Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Jak pokochać swojego psa

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
pies z głową mopsa
Wszyscy właściciele psów czują przywiązanie do swoich pupili. Jednak nowi właściciele psów mogą być zdezorientowani i nie wiedzieć, jak wyrazić swoją miłość do nowego towarzysza.

Istnieje tak wiele możliwości wyboru i wiele błędnych informacji, że w końcu zaczynasz kierować się przeczuciem. Możesz myśleć, że to proste zadanie: jedzenie, woda i schronienie to wszystko, czego potrzebuje do szczęścia.

To nie do końca prawda. Psy muszą wiedzieć, że “ich rodzina” kocha je bezwarunkowo.

Oto kilka prostych i skutecznych sposobów na pokazanie ukochanemu psu, że go kochasz.

Jak kochasz swojego psa?

Ćwicz swojego psa

Kiedy Twój pies potrzebuje wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza, nie wahaj się zabrać go na spacer. Będziesz wiedział, że chce wyjść, gdy spojrzy na Ciebie błagalnie, stanie przy drzwiach itp. Czasami może zacząć płakać. Czasami może skomleć, drapać się i szczekać, aby pokazać, że potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu.

Pogłaszcz swojego psa

Jeśli położy głowę na Twoich kolanach, podrap go za uszami. Psy po prostu chcą być kochane. Uwielbiają drapanie po szyi i brzuszku. Masaż psa to jeden z najlepszych sposobów na okazanie mu uczucia.

Nagradzaj swojego psa

Wiele psów, w szczególności goldeny i sheltie, istnieje po to, by sprawiać przyjemność swoim właścicielom. Musisz je nagradzać. Dawaj im zdrowe smakołyki stworzone specjalnie dla psów. Nie musisz kupować smakołyków, możesz zrobić doskonałe ciasteczka dla psów w domu.

Rozmawiaj ze swoim psem

Psy uwielbiają, gdy się do nich mówi. Rozwijają swój własny język i dzielą wiele intymnych chwil. Ponadto, Twój pies nigdy nie powie Ci, żebyś przestał opowiadać mu o swoim złym dniu w biurze.

Spędzaj czas ze swoim psem

Twój pies uwielbia uwagę. Zarezerwuj trochę czasu tylko dla niego. Nawet jeśli spędzicie go razem przed telewizorem, głaszcząc się po uszach, pies doceni uwagę, jaką mu poświęcasz.

Twój pies powinien być priorytetem

Ustal regularne pory karmienia i wyprowadzania psa. Twój pies pokocha cię, ponieważ poczuje, że interesujesz się jego dobrostanem. Zajmuj się psem o tej samej porze każdego dnia, aby nabrał nawyku oczekiwania na Ciebie.

Szanuj swojego psa

Zawsze szanuj swojego psa i miłość, którą wniósł do Twojego domu. Bądź uprzejmy, troskliwy i rozważny w sposobie, w jaki traktujesz swojego psa. Traktuj swojego psa jak członka rodziny.

Zapewnij psu wygodne, czyste miejsce do spania

Miejsce do spania psa powinno należeć tylko do niego. Nie powinno być dzielone ze stertami prania lub pudełkami do przechowywania. Upewnij się, że jest z dala od ludzi i innych źródeł zakłóceń.

Zdyscyplinuj swojego psa

Podobnie jak w przypadku dziecka, jeśli nie dyscyplinujesz swojego psa, oznacza to, że nie kochasz go wystarczająco. Kiedy twój pies zrobi coś złego, zdyscyplinuj go! Możesz to zrobić, będąc stanowczym i przypominając mu o zasadach.

Wskazówki, jak kochać psa tak, jak na to zasługuje

– Używaj tych samych słów, gdy uczysz psa, co jest dobre, a co złe. W ten sposób pies zacznie rozumieć, czego od niego oczekujesz.

– Pamiętaj, że nie musisz być bogaty, aby kochać swojego psa.

– Aby zdyscyplinować psa, musisz być stanowczy, ale nie raniący. Utrzymuj kontakt wzrokowy i pamiętaj, aby szybko wybaczać.

– Chociaż konkretne komendy są ważne, mów do psa w prostym języku francuskim, używając tych krótkich poleceń. Twoja mowa jest pełna fleksji i wzorców, które pies zachowa, nawet jeśli nie zrozumie szczegółów tego, co mówisz.

– Udaj się do właściwych źródeł, aby dowiedzieć się, jak kochać swojego psa. Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w Internecie lub co powiedzą Ci inni właściciele psów. Kieruj się zdrowym rozsądkiem!


Udostępnij ten Artykuł!