Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Zrozumienie zachowania psa

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

piksel transapentalny
zadawanie pytań psu
Psy zawsze były najlepszymi towarzyszami człowieka, a żeby tak było, musimy zrozumieć, jak zachowują się na co dzień.

Jeśli chcesz kochać i odpowiednio szkolić swojego psa, musisz zrozumieć jego zachowanie!

W tym artykule postaramy się opisać zachowanie psów, innymi słowy, jak pies “myśli i reaguje”…

Psy różnią się od ludzi

Psy zachowują się w dość nietypowy sposób, ponieważ działają zgodnie ze swoimi zmysłami. Ich komunikacja niewerbalna opiera się na sygnałach węchowych, wzrokowych, dotykowych i dźwiękowych, które są wspólnymi zasadami dla tego gatunku.

Harmonia i współdziałanie między nimi promują dobrą komunikację między zwierzęciem a jego panem.

Nie mogą komunikować się za pomocą słów, ale mogą zapamiętać kilka, często ich słuchając. Nie zna ich prawdziwego znaczenia, ale kojarzy dźwięk z gestami dzięki swojej pamięci asocjacyjnej.

Częścią ich środków komunikacji są też feromony, substancje chemiczne odpowiedzialne za przekazywanie sygnałów. Tak jest w przypadku dzwonienia oraz informacji o wieku i płci nadawcy.

Rasa psów jest wrażliwa na najmniejsze odczucia zmysłowe i bardzo łatwo dostrzega zmiany w zapachu lub głosie człowieka. To samo dotyczy koloru skóry, gestów, ubioru itp.

Jak myśli i reaguje to zwierzę?

smutny mops leżącyTo zwierzę jest zdolne do wykonywania poleceń i nie chodzi o to, że rozumie znaczenie słów, ale udaje mu się odbierać i interpretować wiadomości za pomocą ruchów. Dla nich każde działanie odpowiada informacji.

Jego ogon, uszy, łapy, pozycja itp. są w stanie wywołać ekspresję ujawniającą jego intencje i emocje. Jego warczenie i szczekanie również mają znaczenie.

Może odczuwać strach w pewnym momencie, gdy ma trudności z zarządzaniem tą interakcją, ale jego właściciel jest w stanie wykryć ten stan umysłu i podać mu pomocną dłoń. Ta inicjatywa pozwala mu lepiej zrozumieć zachowanie psa.

Nawet jeśli pies ma wysoko rozwinięty system komunikacji, wpływa to na jego odruchy, percepcję i rozwój psychologiczny.

Właściciel musi nauczyć się rozumieć zachowanie rasy psa

Jeśli zachowanie psa wydaje się nietypowe, może to być spowodowane brakiem komunikacji. Trudno jest mu dostosować się do otoczenia i jest świadomy, że jego styl życia nie jest dla niego odpowiedni.

Dlatego ważne jest, aby obserwować każdy jego ruch i próbować dowiedzieć się, co one oznaczają. Wiedza o tym, jak go szanować, pomaga mu również szybko się przystosować.

Dobre dogadywanie się z psem jest zawsze dobrym sposobem na zapewnienie, że dobrze się z nim dogaduje i jest dobrze wyszkolony. Nawet jeśli każdy ma swój własny sposób wyrażania siebie, łatwiej jest zrozumieć się nawzajem, gdy istnieje wzajemne zrozumienie.

Zwierzę to jest wrażliwe na drobne szczegóły dzięki wysoce rozwiniętym interakcjom sensorycznym, które może łączyć i zapamiętywać. Potrafi również rozpoznać nasze różne emocje.


Udostępnij ten Artykuł!