Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

Chusta odchudzająca, prawda w końcu ujawniona!

Zaktualizowano dnia 8 listopada 2023.

transapent pixel
Chusta wyszczuplającaCzy kiedykolwiek słyszałeś o chustach wyszczuplających? Osobiście jestem bardziej zaznajomiony z pysznymi okładami Mc Do, które można zobaczyć w różnych reklamach ulicznych lub w czasopismach. Te okłady nie mają nic wspólnego z odchudzaniem! Mówię tutaj o tych dużych kawałkach materiału nasączonych naturalnymi produktami, nałożonych na ciało i owiniętych w celofan. Kojarzysz je?

Najwyraźniej są one jednym z rozwiązań (które działają?), aby dość szybko stracić kilka centymetrów w talii. Wygląda też na to, że zwłaszcza w okresie letnim metoda ta wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród entuzjastów odchudzania. A więc, czy to działa? Jak to działa? Wielu użytkowników zgłasza dobre wyniki, podczas gdy inni twierdzą, że to oszustwo. Komu więc należy wierzyć?

Okład wyszczuplający – nie do końca nowa procedura…

Chusta wyszczuplająca Mc DoChusta wyszczuplająca została wynaleziona dość wcześnie, we wczesnych latach, w USA. Wszyscy wiemy, że Ameryka jest daleko przed nami, jeśli chodzi o produkty wyszczuplające. Pierwsze okłady miały na celu poprawę samopoczucia, relaks, pozbycie się zmęczonych nóg pod koniec dnia. Salony kosmetyczne oferowały je również podczas sesji w saunie i masaży z olejkami eterycznymi. Jak dotąd, tak normalnie.

Trzy lub cztery lata temu te okłady pojawiły się ponownie w Europie, ale tym razem z nowymi twierdzeniami. Podobno okłady wyszczuplające naprawdę pomagają spalać tłuszcz i tracić centymetry w talii.

Chusta wyszczuplająca, gwiazda imprez

Pamiętam czasy, kiedy mama i kilka przyjaciółek były zapraszane na te imprezy TupperWare i wracały wieczorem z trzema lub czterema plastikowymi pudełkami, które kosztowały majątek! Dokładnie w 2013 roku wiele spotkań zostało zorganizowanych w ten sam sposób, ale tym razem wokół owijek wyszczuplających: wrap parties.

Sprzedawczynie (nie potrzeba tu kursu marketingu piramidalnego!) gromadziły dziesiątki kobiet, by zaprezentować to cudowne, ale przede wszystkim szybko działające, rozwiązanie wyszczuplające. Wystarczyło zaledwie 45 minut stosowania, by stracić do 3 centymetrów w talii (mierzonych na wysokości pępka). Od tego czasu, dzięki sieci, powstało wiele blogów sprzedawczyń, dystrybutorów i testerów. Jak to możliwe?

The chusta wyszczuplająca : koncepcja

Chusta wyszczuplająca udaJest to kawałek syntetycznej tkaniny, nasączony naparem rzekomo opartym na naturalnych ziołach i olejkach eterycznych, który nakłada się na ciało. Aby zmaksymalizować efekt owijania wyszczuplającego, zdecydowanie zalecamy owinięcie się celofanem (zwykłym kawałkiem folii spożywczej, którą można znaleźć w naszych kuchniach) i ponowne założenie ubrania. Następnie możesz wykonywać swoje normalne czynności, czekając na zdjęcie folii.

Producenci tych okładów twierdzą, że ich działanie wnika głęboko w 4 warstwy skóry, docierając do tkanek tłuszczowych, a tym samym wypłukując tłuszcz i toksyny.

Przyjrzeliśmy się większości sprzedawców kilku podobnych produktów dostępnych obecnie na rynku. Rezultat: wszyscy przedstawiają te same argumenty, odwołując się do nauki. Mówimy “aluzja”, ponieważ nie uważamy, aby ich twierdzenia były weryfikowalne naukowo. Zobaczmy dlaczego…

Co nauka ma do powiedzenia na temat chustach wyszczuplających?

Zapytaliśmy dwóch specjalistów ds. zdrowia i eksperta ds. odchudzania o ich opinie na temat twierdzeń producentów. Czy można szybko spalić tłuszcz po prostu stosując okłady na określony obszar?

Odpowiedź brzmi: NIE! Ale …

Okłady wyszczuplające to rozwiązanie, które nie działa!

Warstwy ludzkiej skóryNie, ponieważ po prostu nasza skóra składa się z 3 różnych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Sam naskórek składa się z 5 innych warstw:

  • Warstwa rogowa (stratum corneum) ;
  • Warstwa przezroczysta (stratum lucidium);
  • Warstwa ziarnista (stratum granulosum);
  • Warstwa kolczasta lub ciało śluzowe malpighiana;
  • Warstwa podstawna, najgłębsza warstwa naskórka.

Tak się składa, że większość naszego tłuszczu znajduje się głęboko w skórze, w warstwie podskórnej. Jest zatem praktycznie niemożliwe, aby okład wyszczuplający uwolnił swoje składniki, aby dotrzeć do tego obszaru i zniszczyć tłuszcz.

Oszczędzimy ci lekcji anatomii i wyjaśnimy, że nasz tłuszcz jest ukryty głęboko w naszym ciele i że potrzeba znacznie więcej niż dużego plastra, aby go spalić!

Okład wyszczuplający to rozwiązanie, które działa!

Tak, ale oto jak działa chusta wyszczuplająca:

Efekt ucisku na skórę powoduje przegrzanie i pocenie się, co z kolei wypłukuje wodę zatrzymaną w pierwszych warstwach skóry i ujędrnia ją! Jest to rozwiązanie, które działa, ale jest tymczasowe, ponieważ woda, która została wypchnięta, wróci później.

Jak więc sprawić, by okład wyszczuplający zadziałał?

Po pierwsze, nie należy myśleć o owijaniu wyszczuplającym jako o magicznym rozwiązaniu z nieodwracalnymi, ostatecznymi efektami. Zamiast tego, powinna być ona postrzegana jako dodatek do bieżących wysiłków związanych z odchudzaniem.

Chusta wyszczuplająca z pewnością pozwoli ci zrzucić kilka centymetrów w talii, na tyle, byś mogła założyć ulubioną sukienkę na wieczorne wyjście. Sprawi również, że poczujesz się lepiej w kostiumie kąpielowym, na tyle długo, byś mogła udać się na zasłużoną sesję opalania. W każdym razie NIE jest to skuteczna metoda spalania tłuszczu na zawsze!
Owijanie ciała

Czy więc owijanie odchudzające to oszustwo, czy nie?

Wszyscy zgadzają się, że to, co można zrobić za pomocą owijki kupionej na rynku, można zrobić w domu za pomocą prostego kremu wyszczuplającego lub drenującego i celofanu kuchennego. Istnieją nawet naturalne przepisy, które można przygotować w domu, wykorzystując naturalne produkty znane ze swoich właściwości wyszczuplających (fusy z kawy, herbata, aloes, awokado, cytryna, miód, olej arganowy itp.)

Nie oznacza to, że sprzedawane produkty nie są dobre: niektóre mają dobrze opracowane formuły, a ich producenci są znani i można ich znaleźć w Internecie, a także w rejestrach handlowych. Należy jednak uważać na sprzedawców, którzy przedstawiają argumenty sprzeczne z nauką.

Jeśli producent oferuje naturalną formułę, która wydaje się być skuteczna, z gwarancją braku zagrożeń dla zdrowia, ale bez przedstawiania nienaukowych argumentów, zawsze możesz spróbować.

To powiedziawszy, zawsze będziesz musiał zweryfikować swoją dietę i styl życia. Zawsze będziesz musiał stosować odchudzające suplementy diety o udowodnionych korzyściach, które pomogą Ci schudnąć.


Udostępnij ten Artykuł!