Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Zumba na odchudzanie, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym!

Zaktualizowano dnia 6 listopada 2023.

transapent pixel
Zumba na odchudzanieO Zumba na odchudzanie? Możesz się śmiać… ale to prawda! Tak, można schudnąć po prostu tańcząc… Zumbę. I nie tylko ja tak twierdzę! Wiele osób zgłasza sukcesy w odchudzaniu dzięki tańcowi w ogóle. Do tego stopnia, że rynek zajęć tanecznych ostatnio “eksplodował”. I pomyśleć, że ludzie nie mogą znaleźć czasu na nic innego: Zumba… poważnie?

W jaki sposób ten taniec znikąd może uratować cię przed długimi, żmudnymi sesjami lipo lub znojem przyjmowania tabletek przez cały dzień? Czy Zumba to jedyny taniec na odchudzanie, czy są jakieś inne? Ruszaj na parkiet!

Czy Zumba na odchudzanie to tylko moda?

Zumba na odchudzanie wydaje się być najnowszym szaleństwem w dziedzinie odchudzania i wiele osób już zaczyna się zastanawiać. Czy może to być tylko chwyt marketingowy mający na celu zwiększenie wpływów kasowych i sprzedaży obcisłej odzieży sportowej, trenerów i trenerów? Postanowiliśmy wybrać się na przygodę, która pomoże ci wyrobić sobie własne zdanie.

Zumba to dość kompletny program treningu fizycznego, łączący wszystkie składniki potrzebne do powrotu do formy. Przygotowanie mięśni, cardio i elastyczność są częścią równania. Wielu fanów Zumby zgłasza odnowioną energię i dobre samopoczucie po każdej sesji.

Zumba na odchudzanie Anegdotyczny początek…

Zumba na odchudzanie - Alberto Beto Perez
Wszystko zaczęło się od Beto Pereza (Beto to skrót od Alberto, patrz zdjęcie po prawej), instruktora fitness w jego rodzinnym mieście Cali w Kolumbii. Tego dnia, grzebiąc w swojej torbie treningowej, zdał sobie sprawę, że zostawił w domu płytę CD z muzyką toniczną, której zwykle używał do ożywienia swoich sesji. Gdy zabrakło mu pomysłów, postanowił sięgnąć po inny utwór muzyczny, który miał pod ręką: mieszankę salsy i merengue, którą uwielbiał, ale w domu!

“Dzisiejsze zajęcia będą nieco inne”, ogłosił swoim uczniom przed rozpoczęciem sesji.

Rezultat? Świetna improwizacja, która szybko przerodziła się w zupełnie nowy trend w fitnessie tanecznym! Skorzystajmy z okazji, aby przypomnieć sobie, że większość pięknych i przydatnych rzeczy, które nas otaczają, rodzi się w ten sam sposób: przez przypadek!

Dziś ta przygoda jest zwieńczona przez firmę o nazwie Zumba Fitness LLC. Z biegiem lat Alberto Perez połączył siły z dwoma innymi Albertos, Alberto Perlmanem i Alberto Alghionem, aby przekształcić ją w odnoszącą sukcesy firmę, która nadal promuje tę dyscyplinę łączącą fitness i taniec.

Zumba na odchudzanie jak to działa?

Zumba na odchudzanie taniecWydaje się, że uprawianie tej aktywności może spalić od 500 do 1000 kalorii na godzinę! Prawdziwe dobrodziejstwo, zwłaszcza gdy wiesz, że utrata wagi to tylko zabawa!

Zumba jest zarówno motywująca, jak i zabawna. To naprawdę kompletny program treningu sercowo-naczyniowego, który koncentruje się na oddychaniu, wytrzymałości i napięciu mięśni. Jako dodatkowy bonus, Zumba jest prawdziwym ujściem po stresującym dniu. Oto różne korzyści płynące z tego tańca odchudzającego:

Potwierdzona utrata wagi

Podobnie jak jogging, jazda na rowerze, trening eliptyczny i inne ćwiczenia sportowe, Zumba charakteryzuje się naprzemiennością szybkich ruchów i spokojniejszych momentów. Jest to dobra rutyna fizyczna dla naszego układu sercowo-naczyniowego. Metabolizm zostaje przyspieszony, a tłuszcz idzie z dymem, a przede wszystkim w pocie czoła.

Aby jednak uzyskać dobre wyniki, należy wykonywać go wystarczająco regularnie. Mówimy o co najmniej dwóch sesjach Zumby tygodniowo.

Szczuplejsza sylwetka i bardziej płaski brzuch

Zumba wzmacnia wszystkie mięśnie ciała. Ruchy, które składają się na różne choreografie, celują w praktycznie każdy mięsień ciała, z naciskiem na dolną część ciała. W rezultacie mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ramion zyskują lepszy trening, a wyniki mówią same za siebie.

Naturalny środek odstresowujący

Po ciężkim dniu w pracy i przed pójściem spać, Zumba na odchudzanie jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki optymistycznej muzyce granej przez trenerów Zumby, twoje ciało stopniowo uwalnia się od stresu i zapomina o sobie w radosnych, świątecznych rytmach – a co więcej, w grupie! Tak, powiedzmy, że to dobra terapia grupowa, w której nie wstydzisz się uczestniczyć: to nie jest jak Anonimowi Alkoholicy!

Lepszy refleks, lepsza koordynacja

Dzięki starannie przemyślanej choreografii będziesz angażować się w nową, przyciągającą uwagę aktywność. Ruchy są liczone i wykonywane w określonej kolejności, skoordynowane w szybkich momentach na przemian z wolnymi. Stymuluje to uwagę i daje mózgowi prawdziwy “trening intelektualny”. Mówi się, że w ten sposób Zumba zachęca do zapamiętywania gestów, a także pamięci słuchowej, co wzmacnia pracę nad parą mózg-ciało i poprawia chłonność, harmonię i szybkość myślenia.
Zumba na odchudzanie - Zumba Francja

Jak działa sesja odchudzająca Zumba?

Sesja lub zajęcia Zumby trwają zwykle od 45 do 60 minut. Rozpoczyna się rozgrzewką (od 5 do 15 minut), aby przygotować ciało do kolejnych sekwencji. Choreografie Zumby, wykonywane przez doświadczonego trenera i naśladowane przez “uczniów”, opierają się na strategii znanej jako trening dzielony. Krótko mówiąc, jest to sekwencja ćwiczeń aerobowych i mięśniowych podzielona na szybkie lub intensywne okresy, po których następują spokojniejsze. Pod koniec sesji jeden lub dwa utwory są okazją do łagodnego powrotu do spokoju poprzez rozciąganie.

WAŻNE Nie zapomnij mieć pod ręką butelki z wodą! Zumba to aktywność, która zmusza ciało do wysiłku, a tym samym do większego pocenia się. Upewnij się więc, że jesteś odpowiednio nawodniony.

Kto może ćwiczyć Zumba ?

Co za pytanie! Oczywiście, że każdy! Opracowano i wymyślono kilka “subdyscyplin” Zumby, aby zróżnicować korzyści, ale przede wszystkim, aby zaspokoić wszystkie potrzeby:

  • Zumba Toning, z użyciem ręcznych ciężarków, aby wzmocnić mięśnie;
  • Aqua Zumba, w wodzie;
  • Zumba Sentao, z wykorzystaniem krzesła;
  • Zumba Step, z wykorzystaniem stepu.

Oprócz sesji dla dorosłych, dostępne są również sesje dla starszych dzieci (Zumba Gold), a także dla młodszych dzieci w wieku od 4 do 11 lat (Zumba Kids). Czy wiesz, że? Nawet dzieci w wieku od 0 do 3 lat mają do tego prawo: Zumbini!
Zumba, aby schudnąć referencje

La Zumba na odchudzanie Gdzie iść i ile to kosztuje?

Ceny są mniej więcej zgodne, ponieważ zapłacisz średnio 15 € za godzinną sesję. Na oficjalnej stronie ZumbaFrance znajdują się ceny w skali ruchomej od 15.00 € à 12,00 € za zajęcia. Wydaje się to wystarczająco uczciwe za tak przydatną i przyjemną aktywność!

Logo Zumba FitnessAle możesz też zdecydować się na zajęcia w domu!

Tak, istnieje kilka sposobów na robienie tego w domu:

  • Interaktywne płyty DVD z dobrze zaprojektowanymi programami;
  • Gry na XBox i Wii;
  • Aplikacje w Apple Store i Google Play, dzięki czemu możesz zabrać swoje tablety ze sobą, gdziekolwiek jesteś.

Zacznijmy więc?


Udostępnij ten Artykuł!