Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Wysłany przez René Ronse

Coinbase, Opinie, Porady, Pułapki... Ujawniamy wszystko!

Zaktualizowano 29 marca 2024.
Ocena: 3.5/5. (2 opinie)
Please wait...

Pełna analiza Coinbase

Coinbase

Nazwa produktu : Coinbase

Marka : coinbase

Odpowiedzialny : Coinbase Ireland Limited.

Strona internetowa : www.coinbase.com

Język : Polski

Krótki opis : Platforma do przechowywania i wymiany kryptowalut

Cena : Darmowy

Format : Online

Dostawa : Natychmiastowy dostęp

Gwarancja : /

Opis O Coinbase:

“Coinbase” to internetowy portfel walut cyfrowych, a także znana na całym świecie platforma wymiany kryptowalut do kupowania, sprzedawania i przechowywania dużej liczby kryptowalut!

Wycena Coinbase :

“Coinbase to internetowa platforma do przechowywania i wymiany kryptowalut. Dzięki światowej renomie jest jedną z największych i najbardziej znanych firm na rynku walut wirtualnych.

Umożliwiając kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie, przesyłanie i otrzymywanie całej gamy kryptowalut, nie brakuje jej atrakcji.

Ale czy naprawdę jest to idealny wybór? Co z opłatami, bezpieczeństwem i obsługą klienta?

Przyjrzyjmy się temu w skrócie.

Czym jest Coinbase?

“Coinbase” to platforma internetowa, która działa z jednej strony jako portfel cyfrowy, co oznacza, że można jej używać do przechowywania wszystkich kryptowalut w jednym ujednoliconym miejscu, a z drugiej strony jako usługa handlu kryptowalutami, co oznacza, że można wymieniać swoje monety i/lub używać prawdziwych pieniędzy do kupowania różnych rodzajów kryptowalut.

Obecnie uważana za jedną z najbardziej znanych firm wśród giełd kryptowalut, “coinbase” jest firmą zajmującą się wymianą aktywów cyfrowych z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Została założona w 2012 roku przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama.

Aby uzyskać wyobrażenie o skali, firma działa w ponad 100 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 2100 osób. Ma ponad 60 milionów użytkowników, ponad 180 milionów dolarów w aktywach na platformie i ponad 150 milionów dolarów w transakcjach przeprowadzanych każdego miesiąca!

“Coinbase obsługuje obecnie nieco poniżej 100 kryptowalut, w tym te główne, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Jak działa Coinbase?

Interfejs użytkownika jest prosty, zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić użytkownikom handel monetami.

Najpopularniejszymi metodami płatności za zakup kryptowalut są karty kredytowe lub debetowe, PayPal i przelewy bankowe.

Jak wspomniano powyżej, z giełdy można korzystać na dwa sposoby:

    1. Portfel cyfrowy

Jako portfel cyfrowy będziesz oczywiście w stanie zobaczyć, ile masz kryptowaluty i jak się ona zmienia. Będziesz mieć unikalny adres, za pomocą którego inne osoby będą mogły wysyłać Ci kryptowaluty. Będziesz także mógł otrzymywać płatności lub dokonywać zakupów bez konieczności korzystania z innych usług.

 – Karta debetowa

“Coinbase oferuje swoim członkom kartę debetową, aby umożliwić im wydawanie BTC i innych monet bez konieczności ich wcześniejszej wymiany na prawdziwe pieniądze.

    2. Platforma wymiany

Jako usługa wymiany kryptowalut, będziesz mógł połączyć swoją kartę kredytową z usługą i wykorzystać swoje prawdziwe pieniądze do zakupu różnych rodzajów kryptowalut, a następnie w dowolnym momencie możesz je wymienić lub odsprzedać.

 – “Coinbase Pro

Oprócz “normalnej” platformy “Coinbase”, która jest skierowana bardziej do początkujących ze względu na jej ekstremalną prostotę, bardziej zaawansowani użytkownicy mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do “Coinbase Pro”, która oferuje znacznie szersze i bardziej solidne doświadczenie graficzne i handlowe.

 – “Coinbase Prime

Prime jest natomiast skierowany bardziej do instytucji, takich jak biura handlowe banków lub zarządzających aktywami, ponieważ oferuje usługi, których oczekują instytucje finansowe, takie jak handel OTC, zlecenia algorytmiczne, finansowanie depozytu zabezpieczającego itp.

Otwarcie rachunku:

Otwarcie rachunku jest bardzo prostym i łatwym procesem. Wszystko, co musisz zrobić, to podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, którego chcesz używać do swojego konta.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu w celu otrzymania kodu weryfikacyjnego.

Po tym kroku będziesz musiał podać pewne informacje identyfikacyjne.

Następnie, aby kupić kryptowaluty, musisz powiązać metodę płatności, którą może być konto PayPal, konto bankowe lub karta kredytowa lub debetowa.

Nie trzeba dodawać, że musisz mieć ukończone 18 lat!

Bezpieczeństwo

CoinbaseJeśli chodzi o bezpieczeństwo, CoinBase posiada ubezpieczenie na wypadek naruszenia konta. Jest to solidna przewaga nad wieloma konkurentami i cenny atut dla tych, którzy chcą zacząć inwestować w kryptowaluty z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Aby z tego skorzystać, konieczne jest używanie silnych haseł i korzystanie z jednej z funkcji bezpieczeństwa dostępnych na tej platformie, takich jak weryfikacja dwuetapowa lub logowanie biometryczne odciskiem palca.

Jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie nieuczciwej aktywności na koncie, dostępny jest alarmowy numer telefonu (automatyczna sekretarka) w celu zablokowania konta. Następnie konieczna będzie procedura odzyskania konta w późniejszym terminie.

Należy jednak pamiętać, że waluta cyfrowa nie jest uważana za prawny środek płatniczy i dlatego nie jest gwarantowana przez SIPC lub FDIC. Wartość kryptowalut jest również bardzo zmienna! Uważaj, aby nie podejmować zbyt dużego ryzyka!

Jakie są opłaty?

“Coinbase pobiera prowizję, gdy kupujesz lub sprzedajesz kryptowaluty na swoim koncie. W przypadku kupna i sprzedaży kryptowalut prowizja wynosi 1,49% (3,99% w przypadku zakupu bezpośrednio kartą kredytową), w przypadku wymiany walut wirtualnych stawka wynosi średnio 2%. Platforma nie pobiera opłat za transfer aktywów do innych wirtualnych portfeli.

Opłata za płatności kartą debetową Coinbase wynosi 2,49% wpłacanej kwoty.

Opłaty te są jednak znacznie bardziej atrakcyjne, jeśli korzystasz z platformy Pro, ponieważ wpłacanie pieniędzy na “Coinbase Pro” jest bezpłatne, a opłaty transakcyjne wynoszą średnio mniej niż 0,5%!

Dodatkowe informacje :

Na stronie dostępne jest przejrzyste i dobrze udokumentowane centrum pomocy.

Wsparcie techniczne jest dostępne za pośrednictwem formularza online.

Wady Coinbase :

Największą wadą Coinbase są opłaty, które okazują się dość wysokie.

Jeśli chodzi o wsparcie, wyraźnie brakuje czatu na żywo lub wsparcia telefonicznego. Co więcej, nie ma wsparcia w języku francuskim!

Można tu również wspomnieć o ograniczonej liczbie dostępnych kryptowalut.

Uwaga!

Kryptowaluty nie są uznawane za prawny środek płatniczy. Nie są one gwarantowane przez SIPC lub FDIC. Co więcej, ich wartość jest bardzo zmienna!

Inwestuj tylko kwoty, które jesteś gotów stracić!

Reputacja Coinbase :

“Coinbase jest globalnie rozpoznawany jako internetowy portfel walut cyfrowych, a także bezpieczna, niezawodna i wydajna platforma wymiany kryptowalut.

Chociaż w sieci krąży wiele negatywnych opinii, nie ma wątpliwości co do powagi i niezawodności tej platformy!

Wnioski dla Coinbase :

“Coinbase jest, według tej analizy, bezpiecznym portfelem kryptowalutowym, a także wiarygodną platformą wymiany walut cyfrowych. Oferuje wysokiej jakości usługi i akceptowalny poziom bezpieczeństwa dla wszystkich swoich użytkowników.

Oficjalna strona internetowa : www.coinbase.com

Przejdź na oficjalną stronę : Coinbase


Udostępnij ten artykuł!

Recenzje i referencje konsumentów

Zostaw odpowiedz


(*)