Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Impotencja i problemy z erekcją

Zaktualizowano dnia 7 listopada 2023.

impotencjaKiedy mężczyzna doświadcza podniecenia seksualnego, aktywuje się szereg hormonów, mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych, które w połączeniu z innymi organami sygnalizują podniecenie w postaci erekcji.

Sygnały nerwowe wysyłane z mózgu do penisa stymulują mięśnie, dzięki czemu są one rozluźnione i elastyczne, umożliwiając krążenie krwi w tkance penisa.

Gdy krew zostanie rozprowadzona przez mięśnie penisa, osiąga się erekcję. Naczynia krwionośne dostępne w mięśniu są zablokowane, umożliwiając mu utrzymanie dobrej sztywności. Gdy podniecenie seksualne minie lub akt zostanie zakończony, żyły w penisie ponownie się otwierają, a krew może opuścić penisa, dzięki czemu mięsień się rozluźnia.

W pewnym momencie swojego życia mężczyzna może doświadczyć trudności z wytworzeniem lub utrzymaniem erekcji. Problemy z erekcją pojawiają się, gdy mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji, która jest wystarczająco mocna do odbycia stosunku płciowego.

U większości mężczyzn problem ten występuje od czasu do czasu, co nie stanowi większego problemu. Jeśli jednak nie jesteś w stanie wygenerować erekcji przynajmniej 1 raz na 4, istnieje prawdopodobieństwo, że masz problem zdrowotny, który wymaga porady lekarskiej.

Dla Twojej informacji, zaburzenia erekcji są również znane pod następującymi terminami:

– Zaburzenia erekcji (ED)
– Impotencja
– Dysfunkcja seksualna
– Zaburzenia erekcji

Czym jest impotencja lub zaburzenia erekcji?

Stymulowany zarówno przez czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, organ odpowiedzialny za męską reprodukcję – penis – staje się wypełniony krwią, pęcznieje i twardnieje: jest to znane jako erekcja. Ale gdy ten istotny czynnik nie występuje, nawet pod wpływem różnych bodźców, wynikiem jest dysfunkcja. Więc co to jest? Jakie czynniki mogą wpływać na tego typu problemy?

Mechanizm erekcji

Erekcja jest naturalnym zjawiskiem związanym z życiem seksualnym mężczyzny. Jest również ważną i istotną częścią seksualności pary.

Mogą na nią wpływać różne czynniki, zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne. Jest to czas, w którym penis staje się wypełniony krwią, twardnieje i powiększa się.

Aby doszło do erekcji, mężczyzna musi zostać poddany licznym bodźcom (stymulacja seksualna), a jego ciało (układ nerwowy i krążenia) musi działać synergicznie, aby usztywnić penisa.

Jest to zatem złożony łańcuch interakcji skorelowanych z czynnikami biofizjologicznymi i biochemicznymi, które zapewniają, że penis pozostaje w stanie erekcji.

Przyczyny męskiej impotencji

Zaburzenia erekcji to zjawisko, które może być spowodowane wieloma czynnikami. W rzeczywistości jest to niezdolność mężczyzny do uzyskania erekcji lub utrzymania sztywności erekcji podczas stosunków seksualnych. Może mieć podłoże psychologiczne lub fizjologiczne.

Przyczyny psychologiczne obejmują :

– Stres spowodowany pracą, nieustanne pragnienie odniesienia sukcesu lub na przykład utrata pracy;
– Problemy wewnętrzne w parze;
– Trudności w wyrażaniu siebie partnerowi (mężczyzna nie jest w stanie prawidłowo wyrazić siebie, na przykład, jeśli chodzi o pozycje przyjmowane podczas stosunków seksualnych);
– Zmęczenie i znudzenie relacjami seksualnymi;
– Wrogość wobec partnera;
– Brak motywacji;
– Zmęczenie;
– trudności finansowe;
– I wiele innych powodów…
stres w łóżku
Zaburzenia erekcji mogą mieć również podłoże fizjologiczne. Jest to dysfunkcja spowodowana zaburzeniem narządów płciowych lub różnych struktur zaangażowanych w prawidłowe funkcjonowanie erekcji.

Należą do nich m.in.

– Nieprawidłowy układ krwionośny, choroby układu krążenia, cukrzyca itp. to główne przyczyny;
– Stosowanie niektórych leków. Niektóre leki mają efekt uboczny w postaci opóźnienia erekcji. Należą do nich leki przeciwdepresyjne i cymetydyna;
– Operacja, jak w przypadku usunięcia prostaty ze względów zdrowotnych;
– Dysfunkcje układu nerwowego;
– Palenie tytoniu, które przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia.

Impotencja: w jakim wieku? Kilka statystyk, które pomogą ci to zrozumieć:

Według wielu badań, seksualność spada wraz z wiekiem. Jednak nawet w wieku 70 lat jest ona nadal bardzo żywa.

Biorąc pod uwagę różne czynniki, które mogą wpływać na erekcję, jeden mężczyzna na pięciu (1/5) cierpi na zaburzenia erekcji.

Zaburzenia erekcji nie są powszechne wśród młodych ludzi. Zaburzenia erekcji zwykle zaczynają pojawiać się u mężczyzn po pięćdziesiątce, a ryzyko ich wystąpienia znacznie wzrasta wraz z upływem czasu. Staje się nawet powszechne w starszym wieku. Prawie jedna trzecia mężczyzn w wieku od 50 do 70 lat doświadczy zaburzeń erekcji w ciągu swojego życia!

Stwierdzono jednak, że najczęstsze przyczyny mają podłoże psychologiczne.

Zakorzeniona w naszych nawykach i predefiniowana jako naturalna potrzeba, seksualność jest integralną częścią naszego życia. Kiedy jednak mężczyźni znajdują się pod presją i borykają się z problemami natury psychologicznej i fizjologicznej, mogą paść ofiarą zaburzeń erekcji. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na nasz styl życia, abyśmy mogli cieszyć się satysfakcjonującą seksualnością.

Oczywiście, od czasu do czasu zdarzają nam się “załamania”… Ale jak możemy to odróżnić? Skąd wiesz, czy masz do czynienia z zaburzeniami erekcji?

Jak zdiagnozować impotencję?

Tymczasowy problem z erekcją, jeśli zdarza się tylko od czasu do czasu, nie powinien Cię martwić. Wszyscy mężczyźni mają tak zwaną “awarię” w tym obszarze w pewnym momencie swojego życia. Można to nawet nazwać chwilowym załamaniem. Prawdopodobne przyczyny sporadycznej niezdolności do uzyskania (i utrzymania) dobrej, twardej erekcji obejmują, ale nie ograniczają się do:

– Niepokój;
– Zmęczenie
– Stres;

Dlaczego warto skonsultować się z lekarzem?

Aby prawidłowo zdiagnozować impotencję, nie należy udawać się do byle kogo!

Oto dlaczego…

– Tylko lekarz może ocenić Twój stan zdrowia i zdecydować, czy masz problem medyczny;
– Tylko lekarz może przeprowadzić badania, które mogą być niezbędne do oceny problemu;
– Jeśli konieczne będzie przepisanie leków, tylko lekarz może to zrobić.

Do jakiego lekarza powinieneś się udać?

Istnieją różne rodzaje lekarzy, z którymi można się skonsultować.

Porozmawiaj otwarcie ze swoim lekarzem rodzinnym o swoich zaburzeniach erekcji!

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest rozmowa z lekarzem rodzinnym. W końcu zna cię osobiście, zna twoją historię i ma dostęp do twojej dokumentacji medycznej.

Jeśli więc obawiasz się jego spojrzenia lub oceny, nie martw się, to jego praca. Co więcej, nie ma nic wstydliwego ani śmiesznego w impotencji. A jako lekarz jest on zobowiązany do zachowania “tajemnicy”; etyka zawodowa nie pozwala mu na ujawnienie najmniejszych informacji na twój temat.

Co więcej, jeśli lekarz nie może naprawdę pomóc, skieruje cię do innego lekarza, który jest wykwalifikowany do leczenia twojego przypadku.

Jednak wielu mężczyzn wstydzi się rozmawiać o tym problemie ze swoim lekarzem rodzinnym. W takim przypadku należy porozmawiać z innym lekarzem pierwszego kontaktu. Lub udać się do innego lekarza, takiego jak :

– Lekarz w poradni poliwalentnej;
– Lekarz w klinice układu moczowo-płciowego;
– prywatnego lekarza – seksuologa lub urologa (chirurga zajmującego się leczeniem narządów płciowych i układu moczowego).
Wizyta u seksuologa z powodu impotencji

Decyzja o wizycie u lekarza w celu zdiagnozowania zaburzeń erekcji

Możesz czuć się zakłopotany lub nawet przestraszony pomysłem pójścia do lekarza, ale powinieneś wiedzieć, że lekarze są przyzwyczajeni do radzenia sobie z tego rodzaju przypadkami. W dzisiejszych czasach zaburzenia erekcji są tak powszechne, że niektórzy lekarze spotykają się z pół tuzinem przypadków tygodniowo. Jest to dla nich zupełnie błaha sprawa.

Najlepiej jest zaplanować konsultację z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, co chce się powiedzieć.

Niektórzy mężczyźni czują się dość przerażeni na myśl o wyrażeniu problemu na głos. Inni są zakłopotani, pruderyjni lub po prostu zbyt nieśmiali, aby powiedzieć właściwe rzeczy, a dla wielu jest to kwestia ego.

Ale zrozum dwie rzeczy:

1/ Jest to problem z rozwiązaniem, którym należy się zająć. Nie pozwól, by twoje ego lub nieśmiałość zniszczyły twoją seksualność!

2/ Naprawdę nie ma się czym martwić. Twój lekarz widział już wiele! Wszystko, co musisz powiedzieć, to: “Doktorze, myślę, że mam zaburzenia erekcji!

Pytania, które możesz zadać lekarzowi:

– Co jest przyczyną moich zaburzeń erekcji?
– Czy można to leczyć?
– Jakie metody leczenia są dostępne?
– Jakie zmiany muszę wprowadzić w moim stylu życia?
– Czy potrzebuję tabletek?
– Czy byłabyś gotowa spotkać się z moim partnerem i wyjaśnić mu sytuację?

Nie udawaj, że masz coś innego!

Wielu mężczyzn tak bardzo wstydzi się swoich problemów z erekcją, że udają, że mają coś innego. Nie rób tego: strzelisz sobie w stopę!

Idą do lekarza z powodu jakiegoś prawdziwego lub wymyślonego bólu, na przykład bólu pleców, a gdy lekarz już sobie z tym poradzi – gdy już mają wychodzić – pacjent decyduje się zabrać głos i mówi: “Och, jest coś jeszcze, doktorze: myślę, że jestem impotentem…”.

Wykwalifikowani lekarze są zaznajomieni z tą sztuczką, z którą spotykają się regularnie, ale możemy tylko odradzać! Najlepiej od razu przejść do rzeczy. To najlepszy sposób na zdiagnozowanie impotencji.

Znacznie prościej i szybciej jest powiedzieć lekarzowi na początku konsultacji, że uważasz, że cierpisz na zaburzenia erekcji.

Co zrobi lekarz, aby leczyć impotencję?

Lekarz, który jest przyzwyczajony do leczenia zaburzeń erekcji, poświęci czas na rozmowę o problemie.

Jeśli Twój lekarz nie jest przyzwyczajony do leczenia zaburzeń erekcji, powinien skierować Cię do kogoś bardziej wykwalifikowanego w tej dziedzinie.

Lekarz zada ci serię szczerych pytań na temat erekcji i seksu. Nie powinieneś być zaskoczony. Powiemy ci, jakie to pytania, abyś był przygotowany na udzielenie na nie odpowiedzi.

Oto kilka pytań, które lekarz powinien ci zadać:

– Czy ogólnie można uzyskać erekcję?
– Jeśli tak, to czy jest ona wystarczająco silna do penetracji?
– Czy tracisz erekcję po penetracji partnerki? A jeśli tak, to czy możesz ją potem odzyskać?

Następnie prawie na pewno pojawią się pytania dotyczące stylu życia.

– Czy jesteś żonaty?
– Czy jesteś heteroseksualny, homoseksualny lub biseksualny?
– Ile masz obecnie partnerek?
– Czy problem z erekcją występuje tylko u jednej z nich, czy u wszystkich?
– Czy masz poranne erekcje?
– Czy możesz uzyskać erekcję podczas masturbacji?
– Ile papierosów wypalasz dziennie?
– Ile alkoholu pijesz tygodniowo?
– Czy przyjmujesz obecnie jakieś leki?

Ważne jest, aby odpowiedzieć na te pytania szczerze. Pamiętaj: to, co powiesz lekarzowi, jest całkowicie poufne.

Lekarz zada również pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia.

Diagnoza fizyczna

Następnym krokiem jest badanie fizykalne. Dobry lekarz zawsze przeprowadzi krótkie badanie fizykalne w przypadku zaburzeń erekcji. Lekarz szuka głównie wszelkich zaburzeń cielesnych, które mogą być przyczyną problemu.

Powinien zbadać penisa i jądra. Niektórzy lekarze wykonują nawet badanie doodbytnicze, aby dokładniej przyjrzeć się prostacie.

Jeśli istnieje możliwość, że cierpisz na zaburzenia neurologiczne (nerwowe), podczas badania lekarz sprawdzi również Twoje odruchy i sprawdzi, czy możesz poczuć takie rzeczy jak wełna, bawełna lub szpilka przyłożona do skóry.

Lekarz sprawdzi również ciśnienie krwi i oceni ogólny stan zdrowia.

Co z testami wykrywającymi impotencję seksualną?

W większości przypadków zaburzeń erekcji konieczne jest wykonanie bardzo niewielu badań – chyba że badanie lekarskie sugeruje, że możesz cierpieć na chorobę fizyczną (co zdarza się rzadko).

Powinieneś wykonać badanie ciśnienia krwi i analizę moczu w celu sprawdzenia poziomu cukru (jego obecność sugeruje cukrzycę) i białka (jego obecność sugeruje problemy z nerkami). Niektórzy lekarze uważają, że lepiej jest wykonać badanie krwi na cukrzycę.

Mniejszość lekarzy zleca inne badania oprócz badań krwi w celu sprawdzenia poziomu męskich hormonów, ale niektórzy eksperci uważają, że jest to niepotrzebne – chyba że pacjent ma oczywiste fizyczne oznaki niskiego poziomu testosteronu, takie jak brak owłosienia na ciele lub obecność pewnych raczej kobiecych cech.

Co dzieje się dalej?

Na podstawie wywiadu, badania i testów lekarz powinien być w stanie określić najbardziej prawdopodobną przyczynę zaburzeń erekcji i, w zależności od sytuacji, podjąć leczenie lub skierować pacjenta do innego specjalisty. Krótko mówiąc, jeśli czujesz, że naprawdę zaczyna ci to przeszkadzać, nie wahaj się poprosić o diagnozę impotencji, aby zidentyfikować swoje zaburzenia erekcji.

Aby znaleźć rozwiązanie problemu, należy najpierw zidentyfikować jego przyczynę. Co powoduje impotencję? Co powoduje zaburzenia erekcji?

Przyczyny impotencji seksualnej

ImpotencjaImpotencja, słaba erekcja, zaburzenia erekcji, dysfunkcja erekcji… tak wiele terminów na określenie tej samej rzeczy, która prześladuje mężczyzn od zarania dziejów. Chociaż nie mówimy o tym zbyt wiele, jeśli w ogóle, uważa się, że zaburzenia erekcji dotykają 1 na 3 mężczyzn.

Jakie są więc główne przyczyny zaburzeń erekcji? Co może powodować, że mężczyzna traci siłę penisa podczas stosunku płciowego?

Impotencja fizyczna

Przyczyny problemów z erekcją mogą być również fizyczne. Wynika to z zaburzeń, które mogą wpływać na nerwy i naczynia krwionośne odpowiedzialne za wytwarzanie erekcji.

Fizyczne przyczyny problemów z erekcją obejmują:

– Choroby układu krążenia;
– Miażdżyca (stwardnienie tętnic);
– Wysokie ciśnienie krwi;
– Cukrzyca;
– Otyłość;
– Wysoki poziom cholesterolu;
– Choroba Parkinsona;
– Stwardnienie rozsiane;
– Choroba Peyroniego (rozwój tkanki bliznowatej w penisie, powodujący bolesną erekcję);
– Stosowanie niektórych leków, w tym leków moczopędnych, zwiotczających mięśnie lub przeciwdepresyjnych;
– Alkoholizm lub uzależnienie od narkotyków;
– palenie tytoniu;
– Uraz lub uszkodzenie rdzenia kręgowego lub narządów płciowych;
– Problemy wrodzone, takie jak spodziectwo lub spodziectwo dodatkowe;
– Powikłania obrzezania;
– choroby wątroby lub nerek;
– Leczenie problemów z prostatą.

Lista ta nie jest wyczerpująca. Obejmuje ona jednak główne przyczyny fizyczne obserwowane przez lekarzy.

Impotencja: przyczyny psychologiczne

Z psychologicznego punktu widzenia, 40% mężczyzn skarżących się na problemy z erekcją to osoby w wieku od 25 do 45 lat. Problemy psychologiczne, które mają tendencję do rozpraszania mężczyzn podczas aktu seksualnego są niezliczone i obejmują :

– Niepokój związany z niemożnością osiągnięcia lub utrzymania erekcji.
– Długotrwały niepokój emocjonalny związany ze zmartwieniami ekonomicznymi, zawodowymi lub społecznymi.
– Problemy w związkach.
– Depresja.
– Obsesja.
– …

Krótko mówiąc, wszystko, co może zmienić osobisty temperament i wpłynąć na sprawność seksualną w łóżku, jest uważane za możliwą przyczynę zaburzeń erekcji.

Zaburzenia erekcji komplikują życie

Wpływ impotencji na paręKomplikacje związane z impotencją są znaczące i mogą wpływać na styl życia. Problemy z erekcją mogą wpływać zarówno na psychikę, jak i na ciało, szczególnie w zakresie :

– stresu lub niepokoju ;
– zakłopotanie ;
– niska samoocena
– problemy w związkach;
– niezadowolenie z życia seksualnego.

Jakie są powikłania związane z zaburzeniami erekcji?

Seksualność jest istotną częścią życia, w centrum cyklu rozwoju człowieka. Aby para mogła w pełni wykorzystać swój potencjał, ich seksualność musi być satysfakcjonująca. Jednak w przypadku problemów z erekcją, aktywność seksualna mężczyzny ulega spowolnieniu.

To zaburza równowagę w parze i wielu mężczyzn martwi się o swoją męskość, stan zdrowia i wszystkie inne problemy, które mogą powodować zaburzenia erekcji. Wszystkie te pytania prowadzą nas do sedna problemu, do zrozumienia zaburzeń erekcji i komplikacji, jakie mogą one powodować.

Powikłania psychologiczne uniemożliwiają stanie na baczność

Zaburzenia erekcji to stan, który może pogorszyć stan zdrowia poprzez osłabienie psychiczne. Większość osób z zaburzeniami erekcji nie jest w stanie wyrazić siebie. Niektórzy odważają się poruszyć ten temat tylko wtedy, gdy ich partner próbuje zrozumieć, co jest nie tak. Zaburzenia erekcji stanowią przeszkodę dla spełnienia seksualnego mężczyzny. Mogą one leżeć u podstaw wielu innych problemów. Niektóre czynniki nie powinny być pomijane:

– Alkoholizm i palenie papierosów. Jest to powtarzające się zjawisko wśród osób cierpiących na zaburzenia erekcji. Jest to sposób na pocieszenie i komfort dla tych ludzi, którzy starają się ukryć prawdę.

– Wycofanie, a nawet izolacja. Czynniki te nie sprzyjają rozwojowi człowieka, a tym bardziej wychodzeniu z dysfunkcji. Eliminuje to jakąkolwiek możliwość poszukiwania leczenia, a w konsekwencji odzyskania swojej męskości.

Ciężar powikłań fizjologicznych

Fizjologicznie, zaburzenia erekcji wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania niektórych naszych narządów. Ignorowane i błędnie interpretowane, dla większości z nas zaburzenia erekcji są często wynikiem cukrzycy.

W rzeczywistości dwóch na trzech mężczyzn (2/3) cierpiących na zaburzenia erekcji ma również cukrzycę. Cukrzyca przyczynia się do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. A jeśli nie jest leczona szybko i prawidłowo, przyczynia się do wystąpienia innych chorób (martwicy, problemów ze wzrokiem itp.) i pogorszenia impotencji.

Ponadto pojawienie się zaburzeń erekcji jest często oznaką innej choroby podstawowej. Należą do nich choroby układu krążenia. Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i powiadomić lekarza, jeśli pojawią się objawy zaburzeń erekcji.

W przypadku braku lekarstwa, oczywiście lepiej jest zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec chorobie. Jak więc zapobiec poważnemu problemowi, jakim są zaburzenia erekcji? Czy istnieje “lekarstwo wyprzedzające”?

Jakie metody leczenia impotencji są dostępne?

Jak leczyć impotencjęZaburzenia erekcji to jedna z dysfunkcji, która ma znaczący wpływ na życie mężczyzn. Jest to normalne, ponieważ wpływa na najbardziej krytyczny aspekt życia mężczyzny: jego męskość. Kiedy mężczyzna ma do czynienia z zaburzeniami seksualnymi, bardzo szybko wpada w błędne koło! Cierpi stale i w milczeniu, ponieważ temat ten jest dość tabu. Niewiele osób jest w stanie otwarcie o tym mówić, podczas gdy większość nadal zakłada najgorsze. Jest to oczywiście bardzo szkodliwe dla leczenia impotencji.

Leczenie impotencji jest możliwe! Ważne jest, aby pamiętać, że wszystko można wyleczyć, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej! Kiedy pojawiają się zaburzenia erekcji, nie należy ich traktować w taki sam sposób, jak poważną chorobę.

Zaburzenia erekcji można wyleczyć, jeśli zostaną odpowiednio zdiagnozowane i leczone. Istnieje kilka metod leczenia, od stosowania określonych leków po chirurgię rekonstrukcyjną, poprzez stosowanie przedłużaczy prącia i protez wewnątrz prącia. Jednak przed rozważeniem któregokolwiek z tych rozwiązań, całkowicie możliwe jest rozpoczęcie leczenia samodzielnie, w domu.

Zdrowy styl życia dla zdrowego penisa

Jeśli chcesz samodzielnie leczyć impotencję, musisz wiedzieć, co jest przyczyną problemu. Jeśli jesteś w stanie zidentyfikować, co może być przyczyną Twojej impotencji, możesz zająć się problemem u źródła!

Dzisiaj przyjrzymy się stylowi życia, jaki wszyscy prowadzimy: być może nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale… Twój styl życia może być Twoim wrogiem numer 1!

Tak więc, jeśli chcesz podjąć radykalne działania i dać sobie wszelkie szanse na skuteczne leczenie, możesz (już) zacząć od :

– Ograniczenie lub rzucenie palenia na dobre;
– Znaczne ograniczenie spożycia alkoholu;
– Dużo odpoczynku (zwłaszcza wystarczającej ilości snu w nocy, oczywiście!);
– Utrzymywanie zdrowej diety;
– Regularna aktywność fizyczna, aby zachować szczupłą sylwetkę lub schudnąć, jeśli to konieczne;
– Porozmawiaj ze swoją partnerką o problemie, i to szybko: to dotyczy również jej, a ona pomoże rozwiązać problem, najpierw go akceptując, a następnie bagatelizując.

Dobrze postawiona diagnoza i dobrze dobrane leczenie

Od tego momentu, jeśli nie odczuwamy żadnych zmian, najlepiej byłoby wrzucić wyższy bieg: skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (przyczyn) problemów z erekcją. Lekarz zbada penisa, odbyt i funkcje układu nerwowego.

Lekarz może również poprosić o poddanie się pewnym testom i badaniom w celu zdiagnozowania, co dokładnie wpływa na erekcję. Testy te mogą obejmować

– pełną morfologię krwi (CBC), zestaw badań krwi, które sprawdzają między innymi anemię (liczbę czerwonych krwinek);
– profilowanie hormonów (zwłaszcza testosteronu i prolaktyny);
– nocny test tumescencji prącia (NPT) lub test erekcji podczas snu;
– ultradźwiękowe fale dźwiękowe w celu identyfikacji potencjalnie uszkodzonej krwi i tkanki mięśniowej;
– analiza moczu w celu pomiaru poziomu białka i testosteronu.

Po ustaleniu przyczyny zaburzeń erekcji lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie impotencji. Opcje leczenia mogą obejmować rozwiązanie podstawowego problemu zdrowotnego lub lekarz może zaproponować interwencję w celu radykalnego zmniejszenia zaburzeń erekcji.

Opcje leczenia zaburzeń erekcji mogą obejmować:

– Leki wstrzykiwane do penisa, w tym prostaglandynę E1 (alprostadil) i papawerynę;
– Leki wstrzykiwane do cewki moczowej (alprostadil (MUSE));
– Doustne leki na zaburzenia erekcji, takie jak sildenafil (Viagra) lub tadalafil (uwaga na skutki uboczne); lub leki naturalne bez znaczących skutków ubocznych;
– Chirurgia rekonstrukcyjna;
– Urządzenia do odsysania penisa lub pompki do penisa.

Inne metody leczenia są wciąż opracowywane. W rzeczywistości nauka nigdy nie przestaje szukać jakiejkolwiek formy rozwiązania, które może położyć kres tego rodzaju zaburzeniom seksualnym, które zagrażają dobremu samopoczuciu mężczyzn!

Zainteresowany? Możesz już teraz zapoznać się z naszą sekcją poświęconą rozwiązaniom w leczeniu impotencji. Męskość.


Udostępnij ten Artykuł!