Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Philippe A.

Szybka kulturystyka: co musisz zrobić

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Kulturystyka, przed i po!Szybki trening siłowy wymaga całkowitego zaangażowania fizycznego i psychicznego.

Im bardziej jesteś poważny i wytrwały, tym szybciej pojawią się rezultaty.

Wyznaczyłeś sobie cel, który chcesz osiągnąć tak szybko, jak to możliwe.

W takim przypadku ważne jest, aby zapewnić swojej ambicji środki do jej urzeczywistnienia.

Oto jak sprawnie iść do przodu i szybko osiągnąć swój cel!

Szybki trening siłowy, do dzieła?

Aby przejść od bycia słabeuszem do dominującej sylwetki, musisz upewnić się, że Twoja dieta odpowiada Twoim ambicjom.

W końcu jak możesz przybrać na masie, jeśli nie dasz swojemu ciału wystarczająco dużo jedzenia, a ono nie będzie w stanie rosnąć?

Jeśli dostarczysz swojemu ciału składników odżywczych i pożywienia, których potrzebuje do wzrostu, dostosuje się ono do twoich wysiłków i ukształtuje się w sposób, który najbardziej ci odpowiada.

Jeśli jesteś szczupły i chcesz szybko zbudować mięśnie, musisz upewnić się, że zawsze otrzymywać ilość kalorii potrzebną do codziennego przybierania na wadze.

Po kilku tygodniach będziesz dokładnie wiedział, ile kalorii potrzebujesz i będziesz mógł odpowiednio dostosować swoją dietę.

Rób rzeczy we właściwy sposób, a nie na odwrót.

Najczęstszym problemem osób, które chcą nabrać masy mięśniowej, jest z pewnością stosowanie ćwiczeń.

Wiele osób bawi się ćwiczeniami kulturystycznymi, które czasami wymagają pomocy profesjonalisty.

Niestety, nie zawsze mamy środki, aby skorzystać z usług osobistego trenera, a częściej niż nie znajdujemy się w sytuacji, w której wykonujemy ćwiczenia nieprawidłowo, co nie służy absolutnie żadnemu celowi, a czasami może nawet spowodować pewne uszkodzenia mięśni i ciała w ogóle.

Oszukiwanie to kolejna pułapka, w którą wpada wiele osób, zwłaszcza początkujących.

Mają tendencję do odpuszczania sobie od czasu do czasu, ale nadal mają nadzieję na szybkie zbudowanie mięśni. Musisz jednak zrozumieć, że twój trening będzie niekompletny, a przez to prawdopodobnie znacznie mniej efektywny.

Okres pracy i okres odpoczynku

Piękne mięśniePo rozpoczęciu sesji treningowej organizm zaczyna uwalniać hormony wzrostu i testosteron.

Uwalnianie tych hormonów anabolicznych osiąga szczyt około 27. minuty i spada do wartości początkowej po około 45 minutach.

Trening trwający dłużej niż 45 minut zaczyna indukować uwalnianie kortyzolu, który jest hormonem katabolicznym, który zjada tkankę mięśniową i zwiększa magazynowanie tkanki tłuszczowej.

Po 45 minutach produkcja testosteronu jest znacznie zmniejszona. Jest to znane jako stosunek testosteronu do kortyzolu.

Jeśli chcesz pozostać w stanie anabolicznym (stan, w którym twoje ciało może szybko budować mięśnie), musisz utrzymywać wyższy poziom testosteronu i niższy poziom kortyzolu.

Innymi słowy, nie przesadzaj z długością treningów, które powinny trwać od 30 do 40 minut. Po tym czasie praca nie jest już tak efektywna jak na początku, a nawet staje się bolesna.

Jeśli chodzi o odpoczynek, staraj się odpoczywać jak najwięcej. Przynajmniej raz w tygodniu daj sobie około 24 godzin odpoczynku na standardowy trening. Pozwoli to organizmowi zregenerować się i przygotować na kolejny wysiłek, ponieważ szybkie budowanie mięśni niekoniecznie oznacza zbyt szybki i zbyt częsty trening.


Udostępnij ten Artykuł!