Recenzje pomagające uniknąć oszustw i nadużyć wszelkiego rodzaju

Sok z trawy jęczmiennej na odchudzanie

transapent pixel
Sok z trawy jęczmiennej
Czy kiedykolwiek słyszałeś o soku z trawy jęczmiennej? Przypuszczam, że pomysł wyciskania soku z jęczmienia może wydawać się niezwykły, ale nie jest niemożliwy! A co, jeśli powiem ci, że naprawdę powinieneś rozważyć włączenie tej żywności do swojej codziennej rutyny żywieniowej? Prawdopodobnie chciałbyś wiedzieć dlaczego. Cóż, w dalszej części artykułu zobaczymy, w jaki sposób młode pędy jęczmienia (a nie nasiona) dostarczają nam ważnych składników odżywczych, przydatnych w odchudzaniu. Odkryjmy korzyści odchudzające tego naturalnego koncentratu, jakim jest sok z trawy jęczmiennej.

Sok z trawy jęczmiennej, naturalny koncentrat o wielu zaletach

Mówiąc o soku z trawy jęczmiennej, mamy na myśli preparat wykonany ze świeżo wykiełkowanych młodych pędów jęczmienia. Masz dwie możliwości:

Wykiełkować nasiona samodzielnie, w domu, a następnie zebrać je i przygotować z nich sok za pomocą sokowirówki;

Kupić organiczne kiełki trawy jęczmiennej na rynku. Musisz tylko znaleźć odpowiedni produkt!

Według Erica Darche, naturopaty specjalizującego się w żywieniu, a także autora, wykładowcy i trenera, sok z trawy jęczmiennej jest “fenomenalnie potężny”. W poniższym filmie (po francusku) wyjaśnia on w wywiadzie, jak przygotowuje swój sok i w jaki sposób daje on naszemu organizmowi wyraźny zastrzyk energii.Jeśli nie chcesz oglądać całego filmu, możesz przejść od razu do 4:20 minuty.

Na całym świecie jęczmień jest wykorzystywany do produkcji paszy dla zwierząt (55-60%), produkcji słodu (30-40%), spożycia przez ludzi (2-3%) i produkcji nasion (5%).

Ta starożytna roślina była jednym z pierwszych udomowionych zbóż. Znana jest z tego, że jest bogata w błonnik, witaminy (z grupy B), żelazo, magnez, cynk, fosfor i selen. Dzięki temu jest dobrym środkiem trawiennym. Jęczmień zawiera również około dziesięciu niezbędnych kwasów i ma znaczący wpływ na poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także na florę jelitową.

Nasiona lub sok z trawy jęczmiennej, co wybrać?

W rzeczywistości spożywanie jęczmienia w dowolnej formie jest bardzo korzystne dla ludzkiego organizmu. Podobnie jak pszenica i inne zboża, jest to produkt spożywczy zalecany przez organy ds. zdrowia w większości krajów. W rzeczywistości, oprócz warzyw i owoców, spożycie zbóż jest zdecydowanie zalecane przez dietetyków.

Sok z trawy jęczmiennej, spożywany jako suplement diety, został odkryty w latach 60. przez japońskiego farmaceutę o nazwisku Yoshihide Hagiwara. Przeprowadził on badania na około 200 różnych roślinach w celu przeanalizowania ich różnych korzyści: w rezultacie odkrył niezrównaną wartość jęczmienia. W tym czasie modne były soki ziołowe, takie jak trawa pszeniczna. Jednak sok z trawy jęczmiennej wykazał się wysoką zawartością mikroskładników odżywczych (w tym witaminy B9 i dysmutazy ponadtlenkowej) i ostatecznie stał się silnym przeciwutleniaczem.

Sok z trawy jęczmiennej pozyskiwany jest z młodych pędów, które rosły w świetle. W związku z tym skorzystały one z fotosyntezy i zawierają teraz chlorofil, który zapewnia dobrą cyrkulację tlenu w naszym organizmie. W stanie wykiełkowanym jęczmień stracił również gluten. Jęczmień jest zatem uważany za dobry środek oczyszczający dla organizmu.

korzyści zdrowotne płynące z sok z trawy jęczmiennej

Bogaty w chlorofil, enzymy, pierwiastki śladowe, przeciwutleniacze i mikroelementy, jęczmień w postaci soku z kiełków ma wiele korzystnych właściwości dla organizmu. Należą do nich

Przeciwutleniacz :

Przeciwutleniacze to związki, które zwalczają szkodliwe działanie wolnych rodników. Jęczmień zawiera dwie główne rodziny przeciwutleniaczy: tokotrienole (witamina E) i flawanole (związki fenolowe).

Regulator pH :

Dzięki swojemu naturalnemu składowi jęczmień reguluje nasze pH, alkalizując nasz organizm. W ten sposób zwalcza kwasowość, która jest przyczyną wielu chorób.

Wzmacniacz metabolizmu :

Jęczmień jest bogaty w rozpuszczalny błonnik, a dokładniej beta-glukany. Odgrywają one kluczową rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu całkowitego i złego cholesterolu (LDL) we krwi.

Obecność tych włókien sprzyja również łatwiejszemu trawieniu, co znacznie poprawia wchłanianie składników odżywczych oraz eliminację toksyn i odpadów.

Przeciw zmęczeniu :

Ten suplement diety jest wskazany do zwalczania zmęczenia, stresu i niedoborów żywieniowych. Mówi się również, że ma korzystny wpływ na pamięć i obronę immunologiczną.

Zmniejsza apetyt :

Spożywany w całości, w postaci mąki lub soku, jęczmień powoduje uczucie sytości, które utrzymuje się przez ponad półtorej godziny po posiłku. Efekt ten jest bardzo korzystny w dietach odchudzających.

Jak przyjmować sok z trawy jęczmiennej?

Szklanka soku z trawy jęczmiennejOprócz naturalnej formy, jak wyjaśniono powyżej w filmie, sok z trawy jęczmiennej można znaleźć w postaci proszku do rozcieńczania, a nawet w postaci tabletek. Te ostatnie zostały opracowane z myślą o osobach, które mogą zniechęcać się bardzo “zielonym” smakiem, przypominającym szpinak! Małą sztuczką jest zmieszanie go z marchewką lub jabłkami.

Ponieważ jest to produkt czysto naturalny, nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Nie należy jednak przesadzać. Wielu specjalistów zaleca kuracje trwające od 20 do 50 dni.

WAŻNE: aby uzyskać potwierdzone efekty, spożywaj sok z trawy jęczmiennej na pusty żołądek, 20 przed posiłkami. Możesz również zdecydować się na spożycie go dwie godziny później: celem jest umożliwienie temu pokarmowi samodzielnego działania.

Smacznego jęczmieniem w każdej postaci…

Jęczmień można znaleźć w kuchni w wielu różnych postaciach: łuskane lub perłowe nasiona, mąka, w sałatkach, zupach, płatkach, młodych pędach itp. Możesz skorzystać z jego korzyści odżywczych, które zostały obecnie potwierdzone. Zachęcam do rozważenia go jako części cotygodniowej rutyny, oczywiście w połączeniu z dobrym programem sportowym, który pomoże ci “trawić tłuszcze”.


Ostatnia aktualizacja 2 kwietnia 2024.
Ten artykuł jest także dostępny w : Français - English - Deutsch - Español - Italiano - Nederlands - Português - 日本語