Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Gdzie znajdę najlepszą książkę o szkoleniu psów?

Zaktualizowano dnia 24 października 2023.

transapent pixel
szczeniak na trawie
Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak najlepsza książka szkoleniowa dla psów. Nie wszystkie psy są takie same, a metody szkolenia różnią się ogromnie w zależności od rasy, środowiska i oczekiwań. Najlepsza książka powinna zatem obejmować wszystkie rasy psów i uwzględniać czynniki środowiska, w którym pies będzie ewoluował.

Naturalne jest więc, że zawsze zalecamy zapoznanie się z rasą psa przed rozpoczęciem jego szkolenia. Najlepiej byłoby dowiedzieć się tego przed zakupem psa, ponieważ nawet sposób, w jaki psy są witane i oswajane, różni się znacznie w zależności od rasy.

Istnieje jednak kilka praktycznych wskazówek dotyczących szkolenia, które mają zastosowanie do wszystkich psów.

Szkolenie psa: ważny etap w jego życiu

Celem szkolenia psa jest pokazanie mu, kto jest panem i kto jest posłuszny. Pies musi wiedzieć, że właściciel jest szefem i musi wykonywać jego polecenia.

Nie jest to tylko coś, co musimy zrobić, jest to również naturalne, ponieważ to zwierzę jest domowe i potrzebuje pana.

Twój mały pchlarz z pewnością musi być rozpieszczany, ale musi być również wyszkolony, aby mógł być i działać jako “najlepszy przyjaciel człowieka”.

Szkolenie psa pozwoli osiągnąć dwa cele: po pierwsze, pies będzie dobrze zachowywał się w domu, dzięki czemu zawsze będzie istniała dobra relacja między tobą a nim.

Po drugie, po wyszkoleniu pies będzie w stanie pilnować domu i dobytku oraz zapewniać bezpieczeństwo.

Błędy, których nie należy popełniać

Nie jest łatwo dostosować szkolenie psa do swojej ludzkiej natury. Istnieją techniki, które należy zastosować, aby udoskonalić tę pracę, a do tego istnieją kursy szkoleniowe.

Jeśli wolisz, możesz również mieć własnego osobistego trenera. Istnieje ryzyko, że twój mały podopieczny będzie zachowywał się źle, jeśli zrobisz to sam, bez konsultacji z ekspertem.

Z drugiej strony, nie należy szkolić psów bez zachowania środków ostrożności. Zwłaszcza jeśli zwierzę dopiero co przybyło, musi najpierw oswoić się z nowym środowiskiem.

Oznacza to pokazanie psu, gdzie je, gdzie załatwia swoje potrzeby i kiedy można się z nim bawić, chodzenie z nim na smyczy i demonstrowanie posłuszeństwa…

Brutalne techniki nie są skuteczne, ponieważ psy, podobnie jak ludzie, mają uczucia. Biorąc pod uwagę, że są bardzo inteligentne, mogą czasami zwrócić się przeciwko swojemu panu. Nie wspominając już o tym, że takie praktyki są okrutne!

Jak znaleźć najlepszą książkę szkoleniową dla swojego psa?

Przede wszystkim dowiedz się czegoś o swoim psie! Musisz znać jego rasę i pochodzenie. Następnie wybierz książkę przeznaczoną dla twojego psa. Znajdziesz w niej porady i metody, które uwzględniają cechy Twojego psa. Pamiętaj, że psy mają różne nastroje i różnie reagują na różne bodźce, które napotykają. Na przykład, jedna metoda może działać łatwo i szybko w przypadku owczarka niemieckiego, podczas gdy Staff może wykazywać opór i odwrotnie.

Większość ludzi wierzy, że istnieje jedna metoda używana przez profesjonalnych trenerów do uczenia psów wszystkich komend. W rzeczywistości jednak profesjonalni trenerzy rozpoczynają szkolenie od poznania, nauczenia się i przyswojenia różnic między rasami oraz rodzajów reakcji, jakie może wykazywać każde ze zwierząt, z którymi będą mieli do czynienia.

Gdzie mogę znaleźć dobrą książkę o szkoleniu psów?

Z pewnością nie na małym, nieznanym forum, jako darmowy plik do pobrania w formacie PDF. Jeśli szukasz dobrej książki o szkoleniu psów, musisz włożyć w to nieco więcej wysiłku. Po pierwsze, książka powinna znajdować się na stronie internetowej specjalizującej się w szkoleniu psów.

Nawet jeśli kosztuje trochę pieniędzy, upewnij się, że jest tego warta – nie chcesz zostać oszukany. Poświęć więc trochę czasu na wędrówkę po stronie, czytając różne artykuły i porady udzielane użytkownikom sieci, którzy mają takie same pytania jak Ty.

Czasami potrzeba co najmniej 5 minut, aby zdać sobie sprawę, że porady są powtarzalne, że wydają się być napisane przez robota, ponieważ są tak pozbawione personalizacji lub że są bezpodstawne. A czasami, jeśli masz szczęście, natkniesz się na artykuł o szkoleniu psów, który wygląda, jakby został napisany specjalnie dla ciebie.

Kto może napisać dobrą książkę o szkoleniu psów?

Nie daj się nabrać na krzykliwe strony internetowe i gigantyczne banery marketingowe, które twierdzą, że natknąłeś się na najlepsze z najlepszych książek o szkoleniu psów. Pomijając powitalne sztuczki, dowiedz się, kto napisał książkę. Ponownie, jeśli powiedziano ci, że jest jednym z najlepszych trenerów psów na świecie, niekoniecznie jest to prawdą. Na tym rynku jest wiele oszustw i najlepiej jest się o tym przekonać, zanim dasz się skusić!

Ale jak można być tego pewnym? Google jest twoim przyjacielem! Wpisz nazwisko autora i zobacz, co otrzymasz. Z łatwością będziesz w stanie odróżnić prawdziwego profesjonalistę od oszusta, który chce zarobić na nowych właścicielach psów, którzy są głodni informacji.

Ostatnia rada na drogę: szkolenie psa, niezależnie od jego rasy, zależy przede wszystkim od okazywanego mu uczucia. Możesz przeczytać najlepszą książkę szkoleniową na świecie, a i tak do niczego nie dojdziesz, jeśli nie poświęcisz czasu na pokochanie swojego nowego przyjaciela.


Udostępnij ten Artykuł!