Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Jean-Marie Besnard

Ćwiczenia Kegla, gimnastyka seksualna na dłużej

Zaktualizowano dnia 6 listopada 2023.

transapent pixel
Ćwiczenia KeglaĆwiczenia Kegla to ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Są one stosowane w leczeniu nietrzymania moczu. Są odpowiednie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Obecnie ćwiczenia te są częścią tak zwanej gimnastyki seksualnej i obejmują różne ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie zaangażowane w naszą aktywność w łóżku! Wielu trenerów je reklamuje, ale wielu lekarzy zaleca je również pacjentom cierpiącym na przedwczesny wytrysk.

Czym więc dokładnie są ćwiczenia Kegla? Czy naprawdę działają, czy są tylko kolejnym chwytem marketingowym? Odpowiadamy dziś na Twoje pytania.

Ćwiczenia Kegla, pochodzenie

Perineometr KeglaArnold Kegel był amerykańskim ginekologiem najbardziej znanym ze swojej pracy nad mięśniami dna miednicy. Zwykle nazywamy je mięśniami Kegla.

Ten lekarz i badacz wynalazł nawet perineometr: przyrząd do pomiaru siły dobrowolnych skurczów mięśni dna miednicy.

Praca naszego przyjaciela doprowadziła go do wprowadzenia ćwiczeń Kegla pod koniec lat czterdziestych XX wieku. Jest to seria ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśnia łonowo-guzicznego. Polegają one na naprzemiennych skurczach i rozluźnieniach mięśni tworzących dno miednicy.

Czym są mięśnie Kegla?

Szybkie wyjaśnienie naszej konfiguracji biologicznej jest w porządku!

Mięśnie dna miednicy przyczepiają się do kości łonowej i kości ogonowej i podtrzymują pęcherz jak hamak. Następnie możemy kurczyć i rozluźniać te mięśnie. Gdy są one napięte lub skurczone, cewka moczowa (rurka, przez którą mocz przepływa z pęcherza na zewnątrz ciała) jest ściśnięta, a mocz jest zatrzymywany wewnątrz pęcherza. Jeśli mięśnie są mocne, mocz nie wycieka. Ale jeśli są słabe, nie mają siły, aby utrzymać cewkę moczową całkowicie zamkniętą i mocz może wyciekać. Ćwiczenia dna miednicy pomagają wzmocnić ten “hamak” i utrzymać cewkę moczową zamkniętą, a mocz wewnątrz pęcherza.

Dlaczego ćwiczenia Kegla są przydatne?

Biorąc pod uwagę ich nieinwazyjny charakter (pozwalają uniknąć leczenia chirurgicznego), ćwiczenia Kegla są wysoko cenione przez urologów i organizacje pomagające osobom z nietrzymaniem moczu. Pomagają one pacjentom uświadomić sobie mięśnie miednicy i pracować nad nimi.

W Kanadzie często zaleca się stosowanie urządzenia “biofeedback”, aby pomóc pacjentom zidentyfikować ich mięśnie (urządzenie zawiera podłączoną sondę dopochwową lub analną). Biofeedback umożliwia wyświetlanie skurczów mięśni na ekranie. Te same urządzenia mogą mieć inną funkcję, elektrostymulację. Technika ta jest stosowana, gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie zidentyfikować lub skurczyć swoich mięśni.
Ćwiczenia Kegla dla mężczyzn

Ćwiczenia w leczeniu problemów z pęcherzem moczowym

Ćwiczenia te są zazwyczaj zalecane osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu. W rzeczywistości ćwiczenia Kegla mogą przynieść dobre rezultaty w leczeniu nietrzymania moczu u mężczyzn i kobiet.

Celem ćwiczeń Kegla jest przywrócenie napięcia mięśniowego i siły mięśni łonowo-guzicznych, aby zapobiec lub zmniejszyć problemy z dnem miednicy. Wiadomo również, że są one korzystne w leczeniu wypadania pochwy i macicy u kobiet.

Przydatne ćwiczenia w okresie prenatalnym i poporodowym

Podczas ciąży zaleca się również wykonywanie tych ćwiczeń, aby umożliwić kobietom większą świadomość tej części ciała, aby mogły lepiej kontrolować wyjście dziecka przez krocze. Po porodzie ćwiczenia Kegla są przydatne do odzyskania napięcia pochwy.

Ćwiczenia dla przyjemności seksualnej!

Nasze narządy płciowe służą nie tylko do oddawania moczu! Ćwiczenia Kegla są również zalecane w celu zwiększenia przyjemności seksualnej podczas stosunku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Innymi słowy, mięśnie miednicy w dobrej formie = sprawne narządy płciowe!

Jak działają te ćwiczenia?

męski mięsień łonowo-guzicznyWiele blogów, stron internetowych i forów w sieci jest pełnych poradników wyjaśniających prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń Kegla. Ponieważ cel jest zawsze ten sam, wydaje się, że wszystkie te różne metody opierają się na tych samych praktykach.

Ogólnie rzecz biorąc, oto różne elementy, które należy wziąć pod uwagę:

  • Zasadnicze znaczenie ma określenie lokalizacji tych mięśni. W przypadku obu płci udajemy, że chcemy oddać mocz i próbujemy wykryć zaangażowane mięśnie. W szczególności kobietom można pomóc, wkładając palec do pochwy i ściskając mięśnie dna miednicy, aby je zidentyfikować. W przypadku mężczyzn należy w szczególności obserwować penisa podczas skurczu: powinien on cofać się do wewnątrz podczas ściskania;
  • Ćwiczenie można wykonywać w pozycji siedzącej, stojącej lub leżącej, w domu, w pracy lub w samochodzie;
  • Możesz to robić tak często, jak chcesz: zaleca się co najmniej 3 razy dziennie, w seriach po 10-20 skurczów;
  • Za każdym razem należy położyć jedną rękę na brzuchu, aby upewnić się, że skurcze wpływają tylko na mięśnie miednicy;
  • Celem jest zaciskanie mięśni przez 5 do 10 sekund, bez wstrzymywania oddechu i przy normalnym oddychaniu, aby nie skurczyć mięśni pośladkowych lub mięśni brzucha: zniekształciłoby to całe ćwiczenie!
  • Czas pracy przy napinaniu krocza powinien zawsze wynosić połowę czasu odpoczynku (ściskaj przez 5 sekund, zwolnij skurcz na 10 sekund).
  • Powinieneś “zablokować” krocze, gdy napinasz mięśnie brzucha, aby kaszleć, śmiać się, kichać lub nosić ciężary….

Ćwiczenia Kegla dla mężczyzn

W SpecialHomme jesteśmy szczególnie zainteresowani tą metodą, ponieważ obok produktów i rozwiązań już przetestowanych na tej stronie, stanowi ona naturalny, a nawet darmowy sposób na poprawę życia seksualnego.

Jako mężczyzna, ważne jest, aby przyjąć rutynę gimnastyki miednicy. Pomoże to znacznie rozwinąć wydajność penisa. Kiedy cierpisz na przedwczesny wytrysk, stosunek płciowy staje się trudną próbą, z którą musisz sobie poradzić psychicznie. Ćwiczenia Kegla kontrolują mięśnie łonowo-guziczne, dzięki czemu wytrysk może być kontrolowany, a erekcja przedłużona.

Aby zrozumieć, co dzieje się podczas wytrysku, zalecamy przeczytać nasz artykuł na temat przedwczesnego wytrysku.

Przy regularnych ćwiczeniach wyniki są bardzo realne. Zobacz ten film, w którym seksuolog Catherine Solano przedstawia kompleksowy przegląd ćwiczeń seksualnych w celu poprawy sprawności seksualnej. Seksuolog była gościem programu Europe 1 “Le Grand Direct” i jasno wyjaśniła, czym są ćwiczenia Kegla.

W rzeczywistości wyraźnie wskazuje różnicę między “ściskaniem pośladków” a “ściskaniem krocza” podczas powstrzymywania moczu. Ważne jest, aby pacjentka była świadoma tych konkretnych mięśni. Solano przytacza badanie, w którym 40% mężczyzn uczestniczących w badaniu odzyskało zdolność erekcji w okresie od 3 do 6 miesięcy. Na zakończenie podkreśla, że choć trening tych mięśni nie jest konieczny w przypadku mężczyzn, którzy nie mają żadnych problemów, warto ćwiczyć je regularnie.

Bardzo ważna wskazówka i rada…

Wskazówka: Wyobraź sobie, że Twoje płuca znajdują się w miednicy: rozluźniaj krocze podczas wdechu i kurcz je podczas wydechu.

Ważne:

Zawsze pamiętaj o opróżnieniu pęcherza przed wykonaniem ćwiczeń Kegla. Wykonywanie tych ćwiczeń, gdy pęcherz jest pełny, może osłabić mięśnie miednicy, zwiększając podatność na infekcje dróg moczowych.

Nie wykonuj również ćwiczeń Kegla podczas oddawania moczu, chyba że próbujesz zlokalizować mięśnie miednicy. Przerwanie przepływu moczu może prowadzić do zapalenia pęcherza moczowego.


Udostępnij ten Artykuł!