Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Jak prawidłowo myć penisa?

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Kolorowe prezerwatywy, które wysychająNie muszę chyba przypominać, że penis, podobnie jak każda inna część ciała, ma prawo do swojej części uwagi i higieny.

W rzeczywistości, jeśli twój penis nie jest dobrze pielęgnowany, nie zdziw się, gdy zobaczysz problemy i dysfunkcje!

Oto kilka prostych, ale niezbędnych wskazówek, aby upewnić się, że Twój penis jest w doskonałej formie przez cały czas!

Myj penisa delikatnie letnią wodą przynajmniej raz dziennie. To jedyny sposób, aby upewnić się, że nie pojawią się żadne grzyby lub inne problemy.

Jeśli nie jesteś obrzezany, będziesz musiał poluzować napletek, aby wyczyścić wnętrze. Naturalnie skóra penisa wytwarza serowatą substancję, która działa jak naturalny lubrykant utrzymujący wilgotność penisa. Jeśli zapomnisz oczyścić tę substancję, zwaną smegmą, przywitaj się z nieprzyjemnym zapachem, paskudnymi bakteriami i bolesnym rozdziewiczaniem!

Upewnij się, że myjesz się wokół i poniżej jąder. Pierwszy obszar może zawierać dużo potu (kontakt między korzeniami ud a jądrami), który może być później bardzo śmierdzący, podobnie jak pachy. Włosy rosnące w tych obszarach wychwytują pot ciała i sprzyjają rozwojowi złych bakterii, jeśli higiena jest niska.

Drugi obszar, poniżej jąder, jest tak samo zagrożony jak pierwszy. Jest to miejsce, w którym penis styka się z odbytem! Obszar ten musi być czysty i suchy, ponieważ pot i odchody nie mieszają się ze sobą!

Jedną ze wskazówek jest zapewnienie jak największej ilości powietrza do genitaliów poprzez noszenie otwartych spodni zamiast obcisłych majtek.

Kąpiel z kaczkąLetnia woda jest zazwyczaj wystarczająca. Unikaj wszelkich form dezodorantów lub talku. Może to jeszcze bardziej pogorszyć sytuację! Jeśli nadal nalegasz, używaj tylko łagodnego, neutralnego, bezzapachowego mydła: w przeciwnym razie witaj podrażnienie! Pamiętaj, że dobra regularna higiena załatwi sprawę. Ponadto naturalne zapachy ciała, gdy twoje ciało jest w dobrym zdrowiu, są wysoce zalecane podczas intymnych kontaktów: w rzeczywistości to właśnie cię podnieca!

Na koniec, nie zapomnij zbadać swoich jąder. Poszukaj pryszczy, pęcherzy i obrzęków. Jeśli zauważysz coś nienormalnego, nie wahaj się skonsultować z lekarzem. Jeśli Twoje jądra są zdrowe, Twój penis też taki będzie!


Udostępnij ten Artykuł!