Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Corinne Kepler

8 błędów dietetycznych, których należy unikać!

Zaktualizowano dnia 6 listopada 2023.

transapent pixel
8 błędów dietetycznychNajczęstsze błędy dietetyczne popełniane przez ludzi są również najłatwiejsze do uniknięcia…! Ale… wydaje się, że nie dotyczy to wszystkich!

Jeśli, tak jak ja, dieta stała się prawdziwą częścią twojego życia: witaj w moim artykule!

Powiem ci, czego naprawdę nie powinieneś robić. Zawsze byłam na diecie (dość dawno temu) i naprawdę nie wiedziałam, co jest nie tak. Jednak trzymałam się wytycznych i robiłam wszystko, co mi kazano… aż w końcu zdałam sobie sprawę, że popełniam te 8 błędów w diecie, aby schudnąć!

Poświęć trochę czasu na przeczytanie i powiedz nam, czy Ty też nie odnosisz sukcesów w swojej diecie z powodu tych błędów.

Dieta odchudzająca błąd nr 1: Brak ćwiczeń!

Dieta czy nie dieta… nigdy nie schudniesz, jeśli nie będziesz ćwiczyć!

Ćwiczenia pomagają spalić nadmiar kalorii i budować mięśnie. Zacznij powoli i kontynuuj, aż dojdziesz do dobrej rutyny, która działa dla Ciebie.

Błędy w odchudzaniu nr 2: Obsesja na punkcie wagi!

waga-błędy w diecie na odchudzanieWiele osób (zwłaszcza kobiet!) zbytnio ufa swojej wadze. Mają tendencję do ślepej wiary w liczby na wadze!

Zapominamy, że nasza waga może się zmieniać w ciągu dnia. Jedzenie, picie, chodzenie do toalety, pocenie się… to czynniki, które wpływają na naszą wagę. W szczególności w przypadku kobiet waga często zmienia się w ciągu miesiąca ze względu na dobrze znaną aktywność hormonalną (nie dotyczy to nas, mężczyzn).

Na przykład przyrost masy ciała może nastąpić tuż przed miesiączką. Zamiast skupiać się na liczbach, pomyśl o zmianach, które odczuwasz w swoim ciele.

Błędy w diecie odchudzającej nr 3: Pomijanie śniadania!

To prawdopodobnie największy błąd, jaki można popełnić! Nasze ciało POTRZEBUJE śniadania, aby dobrze zacząć i jeśli myślisz, że pominięcie go będzie kosztować Cię dodatkowe kilogramy, to się mylisz.

Kiedy budzimy się rano, nasze biedne ciało pościło przez co najmniej 12 godzin: musi naładować baterie, aby prawidłowo funkcjonować! Jeśli zjesz porządne śniadanie, nie ma ryzyka przejadania się w porze lunchu!

Błędy w odchudzaniu nr 4: Niejedzenie wystarczająco dużo!

To kolejny błąd, który może drogo kosztować. Nie musimy o tym przypominać: nasze ciała muszą jeść, aby prawidłowo funkcjonować.

Chodzi o kalorie!

Spożywanie mniej niż 1000 kalorii dziennie może powodować problemy zdrowotne, a wyjaśnienie jest bardzo proste: gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości kalorii, odżywia się “od wewnątrz” zapasami mięśni i tłuszczu (mówimy o niezbędnych zapasach tłuszczu, a nie o nadwyżkach!), a to może po prostu zrujnować metabolizm.

Błąd diety odchudzającej nr 5: Nie kontrolowanie swoich porcji!

Bardzo dobrze jest ufać etykietom żywności: mogą one oczywiście informować o zawartości kalorii w każdym produkcie. Ale to do nas należy kontrolowanie tego, co jemy.

Z łatwością możemy spożywać podwójne, a nawet potrójne ilości tego, co normalnie powinniśmy spożywać. A to nieuchronnie zrujnuje wszelkie wysiłki dietetyczne.

Błędy w odchudzaniu nr 6: uleganie nastrojom!

Konflikt w pracy, dzieci wywierające presję, niepokój spowodowany nieudanymi obliczeniami finansowymi… Tak wiele czynników stresowych może łatwo doprowadzić do przejadania się. Hop, paczka chipsów i już jesteś, wyładowujesz się jedzeniem! Postaraj się nie wpaść w tę pułapkę i zadaj sobie pytanie za każdym razem, gdy jesz:

Czy jem, bo jestem głodny, czy dlatego, że jestem zestresowany?

Pomoże Ci to znaleźć coś innego na odstresowanie – dlaczego nie sport?

Błędy w odchudzaniu nr 7: Niewystarczająca ilość snu!

Jeśli sen jest niezbędny dla człowieka, jest również bardzo ważny dla utraty wagi!

Twoje wysiłki dietetyczne pójdą na marne, jeśli nie zaplanujesz wystarczającej ilości snu. I warto pamiętać, że nic nie przebije spania W NOCY, tak naturalnie, jak to tylko możliwe!

Jeśli jesteś na diecie, pomyśl o swoim śnie i zorganizuj go w taki sam sposób, jak posiłki.

Błędy w odchudzaniu nr 8: tabletki odchudzające…

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uważają, że tabletki odchudzające nie działają, pomyśl jeszcze raz!

Istnieją w 100% skuteczne tabletki, które mogą pomóc w osiągnięciu celów odchudzania, jeśli wiesz, jak z nich korzystać. Pamiętaj, że te “pigułki” to suplementy diety zaprojektowane tak, aby pasowały do zdrowej, dobrze (ponownie) zbilansowanej diety… a nie deprywacji!

Tworząc tę listę 8 błędów w odchudzaniu, zdałam sobie sprawę, jak łatwo jest wpaść w pułapkę. Większość z nas ma tendencję do obwiniania diet za utratę wagi i ostatecznie zapomina o własnych błędach. Jeśli i ty rozpoznajesz siebie w niektórych z wymienionych tutaj błędów, powiedz nam więcej!

Nie zapomnij zapoznać się z naszymi poradami dotyczącymi wyboru w 100% naturalnych tabletek odchudzających, które są dla Ciebie odpowiednie, klikając TUTAJ!


Udostępnij ten Artykuł!