Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

10 powodów, dla których nigdy nie schudniesz

Zaktualizowano dnia 30 października 2023.

transapent pixel
10 powodów, dla których nigdy nie schudniesz
Postanowiłeś wziąć byka za rogi! Nie możesz znieść tych dodatkowych kilogramów i chcesz wytoczyć im wojnę! Samo w sobie nie jest to złe postanowienie, ale należy uważać, jak się do niego zabrać.

Zbyt wiele osób decyduje się na niezrównoważone diety, zapisuje się na siłownię tylko po to, by przestać na nią chodzić miesiąc później lub wydaje fortunę na tak zwane “cudowne” tabletki. Oto lista 10 powodów, dla których nigdy nie schudniesz, a jeśli ich unikniesz, zwiększysz swoje szanse na sukces.

Twoja dieta jest zbyt restrykcyjna!

Po pierwsze, drakońska dieta jest bardzo trudna do utrzymania na dłuższą metę i z pewnością nie jest właściwym sposobem na utratę wagi. Po pierwsze dlatego, że jak tylko przestaniesz, wrócisz do wszystkiego, czego nie wolno ci jeść i przybierzesz na wadze, którą straciłeś, z jeszcze większym bonusem.

dlaczego nie tracę na wadzePo drugie, ponieważ spożywanie tylko jednego rodzaju żywności lub zbyt wielu niektórych składników odżywczych może być niebezpieczne dla organizmu, co może go wyczerpać w dłuższej perspektywie, prowadząc do niepokojących skutków ubocznych. A jeśli będziesz w okropnym nastroju tylko przez czas trwania diety i sprawisz, że życie wokół ciebie będzie piekłem, to jaki to ma sens?
Zbyt szybka utrata wagi może być kusząca, ale jest to zdecydowanie rozwiązanie, o którym należy zapomnieć i które nie będzie działać w dłuższej perspektywie.

Co więcej, po kilku takich dietach organizm nauczy się obniżać swoje zapotrzebowanie na energię, a ty ryzykujesz przybraniem na wadze, nawet jeśli jesz mniej. Za wszelką cenę unikaj więc tego rodzaju dietetycznych błędów.

Uprawiasz za dużo sportu!

Jak wszystko w życiu, sport jest dobry, ale z umiarem. Często w połączeniu z bardzo restrykcyjną dietą, sport może wyczerpać organizm.

Co więcej, wiele osób prowadzących siedzący tryb życia, które często nie mają predyspozycji sportowych, z dnia na dzień rozpoczyna program godny treningu maratońskiego. Wszystko to może całkowicie rozregulować organizm, który i tak jest już wygłodzony i nie jest w stanie nadążyć.

Dlaczego warto wyluzować, jeśli chodzi o sport? Po pierwsze, ciało musi być w stanie delikatnie przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Po drugie, jeśli myślisz, że uprawiając sport, kilogramy na wadze znikną, to się mylisz.

Twoja tkanka tłuszczowa z pewnością się zmieni, dając ci bardziej harmonijną, szczuplejszą sylwetkę, ale mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc zrób matematykę! Sport jest dobry dla morale i zdrowia, ale nie jest cudownym rozwiązaniem na odchudzanie, jeśli tego właśnie oczekujesz!

Nie uprawiasz żadnej aktywności fizycznej!

leki na odchudzanie
Z drugiej strony, próba utraty wagi bez zmiany aktywności fizycznej jest iluzją. Nie można schudnąć siedząc na kanapie. Utrata wagi jest częścią zmiany nawyków, a aktywność fizyczna jest tego częścią.

Nie uprawiaj więc za dużo sportu, ale też nie za mało. Zwłaszcza, że nie jest trudno uzyskać nieco więcej ćwiczeń na co dzień (chodzenie po chleb, zabieranie dzieci do szkoły, częstsze spacery z psem…). Możliwości jest mnóstwo i nie musi to być przykry obowiązek.

Podjadasz przez cały dzień!

Podjadanie przez cały dzień to niebezpieczny nawyk dla sylwetki. Po pierwsze dlatego, że podjadanie nie jest odpowiedzią na potrzebę “jedzenia”. Twoje ciało nie jest głodne, a Ty dostarczasz mu energii, której nie potrzebuje i bez której mogłoby się obejść.

W rezultacie gromadzisz kalorie, nie zdając sobie z tego sprawy, a jeśli policzysz, możesz łatwo podwoić swoje zapotrzebowanie na energię w ciągu dnia. Co więcej, żołądek przyzwyczaja się do ciągłej pracy i przyzwyczaja się do tego.

Przez cały czas będziesz odczuwać głód, który jest “tylko w twojej głowie”.

Oto zły nawyk, którego łatwo uniknąć, a który nie przyniesie nic dobrego. Niektórzy ludzie już stracili kilka kilogramów po prostu przestając podjadać.

Oto mała wskazówka: jeśli na początku zadanie wydaje się nie do pokonania, zaplanuj spożywanie małych przekąsek, aby uspokoić apetyt na podjadanie: owoce, małe kawałki niskotłuszczowego sera itp.

Dieta z przyjaciółkami!

Która z nas nie powiedziała sobie: “Przejdźmy razem na dietę, abyśmy mogły się nawzajem motywować? A kiedy jedna z nas się załamie, pociągnie za sobą drugą! Utrata wagi jest sprawą osobistą i różni się w zależności od osoby.

Po pierwsze, narzucanie sobie tej samej diety jest herezją, biorąc pod uwagę, że każda osoba jest inna. W zależności od pochodzenia, kilogramów, które chcesz stracić i miejsca, w którym są przechowywane, nie będziesz musiał robić tych samych rzeczy. Jest to więc pomysł, który powinieneś wyrzucić ze swojego umysłu, chyba że po to, aby poprosić znajomych, aby nie jedli przy tobie wszystkiego, czego nie powinieneś!

Zbyt często się ważysz!

femme-maigrir-balance
Zbyt częste ważenie się może cię zniechęcić, jeśli utrata wagi nie spełni twoich oczekiwań. Waga powinna być używana raz w tygodniu w celu monitorowania utraty wagi, ale nie częściej. Szkoda byłoby zniechęcić się przez wagę.

Co więcej, między hormonalnymi wahaniami cyklu, zatrzymywaniem wody i stresem …. Twoja waga zmienia się ogromnie z dnia na dzień. Nie ma więc sensu ważyć się codziennie.

Rób zakupy tuż przed posiłkiem!

Robienie zakupów tuż przed jedzeniem sprawi, że kupisz o wiele więcej jedzenia niż po posiłku. Badania wykazały, że to prawda. Spróbuj więc pójść do supermarketu z pełnym żołądkiem, a zobaczysz, że będziesz znacznie mniej kuszony tłustymi lub słodkimi potrawami. Ułatwi ci to przejście na zdrowszą żywność.

Nie jesz tego samego, co reszta rodziny!

Oprócz podwójnej pracy, jedzenie inaczej niż reszta rodziny może sprawić, że szybko się załamiesz. Nie mówimy ci, abyś wprowadził dietę dla całej rodziny, ale gotowanie zdrowych, zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków dla wszystkich byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Ciesz się więc przyjemnymi, smacznymi posiłkami z rodziną, a będziesz trzymać się swoich dobrych postanowień przez długi czas.

Nie chcesz wychodzić z domu z obawy przed pęknięciem!

Równie dobrze możesz od razu się do tego przyzwyczaić, na pewno będą chwile, kiedy się załamiesz. Zdarza się to każdemu i nie oznacza, że nie uda ci się schudnąć. Jeśli stracisz na wadze podczas jednego posiłku, po prostu spróbuj zmniejszyć wagę następnego, aby to zrekompensować.

Nie ma więc potrzeby, aby odcinać się od życia towarzyskiego i przestać wychodzić z przyjaciółmi z obawy przed przejadaniem się. Zawsze możesz jeść sałatki i unikać deserów, ale zjedzenie dobrego posiłku od czasu do czasu nigdy nie powstrzymało nikogo przed utratą wagi. Chodzi tylko o to, by nie robić tego zbyt często!

Zmuszasz się do jedzenia, nawet jeśli nie jesteś głodny!

Zawsze słyszałeś, że nawet jeśli nie jesteś głodny, musisz zmusić się, aby nie jeść zbyt dużo podczas następnego posiłku lub pozwolić sobie na coś słodkiego lub zbyt tłustego. Zapomnij o tej radzie.

Jeśli nie jesteś głodny (chyba że jesteś chory), to dlatego, że twoje ciało uważa, że nie potrzebuje w tej chwili żadnej energii. Nie dostarczaj mu więc kalorii, których nie potrzebuje i zachowaj je na wypadek głodu. Spróbuj nauczyć się rozpoznawać prawdziwe sygnały głodu, a nie te związane z łaknieniem.


Udostępnij ten Artykuł!