Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Wysłany przez René Ronse

Fiverr, Opinie, Porady, Pułapki... Ujawniamy wszystko!

Zaktualizowano 7 maja 2024.
Ocena: 4.5/5. (2 opinie)
Please wait...

Pełna analiza Fiverr

Fiverr

Nazwa produktu : Fiverr

Marka : fiverr

Odpowiedzialny : Fiverr International Ltd.

Strona internetowa : fiverr.com

Język : Angielski

Krótki opis : Kupuj i sprzedawaj usługi online.

Cena : Bezpłatnie

Format : Online

Dostawa : Szybko.

Gwarancja : /

Opis O Fiverr:

“Fiverr to popularna platforma oferująca szeroki zakres cyfrowych usług freelancerskich. Możesz nie tylko kupować mikrousługi po najniższych cenach, ale także zarabiać pieniądze, sprzedając własne usługi jako freelancer!

Recenzja Fiverr :

“Fiverr to bardzo popularna platforma, która oferuje wiele niezależnych usług marketingu cyfrowego.

Pozwala ona na zakup mikrousług po najniższych cenach, ale także na zarabianie pieniędzy poprzez sprzedaż własnych usług jako freelancer!

Spróbujmy teraz odpowiedzieć na wszelkie pytania:

Czym jest Fiverr?

“Fiverr to platforma (marketplace), na której freelancerzy mogą sprzedawać swoje usługi.

Działa online od 2010 roku i jest jednym z największych na świecie rynków usług cyfrowych! Posiada bazę danych zawierającą ponad 3 miliony koncertów (mikrousług).

A ponieważ rynek stale się rozwija, jakość i ilość usług stale rośnie. Obecnie można znaleźć prawie każdą usługę cyfrową już od 5,00 USD.

Jak to działa?

“Fiverr działa jak każdy inny rynek internetowy. Sprzedawcy wystawiają swoje usługi (gigs), a kupujący zainteresowani tymi usługami zadają pytania i, jeśli są zadowoleni z odpowiedzi, kupują je.

Witryna działa jako pośrednik, zapewniając, że obie strony są zadowolone z wyniku końcowego. Platforma zatrzymuje 20% każdej transakcji. Gdy sprzedawca dostarczy usługę, a kupujący potwierdzi prawidłową dostawę, sprzedawca otrzymuje zapłatę. W przeciwnym razie, w przypadku sporu, dział techniczny przeprowadzi dochodzenie i, w zależności od wyniku, albo zapłaci sprzedawcy, albo zwróci pieniądze klientowi.

 – Kupowanie na Fiverr

Rynek sprawił, że kupowanie usług jest tak proste, jak to tylko możliwe. Wyszukujesz interesującą Cię usługę, zapoznajesz się z komentarzami kupujących, wybierasz pakiet, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, kontaktujesz się ze sprzedawcą w razie jakichkolwiek pytań, dokonujesz płatności i w ciągu zaledwie kilku dni (czasem nawet krócej) Twoje zamówienie zostaje dostarczone.

 – Sprzedaż na Fiverr

Platforma pozwala każdemu sprzedawać na swojej stronie internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i postępować zgodnie z procedurą krok po kroku podaną nieco dalej w tym artykule. Następnie Twój profil pojawi się na stronie wyników wyszukiwania witryny dla zapytań związanych z Twoją usługą.

Nowe usługi zyskują na zwiększonej widoczności na platformie. A jeśli twoje usługi są dobre i możesz utrzymać pozytywne opinie od klientów, liczba twoich zamówień szybko wzrośnie.

Czym są koncerty?

Gigi Fiverr to usługi oferowane przez freelancerów w serwisie. Cena usług waha się od 5 do 10 000 dolarów. Chociaż większość usług kosztuje zaledwie 5,00 USD, zazwyczaj ceny wzrastają za dodatki, dodatkowe usługi i koncerty wyższej jakości.

Większość koncertów należy do jednej z następujących kategorii:

Grafika i projektowanie
Marketing cyfrowy
Copywriting i tłumaczenia
Wideo i animacja
Muzyka i audio
Programowanie i technologia
Biznes
Czas wolny
Branże

Czy “Fiverr” to poważna strona?

Tak, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, platforma jest całkowicie legalna. Posiada usługę obsługi klienta, która zawsze pomoże ci rozwiązać wszelkie problemy i skontaktuje się z tobą w ciągu 24 godzin od wysłania zamówienia.

Jeśli sprzedawca nie dostarczy zamówienia na czas, możesz przedłużyć czas dostawy lub natychmiast otrzymać zwrot pieniędzy (częściowy lub pełny).

Wszystkie transakcje są również rejestrowane.

Oczywiście, oszuści są wszędzie i zawsze jest możliwe, że niektórzy będą próbowali skorzystać z Twojej usługi lub zapewnić Ci usługę poniżej standardu. Kupujący mogą jednak sprawdzić zamówienie i zgłosić, czy spełnia ono kryteria, a sprzedający mogą również zgłaszać nadużycia.

Witryna posiada certyfikat SSL, aby chronić wszelkie dane osobowe, których nie chcesz udostępniać innym.

“Fiverr oferuje również łatwy sposób na znalezienie wysokiej jakości niezależnych sprzedawców. W rzeczywistości podczas wyszukiwania koncertów można zobaczyć ich ocenę, poziom świadczonych usług i przeczytać recenzje innych kupujących.

Ponadto istnieje inna procedura weryfikacji, w której sprzedawcy dostarczają informacji o swoim pochodzeniu i szkoleniach.

 – Najczęstsze problemy i sposoby ich rozwiązywania

Sprzedawca nie dostarczył zamówienia na czas – skontaktuj się ze sprzedawcą, a następnie z działem pomocy technicznej. Poproś o zwrot pieniędzy, jeśli sprzedawca nie chce rozwiązać problemu.

Sprzedawca dostarczył pracę niskiej jakości. Poproś o poprawki. Jeśli nie jesteś zadowolony, poproś o zwrot pieniędzy.

Sprzedawca dostarczył zamówienie zgodnie z obietnicą, ale oczekiwałeś, że praca zostanie wykonana w inny sposób. Sprawdź, czy sprzedawca jest skłonny dołożyć starań, w przeciwnym razie nic nie można zrobić w tym przypadku. Następnym razem zadaj sprzedawcy konkretne pytania przed złożeniem zamówienia, aby uniknąć nieporozumień.

Jak zarejestrować się na Fiverr?

Procedura rejestracji w celu zostania kupującym jest bardzo prosta i nieskomplikowana. Jest dostępna dla każdego i nie wymaga żadnych specjalnych specyfikacji.

Jeśli chcesz zostać sprzedawcą na “fiverr”, będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu na stworzenie swojego profilu i dodanie usług, zanim zaczniesz zarabiać pieniądze. Ponownie, każdy może mieć profil sprzedawcy, utworzyć usługę i zacząć sprzedawać swoje usługi na stronie.

 – Jak zarejestrować się jako kupujący
Fiverr
Jeśli chcesz zostać kupującym, po wejściu na oficjalną stronę otworzy się okno umożliwiające rejestrację.

Do rejestracji można użyć swojego profilu na Facebooku, profilu Google, profilu Apple lub adresu e-mail. Będziesz musiał utworzyć nazwę użytkownika (pamiętaj, że nie będziesz mógł jej zmienić w przyszłości).

Po aktywacji konta będziesz mógł korzystać z platformy i wszystkich jej funkcji!

 – Jak zarejestrować się jako sprzedawca

Aby zostać sprzedawcą, po wejściu na oficjalną stronę kliknij przycisk “Zostań sprzedawcą”. Spowoduje to przejście do przewodnika. Postępuj zgodnie z przewodnikiem, a następnie wykonaj następujące 5 kroków:

1. Skonfiguruj swój profil sprzedawcy.

2. Utwórz swoją usługę.

3. Dodaj film wprowadzający (nieobowiązkowy).

4. Zaoferuj pakiet (doskonały sposób na zwiększenie przychodów).

5. Zaoferuj dodatki do swojej usługi (pomaga zwiększyć przychody).

Chociaż tylko dwa pierwsze kroki są obowiązkowe, trzy ostatnie pomogą wygenerować większy ruch i zwiększyć zyski.

Następnie Twój profil pojawi się na stronie wyników wyszukiwania dla zapytań, które są dla Ciebie istotne!

Wskazówki :

Oto kilka praktycznych wskazówek dla każdego, kto chce kupować lub sprzedawać na “Fiverr”.

 – Dla kupujących

Określ jakość usług, czytając recenzje. Ale zamiast czytać wszystkie 5-gwiazdkowe recenzje, przewiń w dół i poszukaj tych negatywnych, aby poznać słabe punkty sprzedawcy.

Nie daj się zwieść ocenie “Dostawca usług na poziomie 1”. Nie gwarantuje to jakości usługi, ale po prostu pokazuje, że sprzedawca wykonał określoną liczbę usług. Lepiej jest współpracować z dostawcami, którzy mają dobrą reputację.

Skontaktuj się z każdym sprzedawcą i poproś o próbkę jego ostatnich prac. Sprawdź jakość wykonanej pracy.

Jeśli masz konkretne wymagania, upewnij się, że je określisz przed złożeniem zamówienia. W ten sposób każdy zrozumie, co należy zrobić.

Realistycznie rzecz biorąc, “Fiverr” to świetne miejsce do oszczędzania pieniędzy, jeśli masz ograniczony budżet. Należy jednak pamiętać, że kupuje się usługę w cenie, która w większości przypadków nie dorównuje konkurencji. Z drugiej strony, musisz zaakceptować fakt, że usługa może nie zawsze być nienagannej jakości!

 – Dla sprzedawców

Jeśli chcesz zacząć sprzedawać na Fiverr, wszystko, co musisz zrobić, aby odnieść sukces i zarobić pieniądze, to świadczyć usługi dobrej jakości. Bądź odpowiedzialny i oddany, pracuj konsekwentnie i regularnie. W ten sposób “Fiverr” jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą stworzyć dochodowy biznes online!

Wady Fiverr :

Wiele opinii odnosi się do słabego systemu rankingowego.

Inne mówią o fałszywych recenzjach lub sprzedawcach, którzy nie komunikują się skutecznie!

Co więcej, prowizja płacona przez sprzedawców jest dość wysoka i wynosi 20% wypłacanej kwoty!

Reputacja Fiverr :

“Fiverr to legalna strona internetowa, która oferuje szeroki zakres wysokiej jakości usług z renomowanymi sprzedawcami i kupującymi.

Tak jak wszędzie, nie jest wykluczone natknięcie się na pozbawionego skrupułów sprzedawcę lub kupującego. Zdecydowanie polecam zaufać opiniom i własnemu osądowi, jeśli chodzi o zamawianie usług. Należy jednak pamiętać, że większość społeczności na tej stronie składa się z przyzwoitych ludzi, którzy świadczą dobre usługi.

Każdego dnia fiverr obsługuje bardzo dużą liczbę transakcji. Logiczne jest zatem, że w sieci można znaleźć wiele negatywnych komentarzy. Pomimo tego, strona cieszy się dobrą reputacją w Internecie.

Wnioski dla Fiverr :

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić swoją pierwszą usługę, czy sprzedać własne usługi jako freelancer, “Fiverr” wydaje się być, według wszystkich relacji w sieci, doskonałym rynkiem, który powinien Ci odpowiadać, o ile zastosujesz się do kilku standardowych zaleceń!

Przede wszystkim, jeśli nie chcesz się rozczarować, musisz być realistą i nawet jeśli stosunek jakości do ceny jest często bardzo dobry, nie powinieneś oczekiwać profesjonalnej jakości usług za jedyne 5 euro!

Oficjalna strona internetowa : fiverr.com

Przejdź na oficjalną stronę : Fiverr


Udostępnij ten artykuł!

Recenzje i referencje konsumentów

Zostaw odpowiedz


(*)