Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Dimitri Michel

Co zrobić z trudnym do wyszkolenia psem?

Zaktualizowano dnia 30 października 2023.

piksel transapentalny
trudny pies
Trudny pies nie skupia się na tym, aby cię zadowolić. Jest to jeden z głównych czynników powodujących problemy podczas szkolenia trudnych ras psów. Trudne psy nie mają wystarczającej siły woli, aby się czegokolwiek nauczyć.

Naturalnie więc trzeba poświęcić więcej czasu na ich szkolenie. Łatwo jest stwierdzić, czy pies jest trudny, czy nie. Po pierwsze, lubi być pozostawiony sam sobie.

Po drugie, ich reakcje różnią się od reakcji normalnych psów. Odsuwają się, gdy je skarcisz. Domagają się więcej miłości i opieki. Nie lubią żyć jak psy domowe.

Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Przy odrobinie cierpliwości można odnieść sukces w szkoleniu trudnego psa. Musisz tylko znaleźć odpowiednią technikę. Przede wszystkim nie próbuj rozwiązywać problemu fizycznie. Fizyczna korekta sprawi, że pies będzie jeszcze bardziej uparty. Najlepszą techniką jest znalezienie nagrody, która zachęci go do podjęcia wysiłku. Taka nagroda z pewnością pomoże ci uzyskać pozytywną reakcję psa.

W tym artykule przyjrzymy się 3 charakterystycznym zachowaniom psów, które są trudne do wytresowania i podamy rozwiązanie, które pozwoli ci oswoić twojego pupila.

Twój pies ciągle skomli i szczeka

Jeśli przypadkiem zobaczy wiewiórkę lub ptaka w ogrodzie, to jest chaos!

Błąd : Pozwalanie psu na gonienie wszystkiego, co widzi i chce złapać, zamiast ignorowania jego złego zachowania. To uczy go, że jeśli szczeka, wygrywa i może wyjść i gonić zwierzę, które zobaczył!

Rozwiązanie : Powiedz sobie, że od teraz jedyną rzeczą, która zapewni mu to, czego chce, jest spokój. Jeśli musisz wytrzymać 30 minut szczekania, użyj zatyczek do uszu! Poczekaj, aż cisza powróci (i tak się stanie).

Pamiętaj, że obiecana cisza może być poprzedzona gorączkowym szczekaniem, ponieważ pies jest sfrustrowany. W ten sposób wiesz, że to działa.

Twój pies terroryzuje inne psy

Jeśli twój pies jest brutalny w stosunku do innych psów, zwłaszcza tych, które mieszkają z nim w domu!

Błąd : W tym przypadku większość właścicieli ma tendencję do odstawiania psów, zamiast radzić sobie z problemem na miejscu.

Rozwiązanie : Twój pies musi dać upust swojej energii. Jeśli twoje psy zachowują się w sposób wymykający się spod kontroli, spróbuj wyprowadzać je na długie spacery pojedynczo. Podczas takich spacerów pies nauczy się zachowywać w bardziej “cywilizowany” sposób. Wtedy należy rozpocząć spacery grupowe. A jeśli psom uda się odpowiednio zachowywać podczas tych wyjść, stopniowo nauczą się tolerować siebie nawzajem w domu.

Twój pies podskakuje i wyrywa ci jedzenie z ręki

To zachowanie może być niebezpieczne dla psa. Jeśli pewnego dnia wyrwie coś niezdatnego do spożycia lub toksycznego, skończy u weterynarza, a ty dostaniesz wysoki rachunek.

Błąd : Próbujesz skarcić psa, gdy podskakuje i nakłonić go, by usiadł. Ale trudno jest zachować stanowczość w takich momentach.

Rozwiązanie : W tym miejscu pojawia się znaczenie komendy “smyczy”. Oto skuteczna metoda szkolenia trudnego psa, aby respektował to polecenie. Zejdź do jego poziomu i trzymaj smakołyk w zaciśniętej pięści. Pies natychmiast spróbuje go wziąć. Nie pozwól mu na to. Po pewnym czasie znudzi się i przestanie próbować zdobyć smakołyk. Gdy tylko się odsunie, zawołaj go z powrotem i daj mu smakołyk z innej torby, na przykład czerwonej.

To nauczy go, że jeśli zignoruje smakołyk w twojej dłoni, dostanie inny. Następnie zacznij mówić “puść”, gdy mocno trzymasz smakołyk w pięści.

Następnie skojarzy nagrodę, którą otrzyma, z poleceniem, które właśnie wykonał. Później zaczniesz kłaść smakołyk na podłodze i powtarzać ten sam proces. Dzięki wytrwałości pies nauczy się nawet przestać podążać za smakołykiem, gdy rzucisz go w jego kierunku lub nieco dalej.

Możliwe jest znalezienie rozwiązania dla trudnego do wyszkolenia psa

Jak właśnie zauważyliśmy, szkolenie trudnego psa jest całkowicie możliwe, jeśli znasz odpowiednie techniki.

Krótko mówiąc, musisz sprawić, by pies zrozumiał twoją rolę. Spraw, by zrozumiał, że to ty jesteś szefem i że musi wykonywać twoje polecenia. Gdy zrozumie, że to ty wydajesz rozkazy i że będzie nagradzany za ich wykonywanie, nie będzie trudniejszy do wytresowania niż ktokolwiek inny.


Udostępnij ten Artykuł!