Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Artykuł pana Philippe A.

Czy można łatwo zbudować mięśnie?

Zaktualizowano dnia 31 października 2023.

transapent pixel
Ciężary kulturystycznePrawdopodobnie słyszałeś, że nie jest łatwo zbudować mięśnie i że zbyt nagłe przybranie na wadze może być niebezpieczne dla zdrowia, ale pytanie brzmi :

Jeśli jest to prawdą w odniesieniu do ogólnego przyrostu masy ciała, to czy dotyczy to mięśni?

Odpowiedź brzmi: nie, wbrew temu, co mogłoby się wydawać.

Szybki przyrost masy mięśniowej nie jest sam w sobie niebezpieczny. Ale czy jest to naprawdę możliwe?

W jaki sposób ciało buduje mięśnie?

Twoja sylwetka jest budowana poprzez proces zużycia i regeneracji. Kiedy ćwiczysz mięśnie, zużywasz je, dlatego następnego dnia czujesz się zmęczony.

Za każdym razem, gdy wzywasz mięśnie do wykonania jakiejś czynności, twoje ciało będzie starało się skutecznie odpowiedzieć na twoją prośbę i będzie próbowało dostosować się do twoich fizycznych wymagań.

Im więcej używasz swoich mięśni, tym więcej energii dostarczysz swojemu ciału i tym bardziej będzie ono rosło. Proces ten wymaga jednak czasu.

Kulturyści pracują latami, aby rozwinąć swoją sylwetkę i nabrać masy. Ale najtrudniejszą częścią jest kontynuowanie przyrostu masy mięśniowej po kilku latach…

Dla początkujących budowanie mięśni jest łatwe.

Hipertrofia mięśniowa to naukowy termin określający wzrost komórek. Istnieją dwa rodzaje wzrostu:

– Pierwszy występuje, gdy tkanka mięśniowa rozciąga się i staje się bardziej elastyczna.

– Drugi występuje, gdy ciało wypełnia komórki mięśniowe większą ilością płynu, umożliwiając wzrost mięśni.

Podczas gdy oba rodzaje wzrostu powodują szybki i znaczny przyrost masy ciała, efekty drugiego wzrostu nie są trwałe, w przeciwieństwie do pierwszego.

Kalorie dla szybkiego i łatwego budowania mięśni

Praca kulturystyPowszechnie wiadomo, że mięśnie zużywają dużo kalorii. Im bardziej jesteś umięśniony, tym więcej kalorii potrzebujesz, aby utrzymać swoją sylwetkę.

Aby to osiągnąć, musisz spożywać odpowiednie kalorie pochodzące ze złożonych węglowodanów i naturalnych tłuszczów, a następnie spalać te kalorie.

Przeciętna osoba, która jest aktywna fizycznie i ma normalną wagę, będzie musiała spożywać około 2500 do 3500 kalorii dziennie.

Jeśli jednak chcesz szybko zbudować mięśnie, musisz dostosować ilość spożywanych kalorii do wysiłku, jaki wkładasz w swoje ciało, co nieuchronnie zwiększy liczbę kalorii spożywanych każdego dnia.

Spożywanie tak dużej ilości kalorii dziennie może być pożywne i dobre dla zdrowia, ale bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na spożywane jedzenie. Spożywanie pustych kalorii, takich jak cukier lub proste węglowodany, nie przyniesie ci wiele dobrego.

W rzeczywistości, gdy spożywasz zbyt wiele kalorii, których nie spalasz podczas ćwiczeń, nadwyżka zostanie przekształcona w tłuszcz, który rozprzestrzeni się nieestetycznie po twoim ciele, co jest sprzeczne z twoim celem!

Suplementy budujące mięśnie

Każdy, kto kiedykolwiek próbował przybrać na masie mięśniowej w krótkim czasie wie, jak trudno jest odnieść sukces. Jest to jeden z głównych powodów, dla których sportowcy na pewnym poziomie sięgają po sterydy.

Sterydy anaboliczne zawierają syntetyczne hormony, które stymulują organizm, poprawiając wydolność fizyczną i zapobiegając nagłej utracie wagi i mięśni.

Jest to jednak dość poważna decyzja, ponieważ sterydy są naprawdę niebezpieczne, a ich skutki uboczne są trudne do zniesienia.

Zamiast tego warto zdecydować się na naturalne suplementy, które działają bardzo delikatnieDzięki nim z łatwością zbudujesz mięśnie, nie stając się przy tym kompletnym dziwakiem…. Na przykład Testolan na przykład.


Udostępnij ten Artykuł!