Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Sylvie Martin

Najlepsze domowe ćwiczenia na odchudzanie

Zaktualizowano dnia 4 listopada 2023.

transapent pixel
Duży brzuchMasz dość wypukłego brzucha z tłuszczem nagromadzonym wokół talii? Chcesz mieć bardziej płaski, sportowy brzuch? A może chcesz ubierać się tak, jak chcesz, bez konieczności rozpinania obcisłych spodni po każdym posiłku?

Głowa do góry, nie ma rzeczy niemożliwych. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez 5 ćwiczeń, które pomogą Ci łatwo zgubić brzuszek.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, wszyscy marzymy o płaskim, stonowanym i jędrnym brzuchu. Ale czy wiesz, że brzuch jest drugim mózgiem naszego ciała?

Nie powiedzieliśmy tego, badania naukowe to potwierdzają. [1] które wykazały, że nasz brzuch jest domem dla substancji, które mają wpływ na nasze emocje i wybory.

Nie jest więc łatwo igrać z tym organem, który jest wyraźnie bardziej inteligentny, niż nam się wydaje!

Dlaczego warto ćwiczyć, aby schudnąć?

Dlaczego warto ćwiczyć, aby schudnąć?Tłuszcz z brzucha jest najtrudniejszy do spalenia. I to jest fakt.

Jak bez wątpienia zauważyłeś podczas wielu prób odchudzania, bardzo trudno jest stopić warstwy tłuszczu, które gromadzą się wokół brzucha. Jest on tam znacznie bardziej uparty niż w innych obszarach ciała.

W rzeczywistości tłuszcz w tym obszarze znika dłużej. To szybko nas demotywuje i popycha do porzucenia naszego podejścia do odchudzania.

Według naukowców ta część naszego ciała ma tendencję do otrzymywania niewielkiego przepływu krwi. A jak zapewne wiesz, im mniej krwi krąży, tym mniej kwasów tłuszczowych jest mobilizowanych, a zatem tym mniej prawdopodobne jest, że tłuszcz się rozpuści.

Więc bez paniki! Więc to nie twoja wina, jeśli twój brzuch nie spłaszczy się szybko! W praktyce wymaga to tylko trochę więcej wysiłku, determinacji i praktyki niektórych ćwiczeń, takich jak te.

Pierwsze ćwiczenie na łatwą utratę brzucha : Burpees

ćwiczenie na łatwą utratę brzucha - burpeesBurpees, znane również jako “żabi skok”, są regularną częścią treningu najlepszych sportowców, drużyn piłkarskich, a nawet wojska.

To bardzo skuteczne ćwiczenie na utratę brzucha.

Burpees są nie tylko korzystne dla sportowców, ale także pomagają spalić tłuszcz z brzucha. Zwiększają tętno i stymulują metabolizm.

Ale najpierw musisz nauczyć się je wykonywać.

Ćwiczenie tego pierwszego ćwiczenia na utratę tłuszczu z brzucha jest łatwe. Wystarczy wykonać następujące proste kroki:

 • Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków.
 • Przyjmij pozycję przysiadu z dłońmi na ziemi przed sobą.
 • Odrzuć nogi do tyłu, tak aby pięty, biodra i ramiona były w jednej linii.
 • Staraj się dotknąć ziemi klatką piersiową, utrzymując pozycję deski. Następnie podskocz i przyciągnij stopy do dłoni, z piętami na ziemi (pozycja przysiadu).
 • Natychmiast wyskocz w powietrze tak wysoko, jak możesz, ręce nad głową, jednocześnie wyrównując pięty z biodrami i ramionami. Szybko wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.

Uwaga: Zoptymalizuj skok, odpychając się na palcach i starając się napiąć pośladki i uda.

2. ćwiczenie: Przysiad

2. ćwiczenie na utratę brzucha - przysiad w powietrzuPrzysiad w powietrzu to bardzo praktyczne i skuteczne ćwiczenie na odchudzanie.

Niezbędny i przydatny we wszystkich dyscyplinach sportowych, przysiad w powietrzu działa na maksymalną liczbę mięśni, takich jak pośladki i uda.

Jest to więc kompletne ćwiczenie zapewniające idealną talię i wzmocnione mięśnie. Jest to również szybkie ćwiczenie odchudzające brzuch zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Przysiad w powietrzu jest podobny do przysiadu, ale wymaga nieco większej równowagi niż przysiad. Jest to idealne ćwiczenie dla osób, które są w ciągłym ruchu, ponieważ nie wymaga żadnego sprzętu sportowego.

Jak wykonywać to ćwiczenie, aby schudnąć?

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, a z łatwością opanujesz jedno z najlepszych ćwiczeń na brzuch.

 • Stań z wyprostowanymi plecami, wyrównując biodra i ramiona z rękami wyciągniętymi przed siebie.
 • Zegnij nogi i wyciągnij pośladki do tyłu. Staraj się utrzymać proste plecy, wyciągając ręce i krzyżując kciuki przed sobą.
 • Opuść się, wypychając pośladki do tyłu i kolana na zewnątrz, aż uda będą równoległe do podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.


Uwaga: Aby utrzymać równowagę, napnij brzuch i wygnij tułów w łuk podczas schodzenia.
Unikaj również opuszczania głowy, ponieważ może to później powodować ból!

3. ćwiczenie: Wspinaczka górska

ćwiczenie na zgubienie brzucha - wspinacz górskiWspinacz górski“, znane również jako “ćwiczenie wspinacza”, jest ćwiczeniem regularnie wykonywanym podczas treningu sportowego.

Jego głównym celem są mięśnie brzucha i triceps. Jest to ćwiczenie na utratę tłuszczu z brzucha, które zdecydowanie polecamy.

Wykonywane szybko lub powoli, ćwiczenie Mountain Climber działa na układ sercowo-naczyniowy, zwiększa metabolizm i spala dużo kalorii.

Uważane za jedno z najłatwiejszych ćwiczeń na utratę tłuszczu z brzucha, wszystko co musisz zrobić, to postępować zgodnie z tymi prostymi krokami:

 • Zacznij od przyjęcia pozycji do pompki, na palcach, z wyprostowanymi nogami i ramionami. Upewnij się, że głowa, pośladki, nogi i ramiona są wyrównane.
 • Zegnij jedną z nóg, zbliżając kolano do tułowia bez dotykania podłogi.
 • Impulsywnym ruchem odwróć pozycję drugą nogą i wznów początkowy ruch.

Wskazówka: Podczas ćwiczenia nie unoś pośladków do góry ani nie patrz na dłonie.
Zamiast tego patrz lekko do przodu, aby uniknąć bólu szyi.

Czwarte ćwiczenie: Przysiady

Przysiady są bardzo często wykonywane przez osoby, które chcą spalić tłuszcz z brzucha.

Kształtowanie mięśni brzucha nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także pomaga zapobiegać urazom okolicy lędźwiowej, które często są bolesne.
Jest to dobrze znany trening sportowy na płaski brzuch.

W przeciwieństwie do innych ćwiczeń na utratę tłuszczu z brzucha, nie musisz się ruszać!

Wszystko, co musisz zrobić, to utrzymać równowagę w precyzyjnej pozycji, która będzie pracować mięśnie i sprawi, że ćwiczenie będzie skuteczne.

Sheathing to sport, który jest dostępny dla każdego. Dostosowuje się do każdego typu ciała i każdej sprawności fizycznej.

Chroni również kręgosłup, ogranicza uszkodzenia spowodowane długotrwałym siedzeniem, tonizuje mięśnie brzucha, uelastycznia i poprawia wyniki sportowe.

Poniżej przedstawiamy 3 formy ćwiczeń odchudzających opartych na front tuckingu, które możesz wykonywać codziennie w domu.

– Front tuck

ćwiczenie na utratę brzucha z przoduTo jest podstawowa forma.

Połóż się twarzą w dół na podłodze i podeprzyj się na łokciach i stopach.

Miednica i ramiona powinny znajdować się w jednej linii.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do aktywności fizycznej, podnieś jeden z palców stóp z ziemi i utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund do 2 minut.

Następnie unieś drugi palec i powtórz.

– Proste uginanie nóg

ćwiczenie na utratę brzucha - wyprostowane nogiTo ćwiczenie na utratę brzucha może być trudne na początku, ale można je szybko opanować.

Po prostu połóż się z nogami wyciągniętymi przed sobą.

Spróbuj unieść je lekko nad podłogę, trzymając je prosto, i odchyl tułów do tyłu.

Plecy nie powinny dotykać podłogi.

Utrzymaj tę pozycję przez co najmniej 10 sekund. Oddychaj i powtórz.

– Wykroki boczne

ćwiczenie na utratę brzucha - boczny przyrostTo ćwiczenie na utratę brzucha koncentruje się na pracy skośnych mięśni brzucha, aby poprawić talię.

Połóż się na boku, podpierając się na jednym z przedramion i kostkach.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zachowaj równowagę (nie przechylaj się do przodu ani do tyłu).

Zawsze upewnij się, że twoje ciało jest wyrównane, a miednica nie dotyka ziemi.

Utrzymaj tę pozycję przez co najmniej 20 sekund, a następnie odwróć się na drugą stronę.

Ostatnie ćwiczenie na utratę tłuszczu z brzucha, pozycja kobry (Bhujang asana)

ćwiczenie na utratę brzucha - pozycja kobry (Bhujang asana)Poza zapewnieniem dobrego samopoczucia, pozycja kobry jest jednym z najlepszych ćwiczeń na odchudzanie.

Dzięki swojemu relaksującemu działaniu, ćwiczenie to pomaga złagodzić stres, który jest głównym czynnikiem przybierania na wadze, wzdęć i złego trawienia.

Pozycja ta sprawia, że plecy, brzuch i całe ciało stają się bardziej elastyczne i silniejsze.

Połóż się na brzuchu, nogi wyprostowane, dłonie i palce stóp na podłodze. Opierając się na rękach, spróbuj odchylić klatkę piersiową i głowę jak najdalej do tyłu, trzymając palce stóp na ziemi.

Przytrzymaj przez co najmniej 30 sekund.

Aby ćwiczenie było najbardziej efektywne, należy powtórzyć je 5 razy. Pamiętaj, aby oddychać głęboko i zatrzymać się na 15 sekund po każdym powtórzeniu.

Nie wykonuj tego ćwiczenia, jeśli masz urazy pleców, wrzody, przepuklinę lub jesteś w ciąży.

Podsumowanie

Nie zapominaj, że nie wszystkie ćwiczenia brzucha są odpowiednie dla każdego.
Jeśli zaczniesz odczuwać najmniejszy ból po jednym lub kilku ćwiczeniach, natychmiast przestań i zasięgnij porady specjalisty.
Podsumowując, pamiętaj, że zdrowa, zbilansowana, niskotłuszczowa dieta jest kluczem do wspaniałej sylwetki.
Jeśli chcesz szybko stracić tłuszcz z brzucha i uczynić te ćwiczenia jeszcze bardziej skutecznymi, spróbuj aktywności sportowych, takich jak jogging lub skakanka, które doskonale eliminują cellulit.
Chodzenie w normalnym tempie przez godzinę dziennie może również znacznie zmniejszyć poziom tłuszczu w jamie brzusznej i jest prawdziwym ćwiczeniem odchudzającym.
Bądź cierpliwa i daj swojemu ciału czas na dostosowanie się do nowego rytmu i nowych zmian w aktywności, które właśnie mu narzuciłaś.
Prawdopodobnie zdajesz sobie z tego sprawę! Stres nie pomaga w odchudzaniu, a wręcz przeciwnie, tylko spowalnia ten proces.


Udostępnij ten Artykuł!