledwie kilka dni

man-doing-research-about-slimming-pillsPrawdopodobnie jeden z najpopularniejszych mitów. Kuszące reklamy obiecujące niezwykle szybką utratę wagi, poparte referencjami wielu osób.

Tabletki odchudzające mogą wydawać się kuszące. Zwykle zawierają mieszankę składników moczopędnych, które pomogą Ci zwalczyć retencję wody, a może nawet pomogą Ci ją wyeliminować. Stracisz trochę na wadze, ale będzie to raczej utrata wody niż tłuszczu.

Co więcej, ten rodzaj leczenia może być niebezpieczny i powodować poważne odwodnienie po długim okresie stosowania.

Mit nr 2 : Tabletki odchudzające nie mają skutków ubocznych

Tabletki odchudzające zawierają cały szereg składników, w zależności od tego, jak są wytwarzane i skąd pochodzą. Na przykład tabletki zaprojektowane w celu wychwytywania tłuszczu z pożywienia mogą powodować nieprzyjemne skutki trawienne. Co prawda nie spowoduje to choroby, ale konsekwencje mogą być szczególnie nieprzyjemne. Spędzisz znacznie więcej czasu w toalecie i będziesz cierpieć z powodu szczególnie nieprzyjemnego dyskomfortu trawiennego.

Co więcej, większość tych tabletek zawiera orlistat, którego skutki uboczne są znane na całym świecie. Składnik ten może powodować poważne uszkodzenia niektórych narządów wewnętrznych, takich jak wątroba lub nerki, prowadząc do zapalenia wątroby lub poważnych problemów z nerkami, migren, problemów żołądkowych, depresji lub zwiększonego zmęczenia…

Z drugiej strony, większość tych tabletek zawiera również kofeinę, która jest nieszkodliwa przez większość czasu, ale może powodować skutki uboczne u szczególnie wrażliwych osób lub po spożyciu dużych dawek kofeiny. Sprawdzenie zawartości kofeiny jest warunkiem koniecznym przed wyborem suplementu diety na odchudzanie.

Mit nr 3 : Darmowe wersje próbne to ekonomiczny sposób na przetestowanie tabletek odchudzających.

Bezpłatny okres próbny Przeczytaj uważnie warunkiNa tym świecie nie ma nic za darmo, a już na pewno nie tabletki na odchudzanie. Więc nawet jeśli te darmowe wersje próbne mogą wydawać się kuszące, nie daj się zwieść! Czytaj między wierszami.

Bezpłatne wersje próbne są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby zwabić Cię do powtarzających się subskrypcji, z których bardzo trudno się wydostać. Warunki umowy często ukrywają klauzule napisane małymi, nieczytelnymi literami, a celowy brak jakichkolwiek środków kontaktu z producentem, w szczególności numeru telefonu, oznacza, że nie masz możliwości bezpośredniego kontaktu z dostawcą. W rezultacie będziesz nadal otrzymywać coraz więcej tabletek wbrew swojej woli, będąc zmuszonym do zapłaty za nie w całości.

Pamiętaj więc, że poważna firma nigdy nie zaoferuje ci darmowego okresu próbnego!

Na naszej stronie szczegółowo omówiliśmy oszustwa związane z darmowymi wersjami próbnymi, a nawet opublikowaliśmy specjalny artykuł na ten temat, aby ostrzec naszych czytelników i pomóc tym, którzy już wpadli w tę pułapkę (Przeczytaj nasz artykuł).

Mit nr 4 : Nie musisz ćwiczyć ani zmieniać sposobu odżywiania się

Żadna pigułka na świecie nie pomoże ci schudnąć bez zmiany złych nawyków żywieniowych lub braku aktywności fizycznej. Jeśli chcesz schudnąć, musisz podjąć wysiłek, zaczynając od zmiany sposobu odżywiania i ruchu.

Rezultaty nie będą widoczne z dnia na dzień, ale w połączeniu z lepszymi nawykami żywieniowymi i odrobiną sportu, powinieneś być w stanie osiągnąć wyznaczone sobie cele.

Wiele osób osiągnęło rezultaty łącząc stosowanie suplementów diety ze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami.

Mit nr 5 : Możesz celować w obszar ciała, w którym chcesz schudnąć.

Wiele produktów i ćwiczeń obiecuje, że możesz pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej w dowolnym miejscu. Niemożliwe jest jednak zrzucenie tłuszczu w określonym miejscu na ciele.

W rzeczywistości, gdy tracisz na wadze, odchudza się całe ciało, a nie konkretny obszar.

Mamy nadzieję, że znajomość tych 5 błędnych przekonań na temat tabletek odchudzających pomoże ci lepiej zrozumieć działanie tych tabletek i pokieruje twoim następnym wyborem.


Udostępnij ten Artykuł!