Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana René Ronse

Jaki program antywirusowy wybrać

Zaktualizowano dnia 23 października 2023.

transapent pixel
Quels antivirus choisirDobry program antywirusowy jest niezbędny, ponieważ minimalizuje ryzyko infekcji i oszczędza konieczności spędzania godzin na badaniach i procedurach w celu posprzątania bałaganu spowodowanego atakiem, nie wspominając o stratach i szkodach, jakie może on spowodować!

Złośliwe oprogramowanie, oszustwa phishingowe, ransomware, DDoS – to tylko garstka zagrożeń czyhających w Internecie, a antywirus jest idealnym rozwiązaniem do walki ze złośliwym oprogramowaniem i innymi technikami stosowanymi przez cyberprzestępców.

Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy program antywirusowy dla każdego, ani nie ma czegoś takiego jak niewrażliwy program antywirusowy, ale możesz być pewien, że istnieje kilka doskonałych pakietów oprogramowania zabezpieczającego, które mogą być odpowiednie dla Ciebie w zależności od sprzętu i systemu operacyjnego.

Pytanie, które należy sobie zadać, brzmi więc: jak mogę wybrać najlepszy dla mnie program antywirusowy?

Najważniejsze kryteria wyboru odpowiedniego oprogramowania antywirusowego.

Wybór odpowiedniego programu antywirusowego!

Jeśli chodzi o wybór najlepszego oprogramowania zabezpieczającego dla siebie, istnieje kilka rzeczy, które należy sprawdzić przed podjęciem decyzji:

1. Sprawdzenie systemu :

Musisz upewnić się, że twój system ma wystarczającą moc procesora i pamięci RAM, aby uruchomić oprogramowanie antywirusowe, aby twoje bezpieczeństwo nie zamieniło się w prawdziwy koszmar.

2. Wskaźniki wykrywania zagrożeń i ochrona w czasie rzeczywistym:

Chociaż rozwiązania oparte na sygnaturach nie są doskonałe, są ważne, zwłaszcza teraz, gdy dostawcy antywirusów włączają coraz więcej modułów uzupełniających ich podstawy, więc upewnij się, że program zabezpieczający, którego szukasz, ma dobry wskaźnik wykrywania i ochronę w czasie rzeczywistym.

3. Blokowanie skryptów i zachowań:

Obecnie większość złośliwego oprogramowania jest typu zero-day, więc potrzebne są inne warstwy zabezpieczeń, aby przeciwdziałać tej luce w zabezpieczeniach, oczywiście można zainstalować więcej oprogramowania, aby pokryć wszystkie słabe punkty, ale o wiele przyjemniej będzie mieć jedno oprogramowanie, które całkowicie cię ochroni.
Upewnij się więc, że program antywirusowy, który chcesz zainstalować, ma przyzwoity Behavior Blocker do skanowania w tle wszelkich plików, które próbują tworzyć, modyfikować, usuwać lub robić cokolwiek innego w systemie.

4. Usuwanie złośliwego oprogramowania:

Wykonaj kilka wyszukiwań w Google, aby upewnić się, że Twój program antywirusowy jest w stanie skutecznie usuwać i dezynfekować całe złośliwe oprogramowanie.
A jeśli wybierzesz darmowy program antywirusowy, upewnij się, że nie musisz płacić za dezynfekcję!

5. Ochrona przed ransomware :

Upewnij się, że twój pakiet antywirusowy ma dobrą ochronę przed ransomware, chociaż dobre blokery zachowań powinny być skuteczne, dodatkowa warstwa bezpieczeństwa nie jest zbędna, aby uniknąć omawianego zagrożenia.

6. Inne moduły, które warto uwzględnić:

File Shredder, DNS Protection, Password Manager, Phishing Protection, Anti-Spam, Browser Protection.

Porozmawiajmy teraz o zaporze sieciowej:

Zapora sieciowa jest naprawdę niezbędna do połączenia z Internetem, a wbudowana zapora systemu Windows jest zawsze dobrą opcją, ale jeśli rozważasz zapłacenie za pakiet zabezpieczeń internetowych, upewnij się, że zawiera on przyzwoitą zaporę ogniową, którą warto wyłączyć w systemie Windows.
Niektóre programy antywirusowe mogą filtrować i skanować ruch internetowy w celu wykrycia przychodzących zagrożeń, zanim dotrą one do urządzenia, a wiele pakietów oprogramowania zabezpieczającego zawiera świetne zapory sieciowe, takie jak Norton lub Panda.
Nie zapomnij więc zrobić rozeznania przed użyciem nowego firewalla!

Przyjrzyjmy się teraz temu, czego nie powinieneś robić:

1. Nie polegaj zbytnio na testach porównawczych i innych artykułach wychwalających zalety tego lub innego programu antywirusowego, ponieważ nawet jeśli niektóre z nich są dokładne, nie biorą pod uwagę twojego systemu. Dlatego ważne jest, aby samemu przeprowadzić badania, aby uzyskać osobiste wyobrażenie o produkcie, którym jesteś zainteresowany.

2. Nie polegaj w 100% na jednym teście, a jeśli nie jesteś gotowy na przeprowadzenie własnych testów, poszukaj najnowszych testów, które mogą reprezentować Twój system.

3. Większość z was już to wie, ale unikaj używania kilku programów o tym samym celu, ponieważ dwa lub więcej pakietów AV lub programów o tym samym celu, na przykład dwie zapory ogniowe, nie zapewnią ci większej ochrony i istnieje duża szansa, że skończy się to nadmiernym wykorzystaniem procesora i pamięci RAM lub niekompatybilnością oprogramowania, co spowoduje dezaktywację komponentów, a tym samym, wręcz przeciwnie, lukę w zabezpieczeniach!

Jeśli ten, który ci się podoba, nie ma wszystkich modułów, których potrzebujesz, nie zapominaj, że możesz połączyć kilka programów, aby uzyskać optymalną ochronę i zoptymalizowany komfort pracy!

Kogo polecamy?

Dla tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć, oto krótka lista najciekawszych, moim zdaniem, w pełni funkcjonalnych (all-in-one) programów antywirusowych w chwili pisania tego tekstu:

1. pandasecurityProgram antywirusowy Panda zapewnia bardzo kompleksową ochronę, w tym antywirus, zaporę ogniową, ochronę Wi-Fi przed hakerami, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę przed ransomware, blokowanie zachowań, blokowanie skryptów, ochronę przed phishingiem, menedżer haseł, niszczarkę plików, VPN, …
Łatwy w użyciu i zasobooszczędny, oferuje doskonałą ochronę w czasie rzeczywistym oraz wysokie możliwości czyszczenia i przywracania!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ofertę AV firmy Panda!


2. Norton 360Program antywirusowy Norton 360 zapewnia bardzo kompleksową ochronę, w tym blokadę wirusów, zaporę ogniową, blokadę złośliwego oprogramowania, blokadę ransomware, blokadę zachowań, blokadę phishingu, blokadę skryptów, menedżera haseł, ….
Łatwy w konfiguracji i obsłudze, nie jest zbyt zasobożerny, oferuje doskonałą ochronę w czasie rzeczywistym oraz duże możliwości czyszczenia i przywracania!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ofertę Norton 360 AV!


3. Emsisoft Anti-MalwareEmsisoft Anti-Malware zapewnia kompleksową ochronę, w tym antywirus, anty-malware, anty-ransomware, bloker zachowań, anty-PUP,…
Jest intuicyjny w użyciu i bardzo zasobożerny, oferując doskonałą ochronę w czasie rzeczywistym oraz wysokie możliwości czyszczenia i przywracania. Jest jednak używany w połączeniu z zaporą systemu Windows!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ofertę AV Emsisoft!


I bez popadania w zbytnią paranoję, dobrym pomysłem może być również zainstalowanie niezbędnego oprogramowania antywirusowego Malwarebytes jako uzupełnienia oprogramowania antywirusowego!

MalwarebytesDostępne w wersji darmowej do ręcznego skanowania raz lub dwa razy w miesiącu, lub w wersji pro dla jeszcze większej ochrony w czasie rzeczywistym!

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą Malwarebytes Anti-Malware!

 


Mogą Cię również zainteresować następujące artykuły:

Jak chronić się przed oszustwami :
Jak chronić się przed oszustwami

Ten artykuł pokaże ci najważniejsze punkty, których należy przestrzegać, aby uniknąć większości różnych oszustw i oszustw internetowych!

Zobacz artykuł “Jak chronić się przed oszustwami”.

 

Jak zabezpieczyć WordPress :
Jak zabezpieczyć WordPress

Ten artykuł pokaże ci kilka prostych, ale niezbędnych kryteriów, dzięki którym twój blog WordPress będzie bezpieczny przed hakerami!

Zobacz artykuł “Jak zabezpieczyć WordPress”.

 

Specjalistyczny hosting WordPress :
Specjalistyczny hosting WordPress

Ten artykuł przedstawi ci szereg specjalistycznych rozwiązań hostingowych WordPress, które mogą zwiększyć szybkość twoich blogów WP!

Zobacz artykuł “Specjalistyczny hosting WordPress”.

 

Który autoresponder wybrać :
Który autoresponder wybrać

Ten artykuł pokaże ci ważne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze autorespondera!

Zobacz artykuł “Jaki autoresponder wybrać”.

 


Udostępnij ten Artykuł!