Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Philippe A.

Jak szybko zbudować mięśnie?

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Umięśniona starsza kobietaDla tych z was, którzy zastanawiają się, jak szybko zbudować mięśnie, podsumuję kilka podstawowych punktów na temat szybkiego budowania mięśni.

Jest to przydatne odświeżenie dla tych, którzy są już na dobrej drodze i doskonały punkt wyjścia dla początkujących kulturystów.

Niezależnie od wieku, ta seria wskazówek powinna pomóc ci budować mięśnie dziesięciokrotnie szybciej.

Oto jak szybko zbudować mięśnie w 10 punktach

1- Podnoszenie ciężarów: Bez wątpienia najpopularniejszy i najbardziej naturalny sposób budowania mięśni.

Ciężary pokonują wszystko inne, jeśli chodzi o budowanie mięśni. Ćwiczenia z masą ciała, kalistenika i cardio mogą budować mięśnie dla początkujących, ale tylko przez chwilę.

Dlaczego? Ponieważ nie można tak bardzo zwiększyć intensywności tych innych form ćwiczeń.

2- Zmuszaj swoje ciało do adaptacji: Twoje mięśnie nie będą miały powodu do rozwoju, jeśli nie będziesz poddawać ich coraz większej presji.

Oznacza to, że ciężary podnoszone podczas każdego ćwiczenia powinny z czasem rosnąć.

Bez wzrostu, nie ma wzrostu. Jest to koncepcja progresywnego przeciążenia.

3- Dąż do hipertrofii: Hipertrofia oznacza wzrost mięśni. Musisz celować w to konkretnie, w przeciwieństwie do ćwiczeń wytrzymałościowych, które koncentrują się głównie na zdobywaniu siły, dzięki czemu budowanie mięśni jest tylko szczęśliwym efektem ubocznym.

Trening na przyrost mięśni zazwyczaj oznacza umiarkowane powtórzenia i ćwiczenia złożone.

Podczas gdy ćwiczenia złożone są niezbędne do dobrego treningu, nikt nie buduje wybrzuszonych bicepsów, wykonując tylko wojskowe pompki i przysiady. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego…

4- Wykonuj ćwiczenia złożone i izolowane: Ćwiczenia złożone są niezbędne, ponieważ angażują wiele grup mięśniowych w tym samym czasie i indukują uwalnianie hormonu wzrostu w organizmie.

Można je zdefiniować jako ćwiczenia, które obejmują ruch obrotowy wokół więcej niż jednego stawu. Przykładami głównych ćwiczeń złożonych są przysiady i martwy ciąg.

Z drugiej strony ćwiczenia izolacyjne naprawdę zyskały na popularności w ostatnich latach. Są to ćwiczenia, które obejmują ruch obrotowy wokół jednego stawu. Przykładem mogą być uginania bicepsów z użyciem hantli. Ćwiczenia izolacyjne są kluczowym elementem każdego dobrego programu kulturystycznego.

5 – Ćwicz, aż osiągniesz swoje granice: Wyzwalaj mechanizm wzrostu mięśni, ponieważ jest to mechanizm obronny organizmu.

Zasadniczo, jeśli nie ma wystarczająco dobrego powodu (tj. wystarczającej intensywności), nie zbudujesz mięśni szybko i może to trwać nawet latami..

6- Jedz wystarczająco dużo: Niezależnie od przyjętego reżimu kulturystycznego, musisz jeść wystarczająco dużo, aby zapewnić swojemu ciału energię potrzebną do dość szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Jedz też wystarczająco dużo białka.

Nie, nie potrzebujesz astronomicznych ilości białka, aby budować mięśnie, ale potrzebujesz więcej tych składników odżywczych niż przeciętna osoba.

7- Treningi powinny być krótkie: Ci, którzy używają sterydów mogą trenować godzinami, “naturalni” kulturyści nie mogą.

Staraj się więc ograniczyć sesje treningowe do maksymalnie 45 minut..

8- Odpoczynek: mięśnie skorzystają na tym, aby się rozwinąć.

9- Pij wodę: aby budować mięśnie z maksymalną prędkością, musisz pić dużo wody (co najmniej 2 litry dziennie).

10- Używaj dobrej jakości naturalnych suplementów, aby uwolnić swój potencjał i przyspieszyć wzrost mięśni.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, gwarantuję, że szybko zbudujesz mięśnie bez narażania swojego zdrowia…


Udostępnij ten Artykuł!