Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Wysłany przez René Ronse

Crypto.com, Opinie, Porady, Pułapki... Ujawniamy wszystko!

Zaktualizowano 29 marca 2024.
Ocena: 3.5/5. (2 opinie)
Please wait...

Pełna analiza Crypto.com

Crypto.com

Nazwa produktu : Crypto.com

Marka : Crypto.com

Odpowiedzialny : MCO Malta Dax Ltd.

Strona internetowa : crypto.com

Język : Angielski

Krótki opis : Usługi finansowe związane z kryptowalutami.

Cena : Bezpłatne

Format : Aplikacja

Dostawa : Natychmiastowe pobieranie

Gwarancja : /

Opis Crypto.com:

“Crypto.com jest jedną z wiodących na świecie giełd kryptowalut. Oferuje dużą liczbę kryptowalut, podstawowe funkcje, dodatkowe opcje, nagrody, bardzo obszerną bazę pomocy…!

Ocena Crypto.com :

Liczba pobrań aplikacji kryptowalutowych ostatnio stale rośnie! Można powiedzieć, że są na fali!

Dziś przyjrzymy się “Crypto.com”, jednej z najbardziej znanych platform wymiany kryptowalut ze względu na wysiłki reklamowe podejmowane przez firmę na głównych kanałach na całym świecie.

Jeśli więc szukasz aplikacji do handlu kryptowalutami, z pewnością będzie to jedna z opcji, które mogą Cię zainteresować. Ten przewodnik po tym portfelu kryptowalutowym podkreśli wszystkie kluczowe funkcje, aby pomóc ci dokonać bardziej świadomego wyboru.

“Crypto.com w pigułce.

Platforma została pierwotnie uruchomiona w 2016 roku pod nazwą “Monaco”. Jej celem było opracowanie kryptowalutowej karty debetowej. W lipcu 2018 r. firma “Monaco” podobno nabyła nazwę domeny “Crypto.com” za nieujawnioną kwotę – podobno 10 milionów dolarów – a następnie została przemianowana na “Crypto.com”. Jednym z powodów rebrandingu było rozszerzenie zasięgu poza kartę debetową i przyspieszenie przyjęcia kryptowalut, aby przywrócić konsumentom kontrolę nad pieniędzmi.

Poprzez ICO inwestorzy włożyli w projekt 25 milionów dolarów, ale w nadchodzących latach miał on otrzymać znacznie więcej funduszy. Do stycznia 2022 r. “Crypto.com” miał nawet własne ramię venture capital z 500 milionami dolarów finansowania, aby inwestować w małe startupy kryptowalutowe.

W momencie uruchomienia “Monaco” miało siedzibę w Hongkongu, ale od tego czasu przeniosło swoją siedzibę do Singapuru, chociaż istnieją biura w kilku innych miastach na całym świecie. Od tego czasu firma szybko się rozwinęła i obecnie może pochwalić się ponad 10 milionami użytkowników w 90 krajach.

W rzeczywistości została nawet uznana za najszybciej rozwijającą się platformę kryptowalutową, głównie dzięki agresywnemu marketingowi i partnerstwom firmy. W dniu 28 października 2021 r. CoinDesk poinformował, że “Crypto.com” zainwestował 100 milionów dolarów w globalną kampanię reklamową. Jej arcydziełem była reklama Super Bowl 2022, której koszt szacuje się na 6,5 miliona dolarów za 30-sekundowy film.

“Crypto.com nawiązał również współpracę z gwiazdami, w tym z aktorem Mattem Damonem i koszykarzem LeBronem Jamesem. W ramach umowy o wartości 700 milionów dolarów firma zabezpieczyła również prawa do nazwy Staples Center w Los Angeles, którą przemianowała na “Crypto.com Arena”. Dzięki tej ostatniej próbie przyciągnięcia większej liczby użytkowników jasne jest, że platforma dąży do przyspieszenia wzrostu w nadchodzących latach i nie jest gotowa na wyciągnięcie wtyczki.

Jeśli chodzi o samą giełdę kryptowalut, to z pewnością znajduje się ona w czołówce rynku. Oferuje szeroką gamę kryptowalut, wszystkie niezbędne funkcje, dodatkowe funkcje nagród i pasywnego dochodu oraz bardzo obszerną bazę danych wsparcia.

Tworzenie konta “Crypto.com”.

“Crypto.com” to platforma skoncentrowana na urządzeniach mobilnych i chociaż znacznie łatwiej jest zarejestrować się ze smartfona, nadal można subskrybować z komputera stacjonarnego. Wszystko, czego potrzebujesz, aby przejść przez pierwszy etap, to podanie podstawowych danych, w tym imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu e-mail i preferowanego hasła.

Po założeniu konta można dołączyć do programu poleceń i spróbować wygrać do 2000 USD w tokenach Cronos (CRO), natywnej kryptowalucie platformy, a także inne korzyści.

 – Wymagania KYC

Ze względu na zgodność z przepisami, “Crypto.com” wymaga zeskanowania niektórych dokumentów w celu weryfikacji tożsamości. Najczęstszym i najpopularniejszym dokumentem jest paszport, ale wystarczy również dowód osobisty lub prawo jazdy.

Ponieważ konieczne będzie zrobienie dobrej jakości zdjęć dokumentu, zalecamy przeprowadzenie tej procedury na telefonie komórkowym po pobraniu aplikacji. Ostateczne zatwierdzenie może zająć kilka godzin lub kilka dni roboczych. Jeśli jednak potrwa to dłużej niż trzy dni robocze, będziesz musiał skontaktować się z obsługą klienta, aby poprawić wszelkie błędy.

 – Metody wpłat

Platforma akceptuje depozyty w walucie fiducjarnej lub kryptowalutach. Depozyty fiat mogą być dokonywane przelewem bankowym, ACH lub kartą kredytową. Wpłaty kartą kredytową są natychmiastowe, podczas gdy przelewy bankowe i ACH mogą potrwać do 5 dni roboczych.

Obecnie obsługiwanych jest ponad 20 różnych walut, w tym USD, EUR, GBP i CAD. Nie musisz więc martwić się opłatami za przewalutowanie, chyba że Twoja lokalna waluta nie jest dostępna.

Na szczęście nie ma żadnych opłat za wpłatę w walucie fiducjarnej, chyba że bank lub wystawca karty kredytowej pobiera opłatę. Co więcej, do portfela fiat można wpłacić zaledwie 1 USD.

Możesz również dokonać wpłaty za pomocą kryptowalut. W aplikacji zostanie wygenerowany adres wpłaty dla konkretnej kryptowaluty, którą chcesz wpłacić, który można zeskanować lub skopiować. Depozyty kryptowalutowe wymagają różnych okresów zatwierdzania w zależności od łańcucha bloków i nie są kontrolowane przez “Crypto.com”.

 – Akceptowane kraje

W momencie publikacji “Crypto.com” ma klientów w 90 różnych krajach, w tym we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych…. Fakt, że jest on dostępny w Stanach Zjednoczonych, jest główną zaletą ze względu na surowe przepisy obowiązujące w tym kraju, co tylko zwiększa wiarygodność firmy.

Aplikacji nie można jednak pobrać z kilkudziesięciu krajów, w tym z Afganistanu, Bangladeszu, Chin, Iraku, Korei Północnej i Pakistanu.

Aplikacja mobilna “Crypto.com

Crypto.comKoncentrując się na mobilnym handlu i wymianie, “Crypto.com” musiał ustawić poprzeczkę bardzo wysoko w obliczu ostrej konkurencji. Na szczęście aplikacja oferuje wszystko, czego potrzebują entuzjaści kryptowalut.

 – Funkcjonalność

Aplikacja “Crypto.com” jest zasadniczo portfelem kryptowalutowym, w którym można przechowywać swoje tokeny. Z poziomu aplikacji można również wysyłać, odbierać i handlować kryptowalutami. Dzięki wykresom cen i narzędziom analizy technicznej aplikacja będzie przydatnym narzędziem, jeśli jesteś aktywnym traderem.

Co więcej, aplikacja jest bramą do Web3, co oznacza dostęp do innych aktywów cyfrowych, takich jak NFT i zdecentralizowane finanse (DeFi). Możesz nie tylko przeglądać rynki Web3, ale także tworzyć i sprzedawać własne NFT bez opuszczania aplikacji.

 – Doświadczenie użytkownika

W naszej analizie aplikacji “Crypto.com” stwierdziliśmy, że jest ona łatwa w użyciu i wolna od błędów zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Ogólnie rzecz biorąc, łatwo było poruszać się między różnymi stronami aplikacji, przewijać strony i eksplorować je.

Dla ekspertów wykresy handlowe są pełne funkcji analizy rynku, ale nie są zbyt skomplikowane dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spodziewamy się więc, że nie będzie to zbyt trudne dla ciebie, niezależnie od poziomu umiejętności.

Kluczowe funkcje:

Aby stać się jedną z najlepszych giełd kryptowalut na świecie, “Crypto.com” musiało wprowadzić szereg funkcji, aby przyciągnąć użytkowników.

Niektóre z najważniejszych z nich to:

 – Kryptowaluta Cronos (CRO)

“Crypto.com” stworzył własną natywną kryptowalutę o nazwie Cronos (dawniej Crypto.com Coin). Można ją nabyć zarówno jako inwestycję samą w sobie, jak i, co ważniejsze, w celu zwiększenia doświadczenia handlowego na platformie.

Posiadanie CRO w portfelu Crypto.com pozwala korzystać z obniżonych opłat transakcyjnych. Na przykład, możesz uzyskać 10% zniżki na opłaty transakcyjne, jeśli masz w portfelu 5 000 lub więcej tokenów CRO. Oprócz rabatów, staking CRO zapewnia odsetki w wysokości do 4% i zwrot gotówki, gdy korzystasz z karty Visa “Crypto.com”.

 – Blockchain

“Crypto.com” opracowało również sieć blockchain znaną jako Crypto.org Chain. Został on zaprojektowany, aby zaoferować alternatywny blockchain zdolny do hostowania inteligentnych kontraktów. Jest znacznie szybszy i kosztuje znacznie mniej niż Ethereum.

 – Staking

Zamiast po prostu trzymać kryptowaluty w portfelu, “Crypto.com” pozwala zarabiać odsetki w wysokości do 14,5% rocznie na posiadanych zasobach i generować pasywny dochód. W Crypto.com zarabiasz odsetki każdego dnia bez konieczności blokowania środków na określony czas.

Obecnie obsługiwanych jest ponad 40 kryptowalut i stablecoinów. Co więcej, możesz inwestować w projekty DeFi i zarabiać jeszcze wyższe odsetki w zależności od projektu i jego specyfikacji.

 – Handel z depozytem zabezpieczającym

Dzięki depozytowi zabezpieczającemu nie musisz posiadać pełnego kapitału potrzebnego do sfinalizowania transakcji. Handlując kryptowalutami, możesz skorzystać z 10-krotnej dźwigni finansowej. Oznacza to na przykład, że aby zawrzeć transakcję o wartości 10 000 USD, potrzebujesz tylko 1 000 USD na koncie, aby utworzyć pozycję. W przypadku handlu instrumentami pochodnymi, takimi jak kontrakty futures, dźwignia może być nawet 50-krotna.

Pomimo atrakcyjności handlu z depozytem zabezpieczającym, należy jednak zachować ostrożność, ponieważ może to również zwiększyć straty. Dlatego też zalecamy handel z depozytem zabezpieczającym tylko bardziej doświadczonym traderom!

 – Karta Visa

W ramach swojej misji zapewnienia użytkownikom kontroli nad ich finansami, “Crypto.com” zapewnia swoim użytkownikom fizyczną kartę debetową. Można jej następnie używać do dokonywania transakcji w punktach sprzedaży i na platformach handlu elektronicznego online, tak jak każdej innej karty debetowej, bez konieczności wycofywania swoich aktywów kryptograficznych.

Główną zaletą karty debetowej “Visa Crypto.com” jest to, że użytkownicy otrzymują nagrody cashback w wysokości do 8%, wydawane w formie CRO. Zarobione CRO można następnie wykorzystać do uzyskania wyżej wymienionych rabatów i korzyści lub zamienić na prawdziwe pieniądze.

 – Pożyczki kryptowalutowe

Podobnie jak bank, “Crypto.com” oferuje swoim klientom kredyty, pod warunkiem, że posiadasz już kryptowaluty. Następnie możesz otrzymać do 50% swoich aktywów w formie kredytu i zapłacić tylko 8% odsetek, bez opóźnień, opóźnień i historii kredytowej.

Jakie kryptowaluty są dostępne?

Obecnie na platformie dostępnych jest ponad 250 kryptowalut, począwszy od głównych tokenów, takich jak Bitcoin, Ethereum lub Ripple, po memecoiny, takie jak dogecoin, Cardano lub Shiba Inu i stablecoiny, takie jak Tether. Po dopasowaniu różnych tokenów inwestorzy mogą uzyskać dostęp do ponad 500 aktywów.

W porównaniu do innych giełd i platform kryptowalutowych, różnorodność kryptowalut na “Crypto.com” jest znacznie powyżej średniej i powinna być w stanie zadowolić nawet najbardziej aktywnych traderów i inwestorów. Platforma stale dodaje również nowe tokeny do swojego portfolio, dzięki czemu użytkownicy zawsze mają dostęp do najszerszej gamy opcji.

Jakie są opłaty transakcyjne na “Crypto.com”?

W przeważającej części “Crypto.com” czerpie swoje przychody z opłat za handel. Dokładna kwota opłaty będzie zależeć od tego, czy jesteś makerem, czy takerem, tj. czy dodajesz, czy wycofujesz płynność z rynku.

Najwyższa opłata wynosi 0,10%/0,16% i może być tak niska jak 0,04%/0,10% w zależności od miesięcznego wolumenu obrotu. Aby skorzystać z obniżki opłat, musisz posiadać tokeny CRO w swoim portfelu. Od 5000 CRO otrzymujesz 10% zniżki, a jeśli masz więcej niż 50 milionów CRO, możesz uzyskać do 100% zniżki!

“Crypto.com generalnie nie pobiera opłat za wpłaty lub wypłaty. Należy zatem spodziewać się praktycznie żadnych opłat, z wyjątkiem depozytów kartą kredytową/debetową (2,99%). Z drugiej strony, transakcje kryptowalutowe zawsze wiążą się z opłatami opartymi na sieci blockchain.

Bezpieczeństwo giełdy.

Crypto.com ArenaZabezpieczenie konta zależy w dużej mierze od nas samych, stąd powód używania unikalnego hasła. Dodatkowe środki zapewniane przez platformę obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2 FA) i alternatywne metody logowania, takie jak biometria, które są znacznie bezpieczniejsze.

Jeśli chodzi o samą firmę, “Crypto.com” ma 750 milionów dolarów w ubezpieczeniu kryptowalut gwarantowanym przez ubezpieczycieli takich jak Lloyd’s, gwarantując bezpieczeństwo aktywów klientów.

Obsługa klienta.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest ta usługa, dopóki nie pojawi się problem, więc dobrze jest widzieć zaangażowanie firmy w odpowiadanie na zapytania klientów. Tak więc, niezależnie od tego, czy jest to komputer, czy smartfon, “Crypto.com” zawsze ma pod ręką dział obsługi klienta, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania lub rozwiązać wszelkie problemy.

Wsparcie techniczne dostępne na stronie to czat online, który zazwyczaj umożliwia rozmowę na żywo z pracownikiem obsługi klienta.

Możliwe jest również wysłanie wiadomości e-mail do działu obsługi klienta za pośrednictwem strony contact@crypto.com.

Wady Crypto.com:

Podczas naszego przeglądu platformy stwierdziliśmy, że czas odpowiedzi od obsługi klienta zmieniał się w zależności od ruchu, czasami zajmując ponad 10 minut. Niestety, nie ma numeru telefonu, pod który można zadzwonić, a czas odpowiedzi na e-maile podobno nie jest zachęcający. Jednak w większości przypadków strony pomocy na stronie internetowej zapewniały bardzo satysfakcjonujące odpowiedzi.

 – Informacje

“Crypto.com padło ofiarą włamania w styczniu 2022 roku, w wyniku którego utracono 34 miliony dolarów. Dobrą wiadomością jest to, że żaden z poszkodowanych klientów nie stracił swoich aktywów, ponieważ firma jest ubezpieczona od tego typu ataków.

 – Ostrzeżenie

Kryptowaluty są nieuregulowanym i wysoce niestabilnym produktem inwestycyjnym. Brak ochrony dla inwestorów z UE.

Podobnie jak wszystkie kryptowalutowe systemy inwestycyjne, “Crypto.com” wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, więc inwestuj tylko kapitał, który jesteś gotów stracić!

Reputacja Crypto.com:

Reputacja “Crypto.com” jest dobra. Zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z usług oferowanych przez platformę kryptowalutową. Oferuje ona znacznie więcej niż wielu jej konkurentów. Co więcej, platforma koncentruje się na rozwoju, o czym świadczy ciągłe dodawanie nowych funkcji.

To powiedziawszy, nadal istnieje wiele negatywnych opinii z powodu wsparcia technicznego, które nie zawsze jest na najwyższym poziomie! Rzeczywiście, wydaje się, że “Crypto.com” odgryzł więcej niż może przeżuć i obecnie jest ofiarą własnego sukcesu!

Wniosek dla Crypto.com :

Z tego, co mówi się w Internecie, “Crypto.com” wydaje się być poważną i niezawodną platformą kryptowalutową, która powinna zadowolić większość z nas.

Należy jednak zauważyć, że istnieje wiele negatywnych opinii ze względu na brak reakcji wsparcia technicznego, które w okresach szczytu nie zawsze jest w stanie odpowiedzieć na wiele próśb tych klientów.

Oficjalna strona internetowa : crypto.com

Przejdź na oficjalną stronę : Crypto.com


Udostępnij ten artykuł!

Recenzje i referencje konsumentów

Zostaw odpowiedz


(*)