Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Szkolenie szczeniąt

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
biały szczeniak siedzący
Sytuacja wygląda następująco: właśnie otrzymałeś swojego pięknego małego szczeniaka, jest bardzo słodki i zaczynasz się z nim bawić. Ale aby pies mógł spełnić swoją rolę, musi być posłuszny swojemu panu. Trzeba powiedzieć, że kiedy po raz pierwszy przynosisz do domu tę małą kulkę futra, masz tendencję do rozpieszczania jej i dawania jej wszystkiego. Zwykle zapominamy, że nauka może rozpocząć się już w pierwszych miesiącach życia.

Ale szczeniak jest delikatny i potrzebuje dużo uwagi i miłości!

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy poznać mentalność szczeniaka, a następnie dostosować do niej szkolenie, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z jego młodym wiekiem.

Szkolenie szczeniąt z pewnością nie jest łatwe, ale dzięki odpowiednim technikom można to osiągnąć.

Ale od czego zacząć szkolenie szczeniaka w zakresie psiego posłuszeństwa?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pomóc szczeniakowi znaleźć swoją przestrzeń. Zacznie on chodzić po domu i ogrodzie, ale jeśli są miejsca, do których nie może się udać, nadszedł czas, aby bezpośrednio mu tego zabronić. Podobnie, musisz wyraźnie pokazać mu, gdzie jest jego łóżko i zabrać go do jego kosza, gdy tylko zacznie wykazywać oznaki zasypiania.

Jeśli kupiłeś mu kilka zabawek, umieść je również w jego koszyku. Nie zapomnij być bardzo uważnym i zabronić mu wspinania się na fotele.

Gdy pies zidentyfikuje swoje przeszkody, będzie musiał dowiedzieć się, gdzie musi załatwić swoje potrzeby. Dopóki nie pokażesz mu tego wyraźnie, szczeniak nie będzie w stanie zgadnąć!

Jeśli więc podejmujesz wysiłek, aby nauczyć go załatwiania się w ogrodzie, dlaczego nie być jeszcze bardziej konkretnym i nie pokazać mu konkretnego miejsca w ogrodzie (znacznie łatwiej będzie później zebrać kupę).

Musisz stale obserwować swojego szczeniaka i regularnie zabierać go na zewnątrz, aby załatwiał się tam, gdzie chcesz. Gdy tylko to zrobi, pogłaszcz go i daj mu smakołyk. Jeśli zrobi to w domu, złap go na gorącym uczynku i zabierz w wybrane miejsce, aby pokazać mu, że to właśnie tam ma załatwiać swoje potrzeby.

Następnie kolejne kroki w posłuszeństwie psa składają się głównie z serii podstawowych poleceń: siad, wróć, połóż się itp. Oczywiście zacznij od najłatwiejszych poleceń, w bardzo cichym miejscu, a następnie stopniowo przechodź do trudniejszych poleceń w głośniejszych miejscach.

Wreszcie, nie zapominaj również, że ważne jest, aby Twój pies był ćwiczony, tj. abyś powtarzał w regularnych odstępach czasu różne komendy, których już się nauczył, aby ich nie zapomniał…

Praktyczne taktyki skutecznego szkolenia szczeniaka

Długość życia psa wynosi około 15 lat. Kiedy adoptujesz psa, musisz myśleć długoterminowo i wybrać go ostrożnie, ponieważ będzie on lojalnym przyjacielem przez te wszystkie lata. W swoim wieku szczenięta nadal znajdują się w okresie, w którym potrzebują czułości, uwagi i uczucia.

Wydaje się zachowywać jak dziecko, które często przyciąga uwagę rodziców. W rezultacie ma instynkt inicjacji i zapoznania się ze swoimi panami i otoczeniem.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się podstaw, przestrzegając odpowiednich zasad, biorąc pod uwagę jego młody wiek. Najważniejsze jest zapoznanie go z różnymi miejscami, przedmiotami, ludźmi i dźwiękami.

Po powrocie do domu będziesz musiał nauczyć go korzystania z nocnika. Co tydzień powinieneś starać się zabierać to małe stworzenie w co najmniej trzy różne miejsca. Pomoże mu to rozwinąć pewność siebie i nauczyć się drogi do domu.

To właśnie poprzez wydawanie komend można naprawdę zająć się szkoleniem psów. Od najmłodszych lat można uczyć psa siadania i zostawania. Istnieją komendy takie jak “siad”, “leżeć” i “pięta”.

Musisz być cierpliwy; powtarzając ćwiczenia kilka razy, twój pies osiągnie swoje cele. Ale jednocześnie musisz wiedzieć, jak powiedzieć “nie”, aby pies nauczył się posłuszeństwa. Polecenie “nie ruszaj się” jest również ważnym punktem w szkoleniu dobrze wyszkolonego psa.

Znajomość mentalności szczeniaka i dostosowanie do niej szkolenia

4 szczeniaki
Warto poznać mentalność szczeniaka, aby zrozumieć jego charakter i zachowanie. Rozumiejąc to, właściciel może osiągnąć dobre wyniki.

A wiedząc, do czego pies jest zdolny, będzie w stanie dostosować metody, które zostaną zastosowane.

Następnie, stopniowo, jego charakter będzie ewoluował w czasie. Musisz być cierpliwy, ale także zwracać szczególną uwagę na gesty i nawyki tego bardzo młodego zwierzaka.

Najlepszym sposobem na skuteczne wyszkolenie szczeniaka jest dostosowanie techniki do jego mentalności oraz bycie łagodnym, cierpliwym i wyrozumiałym.

Nie wolno jednak zapominać o nagradzaniu go, gdy robi postępy i karaniu go, gdy robi coś, co jest uważane za nonsensowne.

Zwracając na to szczególną uwagę, możesz utrzymać dobre relacje i wyjaśnić, kto tu rządzi.


Udostępnij ten Artykuł!