Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Szkolenie psów: czego nie robić

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
pies, który idzie za swoim panem
Szkolenie psów nie jest czymś, co należy lekceważyć, ponieważ pies jest przede wszystkim żywą istotą, którą należy szanować i pielęgnować.

Psy mają uczucia i mogą reagować jak ludzie. Należy unikać pewnych błędów i robić wszystko, co w naszej mocy, aby proces nauki przebiegał sprawnie.

Oto kilka błędów, których nigdy nie powinieneś popełniać!

Błędy, których należy unikać, aby dobrze wyszkolić psa

Nie myśl, że psy, jakkolwiek inteligentne by nie były, mają swój własny sposób działania!

Co prawda nie wszystko jest prawdą, ale w rzeczywistości zwierzę reaguje zgodnie z reakcjami swojego pana. Dlatego zawsze powinieneś brać pod uwagę instynkty swojego zwierzaka.

Nigdy nie powinieneś przesadzać z karceniem psa, ponieważ istnieje ryzyko, że zwróci się przeciwko tobie lub źle na ciebie zareaguje. Jeśli będziesz krzyczeć na zwierzę, nie będzie ono reagować i z pewnością nie będzie posłuszne.

Szkolenie psa powinno być stopniowe i cierpliwe. Nie wolno zmuszać go do robienia czegoś, jeśli jeszcze się tego nie nauczył.

Następnie musisz być pozytywny i wytrwały. I nigdy nie zapominaj o nagradzaniu go za to, co zrobił, aby go zmotywować.

Trudności w wychowaniu najlepszego przyjaciela człowieka

Buldog francuski zgrupowany i uważny
Trudności pojawiają się, gdy właściciel nie rozumie swojego psa. I to właśnie używanie smyczy, szacunek dla czystości i odmowa wykonywania poleceń stanowią największe problemy szkoleniowe.

Najważniejsze jest wielokrotne powtarzanie ćwiczeń. Właściciele psów nie powinni lekceważyć szkolenia i powinni upewnić się, że są dobrze poinformowani lub, jeśli to konieczne, skorzystać z usług profesjonalnego tresera psów.

Konsekwencje niewłaściwego szkolenia

Zawsze istnieje ryzyko, którego należy się obawiać, jeśli zdecydujesz się nie szkolić swojego zwierzaka. Jeśli zwierzę jest źle wyszkolone, może reagować w sposób niekontrolowany i zachowywać się w kłopotliwy sposób.

Ale może również zwrócić się przeciwko swoim właścicielom, jeśli tak naprawdę ich nie znają. Innymi słowy, zamiast zapewniać towarzystwo, może stanowić zagrożenie dla właściciela.

Praktyczne porady dotyczące szkolenia psa

Tresura psa może być trudna, jeśli nie masz odpowiednich metod. Najważniejszą rzeczą jest kontrolowanie zwierzęcia, oswajanie go tak, aby przestrzegał zasad i poleceń.

Oto kilka podstawowych wskazówek:

– Zwierzęta domowe powinny być karmione po posiłkach rodziny i nie powinny być karmione ręcznie podczas jedzenia.

– Zwierzę powinno spać we własnym miejscu, a nie w łóżku swojego pana, aby wiedziało, że nie wolno mu wspinać się na fotele.

– Pieszczoty są dozwolone, ale trzeba wiedzieć, jak je ograniczyć.

– Kiedy rozmawiasz ze swoim psem, musisz wiedzieć, jak mu się narzucić i go zdominować. Oznacza to bycie stanowczym i umiejętność mówienia “nie”.

– Musisz nauczyć psa odróżniać dobro od zła: nagradzaj go za to pierwsze i karć za to drugie.


Udostępnij ten Artykuł!